دانلود پروپوزال رویکردهای ممانعت از دزدی دریایی در منطقه خلیج عدن

عنوان فارسی

مطالعه ای بر رویکردهای ممانعت از دزدی دریایی در منطقه خلیج عدن برای شرکت های کشتیرانی

عنوان انگلیسی

A study on approaches to preventing piracy in the Gulf of Aden for shipping companies

رشته مرتبط :

  حقوق بین الملل

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1402
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
81,600 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی) 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

کشورهای زیادی در جهان در راستای حفظ منافع بین المللی خود در خلیج عدن، اقدام به ارسال نیروهای دریایی خود به این منطقه کرده اند. سازمان ملل نیز با تصویب قطعنامه هایی، اختیارات زیادی را به کشورها در راستای مبارزه با پدیده دزدی دریایی داده است. هدف از این پروپوزال نیز بررسی استراتژی های منع فعالیت دزدان دریایی در این منطقه بوده و برای دوره کارشناسی ارشد رشته حقوق بین الملل آماده شده است. ساختارهای استاندارد پروپوزال نویسی در این محصول رعایت گردیده و مطالعه آن می تواند کمک خوبی به دانشجویان در راستای آشنایی بیشتر با این ساختارها باشد. همچنین مطالعه این محصول می تواند ایده های پژوهشی جدیدی را برای تحقیقات آتی در این زمینه فراهم آورد.

دزدی دریایی، عمل سرقت یا خشونت جنایی توسط مهاجمان حمل شده با کشتی یا قایق به کشتی یا یک منطقه ساحلی دیگر، معمولاً با هدف سرقت محموله و دیگر اقلام یا اموال ارزشمند، می باشد. آن افرادی که به اعمال دزدی دریایی مبادرت می ورزند، دزدان دریایی نامیده می شوند، درحالی که کشتی های اختصاصی مورد استفاده از آنها، کشتی های دزدان دریایی نامیده می شوند. قدیمی ترین موارد گزارش شده از دزدی دریایی در قرن 14 قبل از میلاد بود هنگامی که «مردان دریایی»، گروهی از مهاجمان اقیانوسی، به کشتی های شهروندان دریاهای اژه و مدیترانه، حمله کردند. کانال های باریک که کشتیرانی را به مسیرهای قابل پیش بینی محدود کرده بودند، از خیلی وقت پیش، فرصت هایی برای دزدی دریایی و همچنین برای مزدوری برای دزدان و حمله تجاری، بوجود آورده بودند. مثالهای تاریخی شامل آبهای گیبرالاتار، تنگه مالاکا، ماداگاسکار، خلیج عدن و کانال انگلیس بودند که ساختارهای جغرافیایی آنها، حمله های دزدی دریایی را تسهیل کرده بود. یک موازی زمینی، کمین کردن برای مسافران توسط راهزنان و یاغیان در بزرگراه ها و گذرهای کوهستانی، می باشد. مزدور از روش های مشابه برای دزدی دریایی استفاده می کند، اما کاپیتان کشتی تحت فرمان دولت عمل می کند به صورتی که گرفته شدن و تسخیر کشتیهای تجاری متعلق به یک کشور دشمن را اجازه می دهد و آنرا به یک شکل مشروع فعالیت شبیه به جنگ توسط بازیگران غیرخودی، تبدیل می کند.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) آماده شده و در ادامه نیز بخشی از آن و همچنین فایل مقاله بیس مربوط به آن قرار داده شده است:

دزدی دریایی


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال رویکردهای ممانعت از دزدی دریایی در منطقه خلیج عدن”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + هفت =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi