دانلود پروپوزال فرهنگ ایمنی بیمار در بیمارستان های ایلام

عنوان فارسی

فرهنگ ایمنی بیمار در بیمارستان های شهر ایلام

عنوان انگلیسی

Patient safety culture in Ilam hospitals

رشته مرتبط :

  پرستاری

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1402
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

پروپوزال پرستاری
قیمت دانلود :
139,400 تومان
فهرست مطالب

1. خلاصه و ضرورت اجرای طرح 2. واژگان کلیدی 3. اهداف طرح 4. خلاصه روش اجرای طرح 5. ضرورت اجرای طرح 6. هدف اصلی طرح 7. اهداف اختصاصی طرح 8. اهداف کاربردی طرح 9. سؤالات پژوهش 10. فرضیات 11. جامعه مورد مطالعه 12. حجم نمونه و روش محاسبه آن 13. نوع و مشخصات ابزار گردآوری داده ها 14. روش تجزیه و تحلیل داده ها 15. ملاحظات اخلاقی 16. روش انجام طرح 17. بررسی متون 18. فهرست منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

این پروپوزال برای دوره کارشناسی ارشد رشته پرستاری آماده شده و به بررسی موضوع فرهنگ ایمنی بیمار در بیمارستان ها پرداخته است و در این راستا نیز یک مطالعه موردی در همین موضوع در بیمارستان های شهر ایلام انجام شده است. ساختارهای استاندارد پروپوزال نویسی مانند خلاصه طرح، اهداف، فرضیات، بررسی متون و مقالات، ارائه روش پژوهشی و … نیز در این پروپوزال رعایت گردیده و آن را به گزینه ای عالی برای آشنایی بیشتر دانشجویان با این سرفصل ها تبدیل کرده است. لازم به ذکر است که با توجه به جدید و نوآورانه بودن موضوع و همچنین منابع جدیدی که برای این موضوع موجود است، می توان مسیرهای پژوهشی جدیدی را با مطالعه این نمونه پروپوزال یافته و در تحقیقات آینده مورد استفاده قرار داد.

فرهنگ ایمنی بیمار در بیمارستان ها را می توان مجموعه ای از روش ها، فرآیندها و رفتارهایی توصیف کرد که با هدف جلوگیری از وقوع خطاهای پزشکی و حفظ ایمنی بیماران در بیمارستان ها پیاده سازی و اجرا می گردد. این فرهنگ شامل مفاهیمی نظیر رعایت بهداشت، بهره گیری صحیح از تجهیزات، کنترل عفونت، مدیریت دارو، جلوگیری از خطاهای پزشکی، ارتباط مناسب بین کادر درمان و بیماران و … می شود.

فرهنگ ایمنی بیمار در قالب مولفه ای اساسی در مدیریت کیفیت و بهره وری بیمارستان ها مطرح شده و در چندین سال اخیر، توجه زیادی از سمت پژوهشگران و مسئولان در سراسر جهان به آن معطوف گردیده است. با در نظر گرفتن این موضوع که خطاهای پزشکی ممکن است منجر به صدمات جدی و حتی مرگ بیماران گردد، فرهنگ ایمنی باید به عنوان یک اولویت در تمامی مراکز درمانی مطرح گردد. به واسطه پررنگ تر شدن این موضوع در بیمارستان ها، می توان شاهد افزایش کیفیت خدمات نیز بود.

در زمینه بهبود فرهنگ ایمنی بیماران در بیمارستان ها می توان اقدامات زیادی انجام داد که از جمله آنها می توان به آموزش و آگاهی بخشی به پرسنل، رعایت اصول بهداشتی و بهداشت حرفه ای، ارتقای سیستم اطلاعات پزشکی، مدیریت خطاهای پزشکی، توسعه رویه های ایمنی، و ایجاد بستری برای ارتباط بهتر بین پرسنل و نیز ارتباط بین پرسنل با بیماران و خانواده بیماران اشاره نمود.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) آماده شده و در ادامه نیز بخشی از آن و همچنین فایل مقاله بیس مربوط به آن قرار داده شده است:

فرهنگ ایمنی بیمار


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال فرهنگ ایمنی بیمار در بیمارستان های ایلام”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − سیزده =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi