دانلود پاورپوینت مقاله بررسی فرآیندهای همکاری بین دانشگاه و صنعت

عنوان فارسی

مطالعه ای بر دیدگاه های زمینه در مورد روندهای همکاری و مشارکت بین دانشگاه و صنعت

درسهای مرتبط

  مدیریت تکنولوژی

تعداد اسلاید : 103 فرمت : pptx
قابلیت چاپ و پرینت : دارد کیفیت طراحی : طلایی
سال طراحی : 1402 برای ارائه کلاسی مناسب است؟ بله
قابلیت ویرایش : دارد برای دفاعیه ارشد و دکتری مناسب است؟ بله
دریافت ترجمه مقاله این پاورپوینت : دانلود ترجمه مقاله فرآیندهای همکاری بین دانشگاه و صنعت
پاورپوینت مدیریت
قیمت دانلود :
67,700 تومان
توضیحات

در سال های اخیر، دانشگاه ها ماموریت خود را به چیزی که معمولا منابع به عنوان “ماموریت سوم” از آن یاد می کند، گسترش داده اند. این “ماموریت سوم” توسط محققین به عنوان “تولید، استفاده، کاربرد و بهره برداری از دانش با ذینفعان خارجی و به طور کلی جامعه” تعریف شد. بنابراین، انتظار می رود که دانشگاه ها کمک فزاینده ای به حل مشکلات اجتماعی – اقتصادی کنند. همکاری بین دانشگاه – صنعت در حال تبدیل شدن به نقطه جذاب مهمی برای افراد علاقمند به نقش دانشگاه ها در اقتصاد ملی است.

این پاورپوینت در 103 اسلاید تهیه شده و در ادامه نیز تصویر مربوط به اسلاید شماره 2 آن قرار داده شده است:

همکاری صنعت و دانشگاه

همکاری بین دانشگاه و صنعت (UIC) چند وجهی و میان رشته ای است. در واقع، تعدادی از جوامع علمی از جمله مطالعات مدیریت، اقتصاد نوآوری، سازمان های صنعتی، جامعه علمی و سیاست علم و فناوری مدت هاست که به این موضوع علاقمند شده اند. این علاقه چند رشته ای منجر به ایجاد دیدگاه های مختلفی در مطالعه و تلاش برای درک این همکاری شده است. تمرکز منابع مرتبط با این موضوع، اولا بر روی ابعاد مفهومی مانند شکل و دامنه همکاری، تشکیل همکاری، انگیزه همکاری، نتایج همکاری، عوامل موثر بر موفقیت همکاری و نظریه زیربنایی است.

در ادامه، تصویر مربوط به اسلاید شماره 44 این پاورپوینت قرار داده شده است:

مکانیزم اعتماد سازی

در تلاش برای ادغام منابع مفید و چندوجهی مربوط به این نوع همکاری، تعدادی بررسی منابع سیستماتیک انجام شده است. از جمله جدیدترین بررسی منابع، بررسی روابط دانشگاه و صنعت در صحرای آفریقا، مالزی و در انگلستان و همچنین شیوه ها و چالش های آن در صنعت مهندسی نرم افزار است. اگرچه این بررسی ها به سوالات مربوط به همکاری در عمل و از یک دیدگاه خاص زمینه ای پرداخته اند، اما محدودیت آن ها در بررسی محتوا و محدوده جغرافیایی باعث شده که تنها یک تصویر جزئی به ویژه در رابطه با فرایندهای اجرا و پیاده سازی ارائه کنند.

در ادامه، تصویر مربوط به اسلاید شماره 96 این پاورپوینت قرار داده شده است:

UIC

این تحقیق با ترسیم تصویر واضح تر و جامع تری از فرایندهای پیاده سازی همکاری دانشگاه و صنعت، با بررسی همزمان منابع مربوط به سه فرم از همکاری یعنی کارآفرینی دانشگاهی، آموزش و مکانیزم های تعامل مربوط به تحقیق به منابع علمی در این زمینه کمک می کند. انتظار می رود که این رویکرد جامع منجر به ادغام عمیق تر چارچوب مفهومی شده و بنابراین باعث درک بهتر جنبه های مختلف روابط دانشگاه و صنعت گردد. علاوه بر این، از طریق کنار هم قرار دادن یافته های حاصل در کشورهای توسعه یافته و کشورهای در حال توسعه، این تحقیق به درک تشابهات و تضادها میان دو زمینه اجتماعی – اقتصادی می پردازد. انتظار می رود این مساله باعث افزایش درک بیشتر و جهت گیری های تحقیقاتی آینده گردد.


سفارش ترجمه

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پاورپوینت مقاله بررسی فرآیندهای همکاری بین دانشگاه و صنعت”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 7 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi