دانلود پاورپوینت مروری بر مبانی امنیت در بلاک چین

عنوان فارسی

مروری بر مبانی امنیت در بلاک چین: بررسی امنیت سایبری و انواع روش ها و الگوریتم های ایمن سازی

درسهای مرتبط

  مهندسی کامپیوتر

تعداد اسلاید : 38 فرمت : pptx
قابلیت چاپ و پرینت : دارد کیفیت طراحی : طلایی
سال طراحی : 1402 برای ارائه کلاسی مناسب است؟ بله
قابلیت ویرایش : دارد برای دفاعیه ارشد و دکتری مناسب است؟ بله
پاورپوینت مهندسی کامپیوتر
قیمت دانلود :
44,400 تومان
توضیحات

امنیت بلاک چین، یک سیستم مدیریت ریسک جامع برای یک شبکه بلاکچین، با استفاده از چارچوب های امنیت سایبری، خدمات تضمین کننده و بهترین شیوه ها برای کاهش ریسک در برابر حملات سایبری و تخلفات می باشد. این فناوری، یک ساختار داده با ویژگی های کیفیتی ذاتی، تولید می کند. این فناوری، براساس اصول رمزنگاری، غیرمتمرکز سازی و اجماع می باشد که اینها اعتماد در معاملات را تضمین می کنند. در اکثر بلاکچین ها یا فناوریهای دفتر حساب توزیع شده (DLT)، داده ها به بلوک هایی تقسیم بندی می شوند و هر بلوک حاوی یک معامله یا دسته ای از معاملات است. هر بلوک جدید به همه بلوک ها متصل می شود قبل از اینکه در یک زنجیره رمزنگاری قرار گیرد، به نحوی که تقریباً دستکاری آن غیر ممکن است. همه معاملات درون بلوک ها، براساس یک مکانیزم اجماع، اعتباریابی و مورد توافق قرار می گیرند و اطمینان می دهند که هر معامله، واقعی و صحیح است. این فناوری، غیرمتمرکز سازی از طریق مشارکت اعضا در یک شبکه توزیع شده را ممکن می سازد. هیچ نقطه خرابی خاص وجود ندارد و یک کاربر نمی تواند سوابق معاملات را تغییر دهد. با این حال، این حوزه ها از نظر تعدادی جنبه های امنیتی اساسی با هم تفاوت دارند.

این پاورپوینت در 38 اسلاید آماده شده و در ادامه نیز، اسلاید شماره 11 آن قرار داده شده است:

محرمانگی و بلاک چین

شبکه های بلاکچین از این نظر که چه کسی می تواند مشارکت داشته باشد و چه کسی به داده ها دسترسی داشته باشد، با هم تفاوت دارند. به شبکه ها معمولاً برچسب عمومی یا خصوصی داده می شود که این ها توصیف کننده این است که چه کسی اجازه مشارکت دارد، و توصیف می کند که چگونه شرکت کنندگان می توانند به شبکه دسترسی داشته باشند.

بلاکچین های عمومی و خصوصی

شبکه های عمومی معمولاً به همه اجازه می دهند تا به شبکه ملحق شوند و شرکت کنندگان، ناشناس باقی بمانند. در حالت عمومی از کامپیوترهای متصل به اینترنت برای اعتباریابی معاملات و دستیابی به اجماع استفاده می شود. بیتکوین، شاید شناخته شده ترین مثال از یک بلاکچین عمومی است و از طریق «ماینینگ بیت کوین» به اجماع دست پیدا می کند. کامپیوترهایی برروی شبکه بیت کوین یا «ماینرها» تلاش می کنند تا یک مسئله رمزنگاری پیچیده را حل کنند تا «اثبات کار» را ایجاد کنند و در نتیجه معامله را تایید اعتبار کنند. خارج از کلیدهای عمومی، تعداد اندکی کنترل هویت و دسترسی در این نوع شبکه وجود دارد.

موارد خصوصی از هویت برای تایید مجوزهای عضویت و دسترسی استفاده می کنند و معمولاً تنها سازمان های شناخته شده را اجازه ملحق شدن و پیوستن می دهند. در کل، سازمان ها یک «شبکه تجاری» خصوصی و فقط مخصوص اعضاء، تشکیل می دهند. یک بلاک چین خصوصی در یک شبکه مجوز دار، از طریق فرآیندی به نام «تایید گزینشی»، به اجماع دست پیدا می کند، به نحوی که کاربران شناخته شده و آشنا، معاملات را تایید می کنند. تنها اعضای دارای دسترسی و اجازه ویژه می توانند دفتر حساب معاملات را نگهداری کنند. این نوع شبکه، کنترل های هویتی و دسترسی بیشتری را می طلبد.

هنگام ساختن یک برنامه در این محیط، ارزیابی اینکه کدام نوع شبکه برای اهداف تجاری، بهترین تناسب را دارد، بسیار مهم است. شبکه های خصوصی و مجوز دار می توانند شدیداً تحت کنترل و قابل ترجیح باشند که این به دلایل مقرراتی است. با این حال، شبکه های عمومی و بدون نیاز به مجوز می توانند به غیرمتمرکز سازی و توزیع بیشتر دست پیدا کنند. درحالی که این فناوری، یک دفتر حساب غیرقابل دستکاری از معاملات تولید می کند، اما شبکه های این حوزه در برابر حمله های سایبری و تقلب، ایمن نیستند. افراد می توانند رخنه های امنیتی شناخته شده در زیرساخت این حوزه را دستکاری کنند و در هک ها و تلقب ها در چند سال اخیر موفق بوده اند.

در ادامه، اسلاید شماره 33 این پاورپوینت، قرار داده شده است:

الگوریتم Scrypt

فناوری بلاک چین، یکی از پیشرفت های اخیر در محاسبات ایمن بدون وجود یک مسئول و نهاد متمرکز در یک سیستم شبکه ای باز می باشد. از جنبه مدیریت داده ها، این فناوری، یک پایگاه داده توزیع شده است که فهرست رو به تکاملی از سوابق معاملات را با سازمان دهی آنها و تبدیل به یک زنجیره سلسله مراتبی از بلاک ها، ثبت و گزارش گیری می کند. از جنبه امنیتی، این حوزه، با استفاده از یک شبکه لایه نظیر به نظیر، ایجاد و نگهداری می شود و از طریق بهره برداری هوشمندانه و غیرمتمرکز از رمزنگاری با رایانش ازدحامی، ایمن سازی می شود.

بلاک چین، به عنوان یک دفتر حساب ایمن، فهرست قابل رشدی از سوابق معاملات را در یک زنجیره رو به گسترش از لحاظ سلسله مراتبی، سازمان دهی می کند، به نحوی که هر بلوک که بوسیله فنون رمزنگاری حمایت شده، انسجام قوی سوابق معاملاتی خود را تقویت می کنند. بلوک های جدید می توانند فقط هنگامی که رقابت موفق روند اجماع غیرمتمرکز صورت گیرد، وارد بلاکچین شود. بطور منسجم، علاوه بر اطلاعات مربوط به سوابق معاملاتی، همچنین یک بلوک، مقدار هش کل بلوک را در خودش حفظ می کند که آن را می توان به عنوان تصویر رمزنگاری خود در نظر گرفت و همچنین مقدار هش بلوک قبلی خود را در نظر می گیرد که به عنوان یک پیوند رمزنگارانه به بلوک قبلی درون آن، عمل می کند. یک روند اجماع غیرمتمرکز توسط شبکه اجرا می شود، که این شبکه این موارد را کنترل می کند: (1) پذیرش بلوک های جدید به درون زنجیره شبکه (2) پروتکل قرائت برای تایید ایمن زنجیره بلوک و (3) همخوانی محتوای داده ای سوابق معاملات، شامل شده در هر رونوشت از بلاکچین نگهداری شده برروی هر گره. در نتیجه، این فناوری تضمین می کند که بعد از افزودن یک سابقه معاملات به درون یک بلوک و خلق موفق بلوک و وارد شدن به درون بلاکچین، سوابق معاملات قابل تغییر یا دستکاری نیستند و در نتیجه یکپارچگی محتوای داده ها درون هر بلوک از زنجیره تضمین می شود و بلوک ها بعد از ورود به داخل زنجیره بلوک، به هیچ وسیله ای قابل دستکاری نیستند. بنابراین، یک بلاکچین، به عنوان یک دفتر حساب ایمن و توزیع شده عمل می کند که همه معاملات بین هر دو طرف یک سیستم شبکه شده باز به نحو موثر، مداوم و قابل تایید را بایگانی می کند.


سفارش ترجمه

نقد و بررسی‌ها

 1. علی زاده

  سلام ممنون از سایت خوب شما
  دقیقا همون چیزی که میخواستم
  حرفه ای و جامع

  • مرتضی موسی زاده

   سلام
   ممنون از انتخاب شما
   موفق باشید

 2. رضا

  سلام
  پاورپوینت خوبی بود
  بلاکچین موضوع روز هست
  لطفا پاورپوینت های بیشتری با این موضوع آماده کنین

  • مرتضی موسی زاده

   سلام
   بله پاورپوینت های جدیدی هم با این موضوع در حال طراحی هستند که داخل سایت منتشر خواهند شد

 3. فرانک

  زیبا و حرفه ای و جامع

  • مرتضی موسی زاده

   ممنون از حُسن انتخاب شما

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − سیزده =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi