دانلود پروپوزال مطالعه ای بر ساختارهای دخیل در پیشبرد گردشگری پزشکی

عنوان فارسی

مطالعه ای بر ساختارهای دخیل در پیشبرد گردشگری پزشکی در شهر مشهد

عنوان انگلیسی

A study on the structures involved in medical tourism in Mashhad

رشته مرتبط

  مدیریت جهانگردی و گردشگری

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1403
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
81,600 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی) 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

در این پروپوزال آماده به بررسی شاخص های موثر بر بهبود گردشگری درمانی و پزشکی با مطالعه ای موردی در شهر مشهد مقدس پرداخته شده است. گردشگری درمانی یکی از زیرشاخه های گردشگری سلامت می باشد و مقالات داخلی و خارجی زیادی به بحث در مورد آن پرداخته اند و در نتیجه یکی از موضوعات مورد علاقه محققین در زمینه مدیریت گردشگری محسوب می گردد. در نگارش این پروپوزال نیز از منابع معتبری استفاده شده و پژوهشگر با استفاده از آنها می تواند طرح مشابهی را برای اهداف تحقیقاتی و دانشگاهی خود آماده نماید. همانطور که ذکر شد، بحث اصلی در این پژوهش، گردشگری درمانی است که در ادامه به شرح مختصری از آن می پردازیم:

گردشگری پزشکی اشاره به مسافرت افراد به شهری دیگر (غیر از شهر محل اقامت خود) برای رسیدن به درمان های پزشکی مورد انتظار خود دارد. در گذشته این موضوع معمولا اشاره به افرادی داشت که با هدف درمان بیماری هایشان، از کشورهای کمتر توسعه یافته تر خود به مراکز پزشکی بزرگ در کشورهای توسعه یافته تر مسافرت می کردند. با این حال، در سال های اخیر، با روند معکوسی نیز مواجه بوده ایم، بدین شکل که افرادی از کشورهای توسعه یافته به کشورهای در حال توسعه مسافرت کرده اند تا خدمات پزشکی ارزان قیمت تری را دریافت نمایند. انگیزه این کار حتی می تواند خدمات پزشکی ناموجود یا غیرقانونی در کشور مبدا باشد. گردشگری درمانی غالبا مربوط به جراحی ها (زیبایی و غیره) و نیز اهداف دندانپزشکی یا باروری می باشد. حتی افرادی با بیماری های خاص و نادر نیز ممکن است به کشورهایی سفر کنند که در آنها درمان این بیماری بهتر درک شده و مورد مطالعه قرار گرفته است. تقریبا همه نوع خدمات مربوط به مراقبت از سلامت از جمله روانپزشکی، مراقبت های درمانی خاص و حتی خدمات خاک سپاری نیز در همه کشورها موجود و در دسترس می باشند. گردشگری سلامت، اصطلاحی گسترده در زمینه مسافرت می باشد و روی درمان های پزشکی و استفاده از خدمات مراقبت از سلامت تمرکز دارد. این شاخه از گردشگری، طیف گسترده ای از اقدامات از جمله پیشپیری از بیماری و بازپروری پس از بیماری را نیز شامل می گردد. این شاخه از گردشگری ریشه ای هزار ساله دارد و مردم در زمان های بسیار قدیم نیز برای اهداف پزشکی و درمانی مسافت های زیادی را طی می کرده اند. عواملی که منجر به افزایش محبوبیت گردشگری درمانی شده اند عبارتند از: هزینه های بالای پزشکی در کشور مبدا، زمان انتظار طولانی برای دریافت خدماتی خاص، سهولت و مقرون به صرفه بودن مسافرت های بین المللی، و استانداردها و فناوری های بالای پزشکی در بسیاری از کشورها.

در ادامه می توانید بخشی از این پروپوزال که در محیط ورد (WORD) نگارش شده و نیز فایل مقاله بیس را مشاهده نمایید:

گردشگری درمانی


نقد و بررسی‌ها

  1. گلرخ

    خوبه

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + چهارده =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi