دانلود پروپوزال ارتباط بین سرمایه اجتماعی، تعامل در اقدامات فوق برنامه و پیشرفت تحصیلی

عنوان فارسی

مطالعه ای بر ارتباط بین مولفه های سرمایه اجتماعی، تعامل در اقدامات فوق برنامه و پیشرفت تحصیلی در بین دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس

عنوان انگلیسی

A study on the relationship between the components of social capital, interaction in extracurricular activities and academic achievement among students of Islamic Azad University, Bandar Abbas Branch

رشته مرتبط :

  مدیریت آموزشی

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1402
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
106,800 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

سرمایه اجتماعی یکی از مفاهیم چندرشته ای است که در دهه اخیر، توجهات زیادی را در بین جوامع دانشگاهی و پژوهشی رشته های علوم انسانی به خود جلب نموده است. در تعریف این مفهوم می توان گفت که سرمایه اجتماعی، مجموعه ای سیستماتیک از ارتباطات بر پایه اعتماد در بین افراد و گروه ها و همچنین مشارکت های آنها با موسسات و سازمان های اجتماعی است که مبتنی بر یک سری پشتیبانی های اجتماعی می باشد و می تواند سنگ بنای بسیاری از موفقیت های فردی یا تیمی باشد. تا به اینجا با اهمیت وجودی این مفهوم آشنا شدیم. این مولفه عمدتا بر ارتباط میان افراد تاکید دارد. ارتباطاتی که می توان آن را در زندگی روزمره مشاهده کرد و مطمئنا بر طرز برخورد و دیدگاه انسان تاثیرگذار است. لازم به ذکر است که این مفهوم، نقش بسزایی روی پیشرفت اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی یک کشور نیز دارد و در نتیجه تشخیص فاکتورهای موثر بر تحکیم آن نیز بسیار مهم است.

با در نظر گرفتن این موضوع که دانشجویان، سرمایه های اصلی و مهم انسانی یک کشور هستند، در نتیجه بررسی تاثیر سرمایه اجتماعی روی پیشرفت روابط آنها می تواند سبب پیشرفت های گسترده ای در آینده کشور گردد. در این پروپوزال به بررسی این موضوع پرداخته شده که سرمایه اجتماعی چه ارتباطی با تعامل دانشجویان در فعالیت های داوطلبانه فوق برنامه و همچنین پیشرفت تحصیلی آنها دارد و در این راستا، یک مطالعه موردی نیز در بین دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس انجام شده است. لازم به توضیح است که ساختارهای استاندارد پروپوزال نویسی نیز در این محصول، رعایت گردیده و در نتیجه مطالعه آن می تواند منجر به آشنایی بیشتر دانشجویان با این ساختارها گردد. این محصول را می توان به عنوان یک بسته آموزشی در درس روش تحقیق استفاده نمود. همچنین باید اشاره کرد که با توجه به جامعیت موضوع، می توان ایده های پژوهشی جدیدی را نیز از این پژوهش، استخراج نمود.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) آماده شده و در ادامه نیز بخشی از آن و همچنین فایل مقاله بیس مربوط به آن، قرار داده شده است:

سرمایه اجتماعی و پیشرفت تحصیلی

یادگیری را می توان سرمنشا بسیاری از پیشرفت های انسان در دنیای امروز عنوان کرد. بشر به واسطه این ابزار می تواند توسعه فکری پیدا کند و با توانایی های ذهنی خود آشنا گردد. اگر از بعد دانشگاهی به این موضوع نگاه کنیم، پیشرفت تحصیلی را می توان یک هدف برای دانشجویان در نظر گرفت. در نگاهی جامع تر، تعامل بیشتر در این محیط و داشتن انگیزه می تواند منجر به رشد مشخصه های روان شناختی بیشتری گردد. از جمله این مشخصه ها می توان به مولفه هایی همچون عزت نفس، مسئولیت پذیری و کسب شایستگی اشاره کرد. در این پروپوزال به بررسی تاثیر یکی از مهم ترین شاخص های اجتماعی یعنی سرمایه اجتماعی بر پیشرفت تحصیلی پرداخته شده است.


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال ارتباط بین سرمایه اجتماعی، تعامل در اقدامات فوق برنامه و پیشرفت تحصیلی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 10 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi