دانلود ترجمه مقاله رویکرد بهینه سازی کارآمد برای ایجاد انعطاف پذیری در ریزشبکه ها

عنوان فارسی

ارائه یک رویکرد بهینه سازی کارآمد برای ایجاد انعطاف پذیری در ریزشبکه های جامع با طرح پاسخ به تقاضای مبتنی بر انگیزه

عنوان انگلیسی

An efficient optimization approach for flexibility provisioning in community microgrids with an incentive-based demand response scheme

کلمات کلیدی :

  پاسخ به تقاضا؛ مدیریت انعطاف پذیری؛ لوازم مسکونی؛ ریزشبکه جامع؛ الگوریتم ممتیک؛ بهینه سازی دو هدفه

درسهای مرتبط بازار برق
تعداد صفحات مقاله انگلیسی : 12 نشریه : ELSEVIER
سال انتشار : 2021 تعداد رفرنس مقاله : 24
فرمت مقاله انگلیسی : PDF نوع مقاله : ISI
پاورپوینت : ندارد

سفارش پاورپوینت این مقاله

وضعیت ترجمه مقاله : انجام شده و با خرید بسته می توانید فایل ترجمه را دانلود کنید
ELSEVIER
قیمت دانلود ترجمه مقاله
76,800 تومان
فهرست مطالب

1. مقدمه 2. پیشینه و مقالات مرتبط 3. مروری کلی بر سیستم و فرمولاسیون مساله 4. الگوریتم ممتیک پیشنهادی 5. نتایج و بحث و بررسی 6. نتیجه گیری و تحقیقات آتی

سفارش ترجمه
ترجمه نمونه متن انگلیسی

چکیده – بررسی های صورت گرفته حاکی از آن است که، برای مدیریت اقتصادی و قابل اطمینان شبکه های برق، در سالهای اخیر مبحث ایجاد انعطاف پذیری از طریق برنامه های پاسخ به تقاضا (DR) به عنوان ابزاری کارآمد ظهور کرده است. در مطالعه حاضر، مدل پاسخ به تقاضای مبتنی بر انگیزه یک ریزشبکه جامع (CMG) مورد بررسی قرار گرفته می شود که در آن یک تجمیع‌کننده باعث ایجاد انعطاف‌پذیری در CMG می گردد. لازم به ذکر است که هدف تجمیع‌کننده، کاهش هزینه مدیریت انعطاف‌پذیری بوده و در صورت نقض تعهدات قراردادی، جریمه‌هایی نیز باید به اپراتور CMG پرداخت شود. علاوه بر این برای تغییر تقاضاها، مشوق‌های پرداختی نیز برای کاربران مسکونی در نظر گرفته می شود. در این پژوهش، یک رویکرد بهینه‌سازی دو مرحله‌ای را به‌جای کمینه سازی هزینه کل به‌عنوان کمینه‌سازی تک هدفه در پیش می گیریم که در آن یک فرمول دو هدفه در مرحله اول و یک فرمول تک هدفه در مرحله بعدی اعمال می‌شود. فرمول بندی دو هدفه به افزایش تنوع منجر شده و در طی دوره جستجو، راه حل های امیدبخش را حفظ می کند. علاوه بر این برای حل فرمول دو هدفه، یک الگوریتم تکاملی به کار گرفته می شود و در مرحله بعد از طریق جستجوی محلی مطابق با الگوی الگوریتم ممتیک، راه حل حاصل بهبود می یابد. همچنین از طریق تحلیل آماری و مقایسه با الگوریتم‌های موجود، عملکرد الگوریتم پیشنهادی مورد بررسی قرار می گیرد. شایان ذکر است که الگوریتم پیشنهادی در مقایسه با الگوریتم های پیشرفته، تا 3.97% با حداقل 27.94% صرفه جویی در هزینه، نسبت پیک به میانگین بار CMG را کاهش می دهد.

نمونه متن انگلیسی مقاله

Flexibility provisioning through demand response (DR) programs has emerged as an efficient tool for the economic and reliable management of electricity grids. In this work, an incentive-based DR model of a community microgrid (CMG) is considered, where an aggregator provides flexibility to the CMG. The objective of the aggregator is to minimize the cost of flexibility management that comprises the incentives paid to the residential users for shifting demands and penalty payments to the CMG operator for violating contractual commitments. Instead of attempting to minimize the total cost as single objective minimization, we adopt a two-stage optimization approach, wherein a bi-objective formulation is used in the first stage and a single objective formulation is used in the next. The bi-objective formulation enhances diversity and preserves promising solutions during the course of the search. An evolutionary algorithm is used to solve the bi-objective formulation and the obtained solution is improved in the next stage using local search conforming to a memetic algorithm paradigm. The performance of the proposed algorithm is investigated through statistical analysis and comparison with existing algorithms. The proposed algorithm reduces the peak-to-average ratio of CMG load by 3.97% with at least 27.94% cost saving compared to the state-of-the-art algorithms.

توضیحات و مشاهده مقاله انگلیسی

ترجمه این مقاله در 32 صفحه آماده شده و در ادامه نیز صفحه 27 آن به عنوان نمونه قرار داده شده است که با خرید این محصول می توانید، فایل WORD و PDF آن را دریافت نمایید.

محتوی بسته دانلودی:

PDF مقاله انگلیسی ورد (WORD) ترجمه مقاله به صورت کاملا مرتب (ترجمه شکل ها و جداول به صورت کاملا مرتب)
قیمت : 76,800 تومان

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود ترجمه مقاله رویکرد بهینه سازی کارآمد برای ایجاد انعطاف پذیری در ریزشبکه ها”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 4 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi