دانلود پروپوزال چارچوب های مدیریت ریسک در مدیریت عرضه و لجستیک

عنوان فارسی

ارزیابی چارچوب های مدیریت ریسک در مدیریت عرضه و لجستیک

عنوان انگلیسی

Evaluation of Risk Management Frameworks in Supply and Logistics Management

رشته مرتبط

  مدیریت زنجیره تامین؛ مدیریت ریسک؛ مدیریت بازرگانی

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1403
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
99,800 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی) 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

بخاطر محیط بازاری و تجاری پیچیده، اختلال های نامطلوب در لجستیک بر شرکت ها تاثیر می گذارد و قدرت تجاری آنها را تضعیف می کند. مدیریت ریسک، به کلید اصلی برای اجتناب از افت شدید کسب و کار، تبدیل شده است. اختلال لجستیک عمدتاً بخاطر رویدادهای برونزاد پیش بینی نشده رخ می دهد. عامل های زیادی می توانند عملیات های لجستیک شرکت را مختل کنند و عملکرد را تضعیف نمایند. لجستیک همه فرآیندها از بالادست تا پایین دست را به هم متصل کرده و مدیریت مواد و جریان محصول به نحو کارآمدی توسط آن انجام می شود تا محصول به مشتریان تحویل داده شود. مدیریت لجستیک یکی از استراتژی های رقابتی مهم است که جریان بین بالادست و پایین دست را تقویت می کند. از دیدگاه فرآیندی، فرآیندهای پیچیده تر احتمالاً دچار ریسک های بیشتری می شوند. این بخصوص برای کسب و کارهایی صدق می کند که به تامین مواد بیرونی برای دستیابی به هدف تجاری خود، وابسته هستند. هر حیطه در لجستیک جهانی، هدف حمله احتمالی می تواند باشد. برای حفظ عملکرد زنجیره تامین پایدار و اجتناب از خسارت های ناشی از ریسک، مدیریت ریسک لجستیک باید پیاده سازی گردد. بطور کلی، اقدامات مدیریت ریسک را می توان طبق رخدادها یا رویدادها، دسته بندی کرد.

لجستیک، فرآیندی است که فعالیت های تولید محصول از تامین کننده به مشتریانش را به هم متصل می کند. لجستیک را می توان به این صورت تعریف کرد: «فرآیند برنامه ریزی، پیاده سازی، و کنترل جریان کارآمد و موثر و ذخیره کالاها، خدمات و اطلاعات مربوطه از دیدگاه مصرف با هدف برآورده کردن الزامات مشتری». از دیدگاه کارکرد لجستیک، در ابتدا، لجستیک به صورت مدیریت تحویل و ذخیره سازی فیزیکی به نحو کارآمد برای برآورده کردن الزامات تجاری شرکت، تعریف شده است. بخاطر اینکه رقابت بازاری، تغییر استراتژی تجاری برای فراهم کردن خدمات بیشتر را ملزم ساخته است و همچنین روند جهانی سازی باعث بوجود آمدن مراکز مونتاژ و تقسیم چندگانه شده است، اینها باعث بوجود آمدن شبکه های لجستیک پیچیده و افزایش موجودی در فرآیند جریان لجستیک شده است. بنابراین، مدیریت لجستیک به روش موثر و کارآمد به یک استراتژی تجاری به صورت پایداری توسعه درازمدت شرکت، تبدیل شده است. به عقیده متخصصان مدیریت زنجیره تامین، هدف مدیریت لجستیک، باید دستیابی به عواملی مناسب باشد که شامل تحویل مناسب با کمیت مناسب و کیفیت مناسب و در قیمت مناسب به مشتری مناسب، است. علاوه بر آن، هماهنگ سازی این عوامل، آسان نیست و نیاز به تلفیق همه واحدهای داخلی و شریکان بیرونی برای دستیابی به یک نتیجه مشارکتی، دارد. بخصوص اینکه، در یک کسب و کار جهانی، برای برآورده کردن همه مناسب ها، نیاز زیادی به همکاری با منابع بیرونی، هر دوی شریکان بالادست و پایین دست دارد. محققین بیان کرده اند که «راهکار موفقیت در مدیریت لجستیک، تاکید شدید بر تلفیق فعالیت ها، همکاری، هماهنگی و اشتراک گذاری اطلاعات در کل زنجیره تامین، از تامین کنندگان تا مشتریان، می باشد».

این پروپوزال نیز با تاکید بر این موضوع، برای دوره کارشناسی ارشد رشته مدیریت آماده شده و ساختارهای عمده پروپوزال نویسی نیز در آن رعایت گردیده است. مطالعه این پروپوزال می تواند بهترین ابزار در راستای یادگیری این ساختارها بوده و نیز امید می رود که زمینه ساز ایده های پژوهشی جدیدی برای تحقیقات آتی گردد.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) انجام شده و در ادامه نیز بخشی از آن و نیز فایل مقاله بیس قرار داده شده است:

مدیریت ریسک و مدیریت تامین


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال چارچوب های مدیریت ریسک در مدیریت عرضه و لجستیک”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 8 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi