دانلود پاورپوینت مقدمات و تعاریف بلاک چین: تاریخچه و کاربردها

عنوان فارسی

مقدمات و تعاریف بلاک چین: مطالعه ای بر تاریخچه، کاربردها و نحوه عملکرد آن

درسهای مرتبط

  مهندسی کامپیوتر

تعداد اسلاید : 32 فرمت : pptx
قابلیت چاپ و پرینت : دارد کیفیت طراحی : طلایی
سال طراحی : 1402 برای ارائه کلاسی مناسب است؟ بله
قابلیت ویرایش : دارد برای دفاعیه ارشد و دکتری مناسب است؟ بله
پاورپوینت مهندسی کامپیوتر
قیمت دانلود :
43,200 تومان
توضیحات

بلاکچین، یک پایگاه داده توزیع شده است که بین گره های یک شبکه کامپیوتری به اشتراک گذاشته شده است. یک بلاکچین، به عنوان یک پایگاه داده، اطلاعات را به صورت الکترونیکی و به فرمت دیجیتال، ذخیره می کند. بلاکچین ها بخاطر نقش اساسی شان در سیستم های رمزارز، مانند بیت کوین برای حفظ سوابق ایمن و غیرمتمرکز معاملات، بسیار مشهور هستند. نوآوری بلاکچین این است که حریم خصوصی و امنیت یک رکورد از داده ها را تضمین می کند و بدون نیاز به یک شخص ثالث معتمد، اعتماد بوجود می آورد.

یکی از تفاوت های کلیدی بین یک پایگاه داده عادی و یک بلاکچین، نحوه ساختاربندی داده ها می باشد. یک بلاکچین، اطلاعات را در گروه هایی، معروف به بلوک، که مجموعه اطلاعات را نگهداری می کنند، گردآوری می کند. بلوک ها ظرفیت ذخیره معینی دارند و هنگامی که پر شوند، بسته می شوند و به بلوک قبلاً پر شده متصل می شوند و در نتیجه، یک زنجیره از داده ها را تشکیل می دهند که به بلاکچین معروف است. همه اطلاعات جدیدی که بعد از بلوک تازه اضافه شده می آیند، کمپایل می شوند و به یک بلوک تازه تشکیل شده تبدیل می شوند که سپس بعد از پر شدن به زنجیره (بلاکچین) اضافه می شوند.

یک پایگاه داده معمولاً داده های خود را به جدول تبدیل می کنند، درحالی که یک بلاکچین، همانگونه که از نامش پیداست، داده ها را به تکه هایی (بلوک هایی) تبدیل می کند که در کنار هم قرار می گیرند. این ساختار داده ها، ذاتاً یک خط زمانی معکوس ناپذیر از داده ها بوجود می آورد هنگامی که به صورت غیرمتمرکز پیاده سازی شوند. هنگامی که یک بلوک پر می شود، محکم سر جای خود قرار می گیرد و به قسمتی از این خط زمانی تبدیل می شود. به هر بلوک این زنجیره، یک برچسب زمانی دقیق داده می شود، هنگامی که به زنجیره اضافه گردد.

این پاورپوینت در 32 اسلاید آماده شده و در ادامه نیز، اسلاید شماره 18 آن قرار داده شده است:

به بیان خلاصه:

  • بلاکچین، نوعی پایگاه داده اشتراک گذاری شده است که با یک پایگاه داده معمول در نحوه ذخیره داده ها تفاوت دارد؛ بلاکچین ها، داده ها را در بلوک هایی ذخیره می کنند و سپس از طریق رمزنگاری، آنها را به هم پیوند می دهند.
  • هنگامی که یک داده جدید می رسد، در یک بلوک تازه وارد می شود. هنگامی که آن بلوک با داده ها پر شد، به بلوک قبلی زنجیره می شود و این باعث می شود که داده ها به ترتیب زمانی به همدیگر زنجیر شوند.
  • انواع مختلف اطلاعات را می توان برروی یک بلاکچین ذخیره نمود، اما معمول ترین استفاده تاکنون، به عنوان یک دفتر حساب برای معاملات بوده است.
  • در مورد بیت کوین، بلاکچین به صورت غیرمتمرکز استفاده می شود بگونه ای که هیچ فرد یا گروهی برروی آن کنترل نداشته باشد، بلکه همه کاربران جمعاً آن کنترل را حفظ کنند.
  • بلاکچین ها، غیرمتمرکز، غیرقابل تغییر و پایدار هستند، که این به معنای آن است که داده های وارد شده، غیرقابل حذف و بازگشت هستند. برای بیت کوین، بدان معناست که معاملات دائماً ثبت می شوند و برای همه قابل مشاهده هستند.

بلاکچین چگونه کار می کند؟

هدف از بکارگیری بلاکچین، ممکن ساختن ثبت و توزیع داده ها اما بدون تغییر و ویرایش باشد. به این صورت، یک بلاکچین، نهاد و زیرساختی برای دفتر حساب های غیرقابل تغییر هستند و سوابق معاملات، قابل تغییر، حذف یا دستکاری نیستند. به این دلیل است که بلاکچین ها به یک «فنآوری دفترحساب توزیع شده» (DLT)، نیز معروف می باشند.

مفهوم بلاکچین، که اولین بار در یک پروژه پژوهشی در سال 1991 پیشنهاد شد، باعث اولین کاربرد گسترده آن، یعنی بیت کوین در سال 2009 شد. پس از آن سالها، استفاده از بلاکچین، بخاطر ایجاد انواع رمزارزها، کاربردهای فایننس غیرمتمرکز (DeFi)، توکن های غیرمثلی (NFT ها) و قراردادهای هوشمند، رشد شدیدی را تجربه کرد.


سفارش ترجمه

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پاورپوینت مقدمات و تعاریف بلاک چین: تاریخچه و کاربردها”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 14 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi