دانلود پروپوزال نقش توانبخشی در بهبود کیفیت زندگی، امید و کاهش افسردگی در بیماران همودیالیزی

عنوان فارسی

مطالعه ای بر نقش طرح های توانبخشی در بهبود کیفیت زندگی، امید و کاهش افسردگی در بیماران همودیالیزی

عنوان انگلیسی

A study on the role of rehabilitation plans in improving the quality of life, hope and reducing depression in hemodialysis patients

رشته مرتبط

  پرستاری؛ مراقبت های ویژه

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1403
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

پروپوزال پرستاری
قیمت دانلود :
94,800 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

امید، یکی از تجربه های اساسی در شرایط انسان می باشد و به عنوان یک نحوه احساس، نحوه تفکر، نحوه رفتار و نحوه ارتباط با خود و دنیای خویشتن، عمل می کند. امید، توانایی سیال بودن در انتظارات را دارد و در صورتی که یک موضوع یا پیامد مطلوب رخ ندهد، امید می تواند همچنان وجود داشته باشد.

امید می تواند باعث ایجاد تفاوت در تجربیات بیماران مبتلا به بیماریهای مزمن و نحوه زندگی آنها شود. این مقوله، اثر مفیدی بر سلامت افراد می گذارد، زیرا افراد را قادر می سازد تا با تعارض ها مقابله کنند، به اهداف سالم دست پیدا کنند، QoL (کیفیت زندگی) را حفظ کنند و سلامت را افزایش دهند. کیفیت زندگی را می توان به این صورت تعریف نمود: «رفاه یک بیمار براساس جنبه های عملکردی (شامل عوامل جسمی، ذهنی و اجتماعی) و یک تعادل نسبی انتظارات و تجربیات در مواجهه با تغییر سلامت».

پرستاران نقشی حیاتی در مراقبت از بیمارانی که درمان همودیالیز دریافت می کنند، ایفا می کنند. یافته های تحقیقات نشان داده اند که کیفیت زندگی بیماران در افرادی که سطح بالایی از امید را دارند، قابل بهبود است. بنابراین، ارزیابی همیشگی امید در آن بیماران می تواند از نظر مداخلات قابل اجرا در واحدهای دیالیز، مفید و مثمرثمر باشد. پرستاران باید ارزیابی امید را به عنوان قسمتی از مراقبت های روتین و منظم خود برای بیماران دیالیزی، در نظر بگیرند. برای انجام چنین کاری، پرستاران می توانند پرسش هایی شامل پرسش های انتها باز در مورد سطح امید بیماران، منبع امید آنها، عوامل موثر بر سطح امید آنها و میزان تاثیر امید بر زندگی و پیامدهای سلامت آنها، بپرسند. همچنین، پرستاران مسئولیت ترغیب، ترویج، و تزریق امید در بیمارانشان را دارند. بنابراین، پرستاران می توانند نقش مهمی در تقویت امید برای بیماران داشته باشند.

این پروپوزال را می توان مناسب موضوعات مربوط به رشته پرستاری و مراقبت های ویژه دانست. در این نمونه پروپوزال، ساختارهای استاندارد مربوط به فرآیند پروپوزال نویسی رعایت شده و مطالعه آن می تواند بهترین روش یادگیری این ساختارها برای دانشجویانی باشد که مشغول گذراندن این واحد درسی هستند. این ساختارها که در فرم خام استاندارد دانشگاه ها به آنها اشاره شده، شامل مواردی همچون بیان مساله، ضرورت انجام تحقیق، اهداف، فرضیات، پیشینه تحقیق و … می باشند. همچنین لازم به ذکر است که با توجه به جذابیت و جدید بودن موضوع، می توان ایده های پژوهشی جدیدی را نیز از آن استخراج نموده و در پژوهش های آینده، مورد استفاده قرار داد.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) آماده شده و در ادامه نیز بخشی از آن و همچنین فایل مقاله بیس مربوط به آن قرار داده شده است:

اجرای برنامه بازتوانی بر کیفیت زندگی بیماران همودیالیزی

همودیالیز یا به بیان ساده دیالیز، فرآیند تصفیه خون فردی است که کلیه هایش به صورت عادی و درست کار نمی کنند. این نوع دیالیز، محصولات زائد مانند کراتین و اوره و آب آزاد را در خارج از بدن از خون دفع می کنند، هنگامی که کلیه ها در شرایط ناکارایی قرار داشته باشند. همودیالیز، یکی از سه درمان جایگزین کلیه می باشد (که دو نوع درمان دیگر، پیوند کلیه و دیالیز صفاقی می باشند). یکی از روش های جایگزین تفکیک خارج از بدن اجزای خون مانند پلاسما یا سلول ها، آفرسیز است. همودیالیز می تواند یک درمان سرپایی یا بصورت بستری شده باشد. همودیالیز مرسوم در تاسیسات دیالیز سرپایی، که یک اتاق مخصوص در یک بیمارستان یا یک کلینیک مستقل اختصاصی باشند، انجام می شود. در موارد خیلی کمتر نیز، دیالیز در خانه انجام می شود. درمان دیالیز در یک کلینیک، توسط کارکنان متخصص، متشکل از پرستاران و تکنیسین ها، صورت می گیرد. درمان دیالیز در خانه را شخص می تواند انجام دهد یا بصورت مشترک با مساعدت یک دستیار آموزش دیده که معمولاً عضوی از خانواده است، قابل اجرا می باشد.


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال نقش توانبخشی در بهبود کیفیت زندگی، امید و کاهش افسردگی در بیماران همودیالیزی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + یک =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi