دانلود ترجمه مقاله خودسازماندهی هماهنگ: طراحی سیستم مدیریت اطلاعات فاجعه

عنوان فارسی :

به سمت خودسازماندهی هماهنگ: یک چارچوب عامل محور برای طراحی سیستم های مدیریت اطلاعات فاجعه

عنوان انگلیسی :

Towards coordinated self-organization: An actor-centered framework for the design of disaster management information systems

کلمات کلیدی :

  به اشتراک گذاری اطلاعات؛ واکنش به بحران؛ هماهنگی؛ عملیات های بشردوستانه؛ تاب آوری جامعه

درسهای مرتبط : مدیریت بحران؛ مدیریت امور شهری
تعداد صفحات مقاله انگلیسی : 12 نشریه : ELSEVIER
سال انتشار : 2020 تعداد رفرنس مقاله : 46
فرمت مقاله انگلیسی : PDF نوع مقاله : ISI
شبیه سازی مقاله : انجام نشده است. وضعیت ترجمه مقاله : انجام شده و با خرید بسته می توانید فایل ترجمه را دانلود کنید
ELSEVIER
قیمت دانلود مقاله
56,000 تومان
فهرست مطالب

1. مقدمه 2. پیشینه 3. الزامات طرح 4. طراحی چارچوب 5. مطالعه موردی: جاکارتا 6. بحث و بررسی 7. نتیجه گیری

نمونه متن انگلیسی مقاله

Traditionally, disaster management information systems have been designed to facilitate communication and coordination along stable hierarchical lines and roles. However, to support coordination in disaster response, disaster management information systems need to cater for the emerging roles, responsibilities and information needs of the actors, often referred to as self-organization. To address this challenge, this paper proposes a framework for disaster management information systems that embraces an actor-centered perspective to explicitly support coordination and self-organization. The framework is designed and validated to (i) analyze the current practice of disaster information management, including the way changes occur through self-organization, and (ii) study how to design disaster management information systems that support coordination and self-organization within the current practice. A case study in Jakarta is used to modify and validate the framework, and to illustrate its potential to capture self-organization in practice. The analysis showed that analyzing the actors’ activities through the framework can provide insights on the way self-organization occurs. Moreover, networking, preparedness and centralization were found to be key elements in the design of disaster management information systems with an actor-centered perspective.

ترجمه نمونه متن انگلیسی

چکیده – به طور سنتی، سیستم های مدیریت اطلاعات بحران به منظور تسهیل ارتباط و هماهنگی در امتداد خطوط و نقش های سلسله مراتبی طراحی شده است. با این حال، جهت حمایت از هماهنگی در واکنش به بلایا، سیستم های مدیریت اطلاعات بحران باید نقش های نوظهور، مسئوولیت ها و نیازهای اطلاعاتی عاملان را تحقق بخشد که اغلب به عنوان خودسازماندهی مورد اشاره قرار می گیرد. جهت بررسی این چالش، این مقاله چارچوبی برای سیستم های اطلاعات مدیریت بحران پیشنهاد کرده که از دیدگاه عامل محور به منظور حمایت صریح از هماهنگی و خودسازماندهی استقبال می کند. این چارچوب به منظور 1) آنالیز شیوه فعلی مدیریت اطلاعات بحران شامل شیوه وقوع تغییرات از طریق خودسازماندهی و 2) مطالعه نحوه طراحی سیستم های مدیریت اطلاعات بحران که از هماهنگی و خودسازماندهی در شیوه فعلی حمایت می کند، طراحی و تایید شد. مطالعه موردی در جاکارتای اندونزی جهت اصلاح و تایید این چارچوب و به منظور نشان دادن پتانسیل آن جهت خودسازماندهی عملی انجام شد. آنالیزها نشان داد که آنالیز فعالیت عاملان از طریق این چارچوب می تواند اطلاعاتی در رابطه با شیوه وقوع خودسازماندهی ارائه دهد. علاوه بر این، پی برده شد که شبکه بندی، آمادگی و متمرکز شدن عناصر کلیدی در طراحی سیستم های اطلاعاتی مدیریت بحران با دیدگاه عامل محور است.

توضیحات و مشاهده مقاله انگلیسی

ترجمه این مقاله در 33 صفحه آماده شده و در ادامه نیز صفحه 28 آن به عنوان نمونه قرار داده شده است که با خرید این محصول می توانید، فایل WORD و PDF آن را دریافت نمایید.

محتوی بسته دانلودی:

PDF مقاله انگلیسی ورد (WORD) ترجمه مقاله به صورت کاملا مرتب (ترجمه شکل ها و جداول به صورت کاملا مرتب)
قیمت : 56,000 تومان

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “دانلود ترجمه مقاله خودسازماندهی هماهنگ: طراحی سیستم مدیریت اطلاعات فاجعه”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 2 =

مقالات ترجمه شده

آموزش برنامه نویسی

مجوز نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی ترجمه و شبیه سازی مقاله

قیمت ترجمه و شبیه سازی مقاله

با توجه به تجربه ی ما در امر شبیه سازی مقالات با نرم افزارهای متلب، پی اس کد، گمز و سایر نرم افزارهای علمی و همچنین تجربه ی چندین ساله در امر ترجمه  مقالات، تصمیم گرفتیم در این دو زمینه کمکی هر چند ناقابل برای دانشجویان به ارمغان آوریم. همه ی مقالات در سایت قرار داده شده که برخی از آنها ترجمه و شبیه سازی آماده دارند که قیمتی بین 20 تا 30 هزار تومان به فروش می رسند. برخی از مقالات نیز که ترجمه و شبیه سازی ندارند، می توانید سفارش دهید تا همکاران ما در اسرع وقت اقدام به تهیه آن کرده و در موعد مقرر تحویل شما دهند.