دانلود پاورپوینت مقاله چارچوب مایکروسرویس در آنالیز پیشگویانه و تصمیم گیری هوشمند

عنوان فارسی

چارچوب متن آگاه زمان واقعی مایکروسرویس در آنالیز پیشگویانه و تصمیم گیری هوشمند

درسهای مرتبط

  مهندسی کامپیوتر

تعداد اسلاید : 32 فرمت : pptx
قابلیت چاپ و پرینت : دارد کیفیت طراحی : طلایی
سال طراحی : 1402 برای ارائه کلاسی مناسب است؟ بله
قابلیت ویرایش : دارد برای دفاعیه ارشد و دکتری مناسب است؟ بله
دریافت ترجمه مقاله این پاورپوینت : دانلود ترجمه مقاله معماری مایکروسرویس در تحلیل پیشگویانه
پاورپوینت مهندسی کامپیوتر
قیمت دانلود :
46,800 تومان
توضیحات

تکامل چشمگیر اینترنت اشیا (IoT) طی سال های گذشته، به شدت از ارائه اطلاعات توسط چندین حسگر و سایر دستگاه های متصل به اینترنت حمایت می کند. بغیر از این، تمام جریان های اطلاعاتی از طریق اینترنت در دامنه های مختلف مفید و مرتبط تلقی شده اند. به این ترتیب، مقدار داده های تولید شده بسیار زیاد است. در نتیجه، اصطلاح کلان داده ابداع شد: کلان داده، به مقدار زیادی داده ناهمگن اشاره دارد که در امتداد سیستم های اطلاعاتی جریان دارند و با هدف بهبود تصمیم گیری در دامنه مورد نظر تحلیل شده اند. با این حال، مقدار داده تولید شده در این حوزه بسیار زیاد است و آنقدر سریع تولید می شود که برای دستیابی به اطلاعات زمان واقعی و بهبود تصمیم گیری تجاری به پردازش مداوم جریان نیاز داریم.

بعلاوه، این مقدار اطلاعات مفید باعث افزایش علاقه به برنامه های متن آگاه شده است. این برنامه بمنظور تطبیق رفتار آنها با نیازها و شرایط کاربرانشان، به جمع آوری متن های کاربر می پردازد. مزیت مهم این است که برنامه های متن آگاه می توانند از طریق تصمیم گیری هوشمندانه و به طور قطع بهبود تجربه کاربر، این اطلاعات را متناسب با متن کاربران تطبیق دهند و آن را با جزئیات شرح دهند. همانطور که اتحادیه اروپا مشخص کرده است که آگاهی از متن به عنوان یک نیاز اساسی در مهندسی نرم افزار تبدیل شده است و تحقیق و توسعه در مورد محاسبات IoT آگاه از متن را به عنوان یک چالش هورایزن 2020 معین می کند.

دانلود تم و قالب پاورپوینت مهندسی نرم افزار

در وب سایت فرداپیپر، مجموعه ای از پاورپوینت ها با قالب های جذاب و مدرن برای موضوعات مختلف رشته مهندسی کامپیوتر و نرم افزار ارائه شده اند که می توانید از آنها برای ارائه های درسی و کلاسی و دانشگاهی خود استفاده نمایید.

این پاورپوینت در 32 اسلاید آماده شده و در ادامه نیز اسلاید شماره 2 آن قرار داده شده است:

معماری مایکروسرویس

ما در گذشته بر اساس چنین سناریویی، CARED-SOA (معماری سرویس گرای مبتنی بر رویداد) را پیشنهاد کرده بودیم، یک معماری جامع که اجازه می دهد تا با آگاهی از متن به معماری سرویس گرا (SOA) بپردازید، و مفاهیمی در مورد پذیرش و ارائه خدمات متن آگاه شخصی ارائه می نماید.

با این حال، چنین معماری برای ایجاد یک سیستم کاملاً کاربردی با دامنه های پیش گویانه کافی نیست. علاوه بر این، سناریوهایی وجود دارند که مستلزم اقداماتی هستند که نمی توان آن ها را پس از ایجاد این شرایط انجام داد. به عنوان مثال، اگر هدف سیستم جلوگیری از پدیده های طبیعی باشد، تشخیص اینکه فاجعه قبلاً در چه زمانی اتفاق افتاده بی فایده است. برای چنین سناریوهایی، لازم است تا شرایط را از پیش شناسایی کرد، یعنی بتوان آنها را پیش بینی کرد. تحلیل پیشگویانه (PA)، ارزش اینترنت اشیا را در چندین حوزه و دامنه بهینه می کند: به عنوان مثال، افزایش علاقه به بهره وری و کارآمدی برای حفظ پیش بینی در یک محیط تولیدی، به شما امکان تصمیم گیری خودکار را می دهد و سبب بهبود تصمیم گیری در به حداقل رساندن خطرات، جلوگیری از خطا و افزایش درآمد در چندین دامنه می شود، می تواند از مسائل بهداشتی و خسارات بعدی ناشی از بلایای طبیعی و غیره و غیره جلوگیری کند. با این حال، سیستم های سنتی و یکپارچه PA اشکالات زیادی دارند: اول از همه، آنها معمولاً برای پوشش یک کار واحد طراحی شده اند، بنابراین اگر هدف تغییر باشد، معمولاً باید یک سیستم کاملاً جدید طراحی کرد. علاوه بر این، تکامل آنها دشوار است، زیرا آنها بر روی یک عملکرد خاص تمرکز می کنند و تغییر هر ویژگی کوچک معمولاً به معنای بازسازی و استقرار مجدد کل سیستم است؛ علاوه بر این، این سیستم معمولاً بسیار بهم پیوسته و فاقد ساختار مدولار مناسبی است، بنابراین در صورت خرابی هر یک از مولفه های سیستم، جایگزینی آن بدون تغییر سایر مولفه ها، کار بسیار دشواری است. علاوه بر این، هنگامی که نیاز به مقیاس گذاری هر یک از ماژول ها داشته باشیم، باید کل سیستم را مقیاس بندی کنیم.

در ادامه، اسلاید شماره 29 این پاورپوینت، قرار داده شده است:

استقرار مستقل

الگوی معماری مایکروسرویس‌ به عنوان گزینه ای برای معماری و کاربردهای یکپارچه ظاهر می شود، که به دلیل اتصال زیاد در بین مولفه های سازنده آنها، نگهداری و تکامل شان امری دشوار می باشد. الگوی ذکر شده، تقسیم برنامه ها را به خدمات بهم پیوسته کوچک پیشنهاد می کند. در حال حاضر، الگوهایی برای معماری مایکروسرویس ارائه می دهد.

الگوی اصلی معماری مایکروسرویس‌ بر اساس نیاز به یک سمت سرور است، که ممکن است چندین مشتری مختلف داشته باشد و ممکن است نیاز به افشای API برای مصرف کنندگان شخص ثالث باشد. چنین سمت سروری احتمالاً نیاز به ادغام با برنامه های دیگر دارد و برای توسعه منطق تجارت به دسترسی به پایگاه های داده احتیاج دارد.

الگوی اصلی معماری مایکروسرویس مبتنی بر نیازهای شبکه کلاینت سرور می باشد که ممکن است دارای مشتریان مختلفی باشد و مستلزم آن باشد که در معرض مشتریان طرف سوم قرار گیرد. احتمالاً چنین عملیات کلاینت سروری نیاز به ادغام با سایر برنامه های کاربردی دارد و به منظور توسعه منطق تجاری، مستلزم دسترسی به پایگاه داده است. الگوی راه حل پیشنهادی، یک معماری با مجموعه ای از خدمات مشارکتی با اتصال سست می باشد. هر سرویس باید عملکرد مشخص شده در برنامه سرور را پیاده سازی کند و به پایگاه داده خود دسترسی داشته باشد. علاوه بر این، ارتباطات بین سرویس ها باید بر اساس درخواست های همزمان HTTP/REST  یا پروتکل های صف بندی پیام غیر همزمان باشد. هر سرویس باید به گونه ای طراحی شود که امکان توسعه و استقرار مستقل را فراهم کند.


سفارش ترجمه

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پاورپوینت مقاله چارچوب مایکروسرویس در آنالیز پیشگویانه و تصمیم گیری هوشمند”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi