دانلود پاورپوینت بررسی مبانی فضای ذخیره سازی ابری

عنوان فارسی

بررسی مبانی فضای ذخیره سازی ابری: مروری بر تعاریف، انواع، کاربردها و مثال ها

درسهای مرتبط

  مهندسی کامپیوتر

تعداد اسلاید : 17 فرمت : pptx
قابلیت چاپ و پرینت : دارد کیفیت طراحی : طلایی
سال طراحی : 1402 برای ارائه کلاسی مناسب است؟ بله
قابلیت ویرایش : دارد برای دفاعیه ارشد و دکتری مناسب است؟ بله
پاورپوینت مهندسی کامپیوتر
قیمت دانلود :
44,400 تومان
توضیحات

این پاورپوینت به موضوع فضای ابری پرداخته است. در ابتدا، تعاریف این فناوری ارائه شده و سپس تاریخچه آن بیان شده است. در ادامه دسته بندی آن به لحاظ ساختاری و سرویسی ارائه شده است. در این پاورپوینت به مباحث دیگری همچون کاربردهای فضای ابری و مثال های آن و همچنین سخت افزارهای آن اشاره شده است.

ذخیره سازی ابری، مدلی از ذخیره سازی اطلاعات کامپیوتری است که در آن، داده های دیجیتالی در استخرهای منطقی ذخیره می شود. این داده های دیجیتالی در «ابر» قرار دارند. لازم به ذکر است که فضای ذخیره سازی فیزیکی، دارای چندین سرور (گاهی در چندین مکان) است، و محیط فیزیکی معمولا متعلق به یک شرکت میزبان می باشد و مدیریت می شود. این ارائه دهندگان فضای ذخیره ابری، مسئول در دسترس قرار دادن داده ‌ها و دسترسی به آنها و حفاظت از محیط فیزیکی و در حال اجرا می باشند. همچنین، افراد و سازمان ها، ظرفیت ذخیره سازی را از ارائه دهندگان، خریداری یا اجاره می کنند تا داده های کاربر، سازمان یا برنامه را ذخیره سازی کنند. همچنین امکان دسترسی خدمات ذخیره ‌سازی ابری، از طریق یک سرویس رایانش ابری واقع در محل، یک رابط برنامه ‌نویسی اپلیکیشن سرویس وب (API) یا از طرق برنامه‌هایی که از API استفاده می کنند، نظیر ذخیره ‌سازی دسکتاپ ابری، دروازه ذخیره‌ سازی ابری یا سیستم ‌های مدیریت محتوای مبتنی بر وب نیز وجود دارد.

ذخیره سازی ابری، نوعی از مدل رایانش ابری است که از طریق یک ارائه دهنده رایانش ابری که ذخیره سازی داده ها را به عنوان یک سرویس انجام می دهد، داده ها را در اینترنت ذخیره سازی می کند. همچنین به محض تقاضا، برطبق ظرفیت و هزینه های انجام به موقع کار، ارسال می شوند و خرید و مدیریت زیرساخت ذخیره سازی داده انجام نمی گیرد. این امر باعث چابکی، مقیاس جهانی و دوام و دسترسی به داده ها “در هر زمان، و در هر کجا” می شود.

ذخیره‌ سازی ابری، از یک فروشنده ابر شخص ثالث که ظرفیت ذخیره‌ سازی داده‌ها را به عهده دارد، مدیریت  می‌کند و از طریق اینترنت خریداری می شود که در یک مدل پرداخت، به اندازه مصرف تحویل می‌دهد. این فروشندگان ذخیره سازی ابری، ظرفیت، امنیت و دوام را برای دسترسی به داده‌ های خود در سراسر جهان مدیریت کرده و از طریق پروتکل های ذخیره سازی سنتی یا مستقیماً از طریق یک API به فضای ذخیره سازی ابری دسترسی می یابند. بسیاری از فروشندگان، خدمات تکمیلی را که برای کمک به گردآوری، مدیریت، ایمن سازی و تحلیل داده ها در مقیاس وسیع طراحی شده اند، ارائه می دهند.

این پاورپوینت در 17 اسلاید آماده شده و در ادامه نیز، اسلاید شماره 8 آن قرار داده شده است:

فضای ابری

ذخیره سازی داده ها در فضای ابری موجب می شود که بخش های IT، سه حوزه را تغییر دهند:

  1. مجموع هزینه مالکیت. با ذخیره سازی ابری، هیچ سخت افزاری برای خرید، ذخیره سازی برای تهیه، یا سرمایه ای برای سناریوهای “یک روز (در آینده) ” استفاده نمی شود. همچنین امکان اضافه یا حذف ظرفیت در صورت تقاضا، تغییر سرعت عملکرد و ویژگی‌ های حفظ و نگهداری و پرداخت هزینه ذخیره ‌سازی که واقعاً استفاده می شود نیز وجود دارد. همچنین دسترسی کمتر به داده‌ها حتی می‌تواند به طور خودکار به سطح هزینه پایین ‌تر با توجه به قوانین قابل اجرا امکانپذیر شود و به صرفه‌جویی در مقیاس منجر گردد.
  2. زمان استقرار. هنگامیکه تیم های توسعه، آماده انجام عملیات هستند، زیرساخت ها به هیچ وجه نباید باعث کاهش سرعت عملیات تیم های توسعه شوند. فضای ذخیره ‌سازی ابری این امکان را برای IT فراهم می کند تا سریعا مقدار دقیق فضای ذخیره ‌سازی لازم را دقیقا زمانی که نیاز است، ارائه دهد. این امر سبب می شود که IT به جای مدیریت سامانه های ذخیره ‌سازی، بر حل مسائل پیچیده مربوط به برنامه متمرکز شود.
  3. مدیریت اطلاعات. متمرکز کردن فضای ذخیره سازی در فضای ابری، نقطه نفوذ موثری را برای موارد استفاده جدید فراهم می آورد. با استفاده از سیاست ‌های مدیریت چرخه حیات فضای ذخیره‌ سازی ابری، می‌توان وظایف مربوط به مدیریت اطلاعات نظیر دسته ‌بندی خودکار یا قفل کردن داده‌ها را به منظور پشتیبانی از الزامات انطباق، به نحو موثری انجام داد.

فضای ذخیره سازی ابری، امکان ذخیره داده ها و فایل ها را در مکانی خارج از سایت که از طریق اینترنت عمومی یا اتصال شبکه اختصاصی امکان دسترسی به آن وجود دارد، فراهم می کند. اطلاعاتی که برای ذخیره سازی به خارج از سایت منتقل می شوند به عهده یک ارائه دهنده ابر شخص ثالث می باشد. ارائه‌ دهنده، سرورها و زیرساخت ‌های مرتبط را میزبانی، ایمن سازی، مدیریت و حفظ و نگهداری کرده و تضمین می کند که امکان دسترسی به داده ها در هر زمان امکانپذیر است. علاوه بر این، برای ذخیره فایل ها در هارد دیسک های داخلی یا شبکه های ذخیره سازی، فضای ذخیره سازی ابری یک جایگزین مقرون به صرفه و مقیاس پذیر را ایجاد می کند. همچنین، هارد دیسک های کامپیوتری تنها قادر به ذخیره سازی مقدار محدودی از داده ها می باشند. زمانیکه فضای ذخیره سازی کاربران به پایان می رسد، فایل ها بایستی به یک دستگاه ذخیره سازی خارجی منتقل شوند. به طور سنتی، سازمان‌ها برای آرشیو داده‌ ها و فایل‌ ها، شبکه ‌های فضای ذخیره‌ سازی (SAN) را ایجاد نموده و آنها را حفظ و نگهداری می کنند. با این وجود، حفظ و نگهداری از SAN مستلزم صرف هزینه است، زیرا با افزایش داده های ذخیره شده، شرکت ها موظفند بر افزودن سرورها و زیرساخت ها، سرمایه گذاری کنند تا تقاضای افزایش یافته را تامین نمایند. سرویس‌ های ذخیره‌ سازی ابری نوعی الاستیسیته را ایجاد می‌کنند که با افزایش حجم داده‌ می توان ظرفیت را افزایش داد یا در صورت لزوم ظرفیت را کاهش داد. از طریق ذخیره سازی داده ها در یک ابر، سازمان به جای سرمایه گذاری در هزینه های سرمایه ای ساخت و حفظ و نگهداری شبکه های ذخیره سازی داخلی، از طریق پرداخت هزینه برای فناوری ذخیره سازی و ظرفیت به عنوان یک سرویس، می تواند صرفه جویی کند. از اینرو، شما تنها هزینه ظرفیت استفاده شده را پرداخت می کنید. این در حالی است که ممکن است در صورت استفاده از حجم داده‌ های بالاتر، هزینه ‌ها در طول زمان افزایش یابند، اما نیازی نیست که با پیش‌بینی افزایش حجم داده، شبکه ‌های ذخیره ‌سازی را بیش از حد تامین کنید.


سفارش ترجمه

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پاورپوینت بررسی مبانی فضای ذخیره سازی ابری”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 1 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi