دانلود پروپوزال ارزیابی عملکرد پرستاران بخش نوزادان در مورد فرآیند رگ گیری

عنوان فارسی

ارزیابی عملکرد پرستاران بخش نوزادان در مورد فرآیند رگ گیری در بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی در تبریز

عنوان انگلیسی

Evaluation of the performance of the nurses in the neonatal ward regarding the venipuncture process in the hospitals of Medical Sciences University in Tabriz

رشته مرتبط :

  پرستاری

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1402
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

پروپوزال پرستاری
قیمت دانلود :
88,800 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

نوزادانی که تازه متولد شده اند، تحت فرآیندهای پزشکی و پرستاری گوناگونی قرار می گیرند که فرآیند رگ گیری یکی از متداول ترین آنها محسوب می گردد. روزانه تعداد زیادی از این فرآیندها روی نوزادان مختلفی انجام می گیرد و متاسفانه برخی از آنها نیز با شکست مواجه می شوند و ممکن است عوارضی را برای نوزاد به همراه داشته باشند. در نتیجه این فرآیندها سعی می شود تا یک کانولای پلاستیکی درون ورید نوزاد قرار گیرد که طی آن، بتوان داروها، مایعات و فرآورده های مورد نیاز را به بدن تزریق کرد.

این نمونه پروپوزال برای رشته پرستاری آماده شده و در آن به بررسی میزان آگاهی و نیز عملکرد پرستاران در بخش مراقبت های نوزادان در مورد فرآیند رگ گیری پرداخته شده است. این تحقیق در بیمارستان های وابسته به دانشگاه علوم پزشکی تبریز انجام شده است. ساختارهای استاندارد مربوط به یک پروپوزال که شامل مواردی همچون بیان مساله، ضرورت انجام تحقیق، اهداف، فرضیات، روش تحقیق، پیشینه تحقیق و … می باشند، در این پروپوزال رعایت شده اند. مطمئنا مطالعه نمونه پروپوزال های آماده می تواند بهترین منبع آشنایی با این ساختارها باشد. همچنین با مطالعه این نمونه پروپوزال ها می توان ایده ها و مسیرهای پژوهشی جدیدی را یافته و در تحقیقات آینده مورد استفاده قرار داد.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) آماده شده و کاملا قابل ویرایش می باشد. در ادامه، بخشی از این پروپوزال و همچنین فایل مقاله بیس مربوط به آن، قرار داده شده است:

پرستاران و رگگیری

رگ گیری یکی از مهم ترین و در عین حال، چالش برانگیزترین فرآیندهایی است که بر روی نوزادان انجام می گیرد. این فرآیند با اینکه می تواند نجات بخش باشد، با این حال می تواند موجب ایجاد آسیب ها و استرس هایی برای بیماران و پرستاران نیز گردد. از جمله عوارضی که طی خطا در رگ گیری می توان به آنها اشاره کرد می توان به آسیب به اعصاب، شریان ها و اندام های داخلی و همچنین از دست رفتن خون، عوارض پوستی و … اشاره کرد.

انجام این فرآیند یکی از موارد ضروری در درمان نوزادان بستری محسوب می شود و تاخیر یا عدم انجام صحیح آن می تواند منجر به آسیب های جبران ناپذیری گردد. مطالعات انجام گرفته در این حوزه، تا حدودی محدود می باشند و داده های مربوط به عوارض آنها نیز تا حدودی متفاوت گزارش شده اند که این موضوع مربوط به تفاوت ها در تعریف این عوارض است. آگاهی از نحوه انجام این فرآیند، جزو مسئولیت های پرسنل درمانی و به خصوص پرستاران است. از جمله اهدافی که در این پروپوزال دنبال شده می توان به بررسی ارتباط بین مشخصات فردی و اجتماعی پرستاران شاغل در بخش نوزادان با میزان آگاهی آنان در مورد رگ گیری نوزادان و همچنین نمره عملکرد آنها در مورد این فرآیند، اشاره کرد.


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال ارزیابی عملکرد پرستاران بخش نوزادان در مورد فرآیند رگ گیری”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − هجده =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi