دانلود پروپوزال رابطه درک پرستاران از وضعیت محل کار با نتایج ایمنی در بیماران بخش ICU

عنوان فارسی

ارزیابی رابطه بین درک پرستاران از وضعیت محل کار با نتایج ایمنی در بیماران بستری در بخش ICU (مطالعه موردی: مراکز آموزشی و درمانی در استان گیلان)

عنوان انگلیسی

Evaluating the relationship between nurses' understanding of the workplace situation with safety outcomes in patients hospitalized in the ICU (case study: educational and medical centers in Gilan province)

رشته مرتبط

  پرستاری

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1403
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

پروپوزال پرستاری
قیمت دانلود :
81,600 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

پرستاری با هدف مراقبت ایمن، پیشگیری از آسیب و ارتقای سلامت بیماران انجام می شود. همچنین در بخش های مراقبت های ویژه، ایمنی بیماران به دلایل متعدد تهدید می شود. بر طبق آمار سازمان بهداشت جهانی، از هر ده بیمار مراجعه کننده به مراکز مراقبت‌های بهداشتی، به دلیل طیف وسیعی از اشتباهات یا حوادث نامطلوب، یک نفر دچار آسیب می‌شود. همچنین در بخش‌های مراقبت‌های ویژه، به دلیل شرایط حساس و پیچیده نظیر شرایط بیماران بدحال، ایمنی بیماران به دلیل حوادث متعدد مورد تهدید قرار می گیرد. در بیمارستان‌ها، بخش‌های مراقبت‌های ویژه از جمله بخش‌هایی هستند که در معرض خطر بروز خطاهای پزشکی و حوادث نامطلوب ناشی از پیچیدگی مراقبت‌ها و شرایط پزشکی حساس قرار دارند. از اینرو، ارزیابی فرهنگ ایمنی بیمار، با هدف دستیابی به دید وسیع تری نسبت به مسائل ایمنی بیمار، جهتدهی به اقدامات بهبود آتی و بهینه سازی کیفیت مراقبت و نتایج ایمنی بیمار، امری لاینفک بوده و حائز اهمیت می باشد.

این پروپوزال برای رشته پرستاری آماده شده و لازم به ذکر است که تمامی ساختارهای استاندارد مربوط به پروپوزال نویسی نیز در آن رعایت گردیده است. این ساختارهای استاندارد شامل بیان مساله، ضرورت انجام تحقیق، اهداف، فرضیات، روش تحقیق، پیشینه تحقیق و … می باشند. مطمئنا مطالعه نمونه پروپوزال های آماده می تواند بهترین روش آشنایی با این ساختارها برای دانشجویان علاقه مند باشد. با توجه به جامعیت موضوع و همچنین نوآوری های به کار رفته در این پژوهش، می توان ایده ها و مسیرهای پژوهشی جدیدی را نیز از آن استخراج نموده و برای نگارش پروپوزال های آتی، مورد استفاده قرار داد.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) آماده شده و در ادامه نیز بخشی از آن و همچنین فایل مقاله بیس مربوط به آن، قرار داده شده است:

درک پرستاران از شرایط محیط کار

فرهنگ ایمنی بیمار مجموعه ای از دیدگاه ها، عقاید و برداشت مشترک کارکنان در رابطه با ایمنی بیمار است. به عبارت دیگر فرهنگ ایمنی، نتیجه ارزش ها، دیدگاه ها، برداشت ها، شایستگی ها و الگوهای رفتاری فردی و گروهی است که به نحو موثری تعهد، سبک و مهارت های مدیریت ایمنی سازمان را مشخص می کند. پرستاران به عنوان مؤثرترین اعضای تیم بهداشت در زمینه ارائه مراقبت ایمن شناخته می شوند و از نقش مهمی در مراقبت و ایمنی بیمار برخوردار هستند. تعامل بیست و چهار ساعته پرستار و بیمار، باعث می شود که پرستاران اطلاعات لازم برای تشخیص مسائل مربوط به سیستم سلامت را به عنوان بخشی از راه حل های ایمنی در اختیار بیمار قرار دهند. همچنین، پرستاران در بیمارستانی با فرهنگ ایمنی مطلوب بایستی از بیان آزادانه نظرات خود برخوردار بوده و مواردی که طی آن، یک حادثه ناگوار به دلیل مسائل سیستمی یا عوامل انسانی در حال رخ دادن است را نیز به نحو موثری گزارش کنند.

به منظور دستیابی به یک فرهنگ ایمنی مثبت، وضعیت فعلی فرهنگ ایمنی سازمان بایستی به نحو موثری مورد ارزیابی قرار گیرد، زیرا ارزیابی باعث شناسایی ابعادی از فرهنگ ایمنی بیمار می شود که مستلزم توجه بیشتری است و همچنین به مدیران در شناسایی نقاط قوت و ضعف فرهنگ ایمنی به نحو موثری کمک می کند. شایان ذکر است که، وجود سازمانی با فرهنگ باز و انعطاف پذیر به رویکرد اصولی و نظام‌مند نسبت به خطا، باعث می شود تا کارکنان از اشتباهات ایجاد شده، تجربه کسب کرده و مجازات نشوند.


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال رابطه درک پرستاران از وضعیت محل کار با نتایج ایمنی در بیماران بخش ICU”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi