دانلود پاورپوینت مقاله کاربرد الگوریتم های خوشه بندی در چارچوب مسیریابی AODV

عنوان فارسی

کاربرد الگوریتم های خوشه بندی در چارچوب مسیریابی AODV بر اساس روش کلونی زنبور عسل مصنوعی در حوزه MANET

درسهای مرتبط

  مهندسی کامپیوتر؛ شبکه های کامپیوتری

تعداد اسلاید : 30 فرمت : pptx
قابلیت چاپ و پرینت : دارد کیفیت طراحی : طلایی
سال طراحی : 1402 برای ارائه کلاسی مناسب است؟ بله
قابلیت ویرایش : دارد برای دفاعیه ارشد و دکتری مناسب است؟ بله
دریافت ترجمه مقاله این پاورپوینت : دانلود ترجمه مقاله الگوریتم خوشه بندی برای پروتکل مسیریابی AODV در MANET
پاورپوینت مهندسی کامپیوتر
قیمت دانلود :
44,600 تومان
توضیحات

خوشه بندی درMANET به کاهش ازدحام شبکه ناشی از سیلابی، کمک می کند. همچنین به افزایش پایداری شبکه کمک می کند. عوامل بسیاری می توانند توپولوژی MANET را تغییر دهند، مانند سرعت، انرژی و پوشش گره ها. برای متناسب سازی تغییرات توپولوژی و برای افزایش پایداری شبکه، نیاز به استفاده از یک الگوریتم است. کلونی زنبور مصنوعی، به عنوان یکی از الگوریتم های بهینه سازی مهم در نظر گرفته می شود که به سازگاری و تطبیق به تغییرات محیط، کمک می کند. در این پژوهش، مدلی ساختیم که براساس ABC است و به انتخاب سرشاخه در شبکه براساس پارامترهای مختلف، مانند سرعت و انرژی کمک می کند. علت آن است که این پارامترها، به عنوان عوامل اصلی در نظر گرفته می شوند که بر توپولوژی در MANET تاثیر می گذارند.

این پاورپوینت در 30 اسلاید تهیه شده و در ادامه نیز اسلاید شماره 2 آن قرار داده شده است:

خوشه بندی در MANET

الگوریتم کلونی زنبور مصنوعی (ABC) برای حل مسائل بهینه سازی غیرخطی توسعه یافته است. الگوریتم ABC از سه نوع زنبور تشکیل شده است: زنبورهای پیشاهنگ، زنبورهای ناظر و زنبورهای کارگر. زنبورهای پیشاهنگ، لانه را برای جستجوی یک منبع غذا ترک می کنند. هنگامی که هر منبع غذا را پیدا می کنند، به لانه خود بر می گردند و به یک زنبور کارگر تبدیل می شوند و سپس شروع به رقصیدن می کنند. زنبورهای ناظر داخل لانه ها شروع به تماشای رقص زنبورهای کارگر می کنند، تا بهترین منبع را براساس رقص زنبور کارگر، تعیین کند. اگر منبع غذای زنبور کارگر، متروکه باشد، آنگاه زنبور کارگر به یک زنبور پیشاهنگ تبدیل می شود و دوباره شروع به جستجوی منبع غذا می کند.

در ادامه، اسلاید شماره 17 این پاورپوینت قرار داده شده است:

الگوریتم کلونی زنبور عسل مصنوعی ABC

MANET، بخاطر ماهیت پویای گره ها با چالش های مهم بسیاری مواجه می شود. در این نوع سیستم، واحدهای متمرکز برای مدیریت گره ها و تسهیل ارتباطات بین آنها، وجود ندارد. به این دلیل، فنون خوشه بندی برای کنترل مسیریابی بین گره ها، استفاده شده اند. خوشه بندی، روشی است که شبکه را به گروه هایی به نام خوشه تقسیم می کند و هر خوشه حاوی یک مجموعه گره است. در هر خوشه، سه نوع گره وجود دارد که عبارتند از گره «سرشاخه» (CH)، گره دروازه یا گیت وی (GN) و گره های نرمال. CH، مسئول فراهم کردن اتصالات برای گره های نرمال تحت دامنه پوشش خود است. GN، مسئول اتصال CH ها به همدیگر است. الگوریتم خوشه بندی بسیاری برای رفع تعدادی از مسائلی که MANET با آنها مواجه می شود، پیشنهاد شده است. این الگوریتم ها عمدتاً به پارامترهای مختلفی مانند تحرک، اتصالات، انرژی و پارامترهای دیگر بستگی دارد. خوشه بندی در MANET برای افزایش پایداری شبکه و کاهش بالاسری مسیریابی بخصوص در اکتشاف مسیر، استفاده می شود.


سفارش ترجمه

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پاورپوینت مقاله کاربرد الگوریتم های خوشه بندی در چارچوب مسیریابی AODV”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + هفت =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi