دانلود پروپوزال وضعیت حقوقی اسیران جنگی در قوانین بین الملل و فقه امامیه

عنوان فارسی

ارزیابی قیاسی وضعیت حقوقی اسیران جنگی در قوانین بین الملل و فقه امامیه

عنوان انگلیسی

Comparative study of the legal status of prisoners of war in general international law and Ja'fari jurisprudence

رشته مرتبط

  حقوق بین الملل؛ الهیات فقه و مبانی حقوق اسلامی

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1403
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
70,800 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

اسیر جنگی، کسی است که در یک جنگ از طرف دشمن، دستگیر می شود و یا کسی است که خود را تسلیم دشمن می کند. با توجه به عمومیت این موضوع، قوانین حقوقی متعدد و خاصی نیز برای این افراد از طرف کشورهای مختلف و سازمان های بین المللی مختلف، وضع شده است. مطمئنا در قوانین اسلامی نیز قوانین جامعی برای این اسیران، تعریف شده است.

در اسلام، یک سری حقوق به اسرای جنگی داده می شود که از جمله آنها می توان به این موارد اشاره کرد: (1) باید رفتاری همراه با احترام و محبت با این افراد داشت، (2) اسران مجروح باید مداوا شوند، مخصوصا اگر اسیر خود یک مسمان باشد، لازم است تا با احسان و نیکی با او رفتار گردد. (3) باید با این افراد، رفتاری در خور شخصیت شان داشت. (4) نباید این افراد را تحت فشار قرار داد و وسایل راحتی آنها را تا حد امکان فراهم کرد. فقهای شیعی، احکام مختلفی برای اسرای قبل از پایان جنگ و بعد از پایان جنگ، صادر کرده اند که در این پژوهش به آنها پرداخته شده است.

این پروپوزال برای دوره کارشناسی ارشد رشته حقوق آماده شده و ساختارهای استاندارد پروپوزال نویسی شامل بیان مساله، اهمیت و ضرورت تحقیق، اهداف، فرضیات، سوالات و … می باشد. مطمئنا مطالعه نمونه پروپوزال های آماده می تواند روش بسیار کارآمدی در راستای آشنایی با این ساختارها باشد. همچنین لازم به ذکر است که مطالعه این نمونه های آماده می تواند مسیرهای پژوهشی جدیدی را پیش پای محققین و دانشجویان این رشته قرار دهد.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) آماده شده و در ادامه نیز تصویر مربوط به بخشی از آن، قرار داده شده است:

اسیران جنگی

جنگ ها چه در زمان های گذشته و چه امروزه، همواره ضایعات زیادی را به دنبال داشته اند که از جمله آنها می توان به اسارت گرفته شدن گروهی از انسان ها اشاره کرد که اصطلاحا به آنها اسیر جنگی می گویند. دین اسلام، در حقیقت دین عقل، گذشت، دوستی و محبت است. اسلام، دین انسان سازی است و در همین راستا، اسیران جنگی دارای حقوق و احکام بیشماری هستند که بر مسلمانان واجب است تا آنها را در حق این افراد، رعایت کنند.

در این پژوهش به مقایسه ای بین حقوق اسیران در دین اسلام و قوانین بین المللی پرداخته شده و مشخص شده که دین اسلام، همواره منطبق با قوانین بین المللی بوده و حتی در مواردی نیز، حقوق بیشتری را به اسرا نسبت به قوانین دیگر کشورها داده است.


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال وضعیت حقوقی اسیران جنگی در قوانین بین الملل و فقه امامیه”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi