دانلود پروپوزال نقش سرمایه انسانی در چارچوب های توسعه اقتصادی کشور

عنوان فارسی

ارزیابی نقش سرمایه انسانی در چارچوب های توسعه اقتصادی کشور با تمرکز بر سطوح آموزشی

عنوان انگلیسی

Assessing the Role of Human Capital in the Economic Development Frameworks of the Country, Focusing on Educational Levels

رشته مرتبط :

  مدیریت منابع انسانی؛ مدیریت دولتی

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1402
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
75,600 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی) 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

مقالات و مطالعات زیادی وجود دارند که نشان می دهند، یکی از مهمترین عوامل رشد اقتصادی، سرمایه انسانی است. این موضوع با توجه به اثر سطح با تاثیر قطعی آن بر تولید از طریق بهره وری پرسنل و اثر نرخ با مشارکت در افزایش مزیت رقابتی از طریق نوآوری و انتشار فنآوری می باشد. در نظریه رشد اقتصادی کلاسیک، بهره وری کارگر به عنوان یک عامل برونزاد در نظر گرفته می شود که به نسبت بین نیروی کار و سرمایه فیزیکی، بعلاوه عوامل دیگر (پیشرفت فنی) بستگی دارد اما اثر مفید آموزش و تحصیلات بر رشد بالقوه بهره وری در نظر گرفته نمی شود. نظریه جدید رشد اقتصادی توسعه یافته در اوایل دهه 80، باعث تصحیح این نقص و کمبود در تاکید نظریه کلاسیک بر اهمیت آموزش و نوآوری (عناصر سرمایه انسانی) در رشد اقتصادی درازمدت شده است. برعکس آن، نظریه ارزش بازاری، نشان می دهد که مطالعاتی که تاثیر دارایی های ملموس مانند پژوهش و توسعه، حق اختراع ها، سرمایه فکری بر ارزش بازاری شرکت ها و همچنین بر توسعه آنها را خاطر نشان کرده اند، در نهایت باعث رشد اقتصادی کلی کشوری، منطقه یا جهانی شده اند، همانگونه که نظریه رشد جدید نشان می دهد. محققین رابطه بین تولید و سرمایه انسانی، هم از نظر سطح و هم از نظر تفاوت های مرتبه اول را مطالعه کرده اند که این نشان دهنده یک همبستگی آماری مثبت و معنادار می باشد. پژوهشگران در یک سری از داده های OECD برای دوره 1971 تا 1998 آشکار کردند که افزایش در طی مدرسه رفتن به میزان یک سال، باعث افزایش GDP سرانه به اندازه 6% می شود. همچنین تحقیقات نشان دادند که معرفی سرمایه انسانی به عنوان یک عامل تولید براساس تابع نوع «کاب داگلاس»، باعث اثر غیرمعنادار بر رشد GDP سرانه می شود، اما اگر تاثیر سرمایه انسانی بر بهره وری عاملی کلی در نظر گرفته شود، تاثیرات از دو جنبه مشهود می شوند: الف) سرمایه انسانی بر نرخ داخلی نوآوری تاثیر می گذارد؛ ب) سرمایه انسانی بر نرخ نفوذ فنآوری در spirit تاثیر می گذارد. مطالعات نشان دادند که افزایش 1% سهام سرمایه ای، باعث افزایش 0.13% نرخ رشد می شود و فرآیند رسیدن به توسعه فنآوری کشورهای دیگر، شدیداً تحت تاثیر سهام سرمایه انسانی در سطح ملی قرار می گیرد.

این پروپوزال برای پایان نامه ای در دوره کارشناسی ارشد رشته مدیریت آماده شده و چارچوب های پروپوزال نویسی نیز به خوبی در آن رعایت شده اند. دانشجو با مطالعه این محصول می تواند ایده های پژوهشی جدیدی را برای اهداف دانشگاهی خود کسب کرده و در کنار آن، با ساختارهای استاندارد پروپوزال نویسی که مورد تایید دانشگاه ها می باشد نیز آشنا گردد.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) انجام شده و در ادامه نیز بخشی از آن و نیز فایل مقاله بیس قرار داده شده است:

سرمایه انسانی و رشد اقتصادی


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال نقش سرمایه انسانی در چارچوب های توسعه اقتصادی کشور”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 8 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi