دانلود ترجمه مقاله انتقال تکنولوژی بین دانشگاه ها و شرکت ها: دو مورد از دانشگاه های برزیل

عنوان فارسی :

انتقال تکنولوژی بین دانشگاه ها و شرکت ها: دو مورد از دانشگاه های برزیل

عنوان انگلیسی :

Technology transfer between universities and companies: two cases of Brazilian universities

کلمات کلیدی :

  مطالعه موردی؛ نوآوری؛ تعامل بین صنعت و دانشگاه؛ انتقال تکنولوژی؛ دانشگاه های برزیلی

درسهای مرتبط : مدیریت تکنولوژی
تعداد صفحات مقاله انگلیسی : 13 نشریه : ELSEVIER
سال انتشار : 2017 تعداد رفرنس مقاله : 53
فرمت مقاله انگلیسی : PDF نوع مقاله : ISI
شبیه سازی مقاله : انجام نشده است. وضعیت ترجمه مقاله : انجام نشده است.
فهرست مطالب

1. مقدمه 2. چارچوب نظری 3. روش 4. مطالعات موردی 5. ارائه و آنالیز داده ها 6. نتایج نهایی

نمونه متن انگلیسی مقاله

Universities have a history based on the contribution to the advancement of knowledge and technology on the economic and social context of a country, through teaching, research and extension courses. The knowledge developed by students and researchers can lead to the interaction within different entities, including the government and companies, resulting in a technology transfer from the university to the market. Technology transfer can be considered a process which starts by the disclosure of an invention followed by its patent registration, licensing, commercial use of the licensed technology, and, finally, royalties received by the university. This article researched how technology transfer occurs, based on the Schumpeterian approach to innovation trilogy focusing on the interaction between the university and the company. The methodology used for this study was the analysis of two cases with exploratory and qualitative approach. The case study subjects were two Brazilian universities: University of Campinas and University of Vale do Rio dos Sinos. Semi-structured interviews were employed as the data collection technique, while content analysis was used as the analysis technique. The main results showed the need of companies and universities to understand that working in collaborative technology research contributes to the transformation of applied research into technological innovations that can transform society.

ترجمه نمونه متن انگلیسی

چکیده – دانشگاه ها تاریخچه ای غنی بر اساس مشارکت شان در پیشرفت دانش و فناوری در زمینه های اقتصادی و اجتماعی یک کشور دارند و این مهم به واسطه آموزش، پژوهش، و دوره های پیشرفته تحصیلی حاصل می گردد. دانش توسعه یافته توسط دانشجویان و محققین می تواند منجر به تعامل با نهادها مختلفی از جمله دولت و شرکت ها شده و منجر به انتقال تکنولوژی از دانشگاه به بازار گردد. انتقال تکنولوژی را می توان به عنوان فرآیندی در نظر گرفت که با ثبت یک اختراع، صدور مجوز، استفاده تجاری از تکنولوژی آغاز می شود و نهایتاً این حق امتیاز توسط دانشگاه دریافت می گردد. این مقاله بررسی کرده که انتقال تکنولوژی چگونه بر اساس رویکرد نوآوری و با تمرکز روی تعامل بین دانشگاه و شرکت اتفاق می افتد. روش تحقیق به کار رفته در این مطالعه مربوط به آنالیز دو مورد و بر اساس رویکردی اکتشافی و کیفی می باشد. در این مطالعه موردی، دو دانشگاه برزیلی در نظر گرفته شده است: دانشگاه کمپیناس (UNICAMP) و دانشگاه واله دو ریو دوس سینس (UNISINOS). مصاحبه های نیمه ساختار یافته در قالب روشی برای جمع آوری داده ها، و آنالیز محتوا به عنوان روش آنالیزی مورد استفاده قرار گرفته اند. نتایج اصلی حاکی از نیاز شرکت ها و دانشگاه ها به درک این موضوع است که تحقیقات تکنولوژیکی بیشتری باید به منظور تحول در تحقیقات کاربردی در نوآوری های تکنولوژیکی و تحریک جامعه انجام گیرد.

توضیحات و مشاهده مقاله انگلیسی

سفارش ترجمه تخصصی این مقاله

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود ترجمه مقاله انتقال تکنولوژی بین دانشگاه ها و شرکت ها: دو مورد از دانشگاه های برزیل”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =

مقالات ترجمه شده

آموزش برنامه نویسی

مجوز نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی ترجمه و شبیه سازی مقاله

قیمت ترجمه و شبیه سازی مقاله

با توجه به تجربه ی ما در امر شبیه سازی مقالات با نرم افزارهای متلب، پی اس کد، گمز و سایر نرم افزارهای علمی و همچنین تجربه ی چندین ساله در امر ترجمه  مقالات، تصمیم گرفتیم در این دو زمینه کمکی هر چند ناقابل برای دانشجویان به ارمغان آوریم. همه ی مقالات در سایت قرار داده شده که برخی از آنها ترجمه و شبیه سازی آماده دارند که قیمتی بین 20 تا 30 هزار تومان به فروش می رسند. برخی از مقالات نیز که ترجمه و شبیه سازی ندارند، می توانید سفارش دهید تا همکاران ما در اسرع وقت اقدام به تهیه آن کرده و در موعد مقرر تحویل شما دهند.