دانلود پاورپوینت مقاله مدل حاکمیت هوش کسب و کار در دانشگاه

عنوان فارسی

بررسی مدل حاکمیت هوش کسب و کار در دانشگاه؛ مطالعه موردی: دانشگاه د لا کوستا

درسهای مرتبط

  مدیریت کسب و کار؛ مدیریت فناوری اطلاعات

تعداد اسلاید : 34 فرمت : pptx
قابلیت چاپ و پرینت : دارد کیفیت طراحی : طلایی
سال طراحی : 1402 برای ارائه کلاسی مناسب است؟ بله
قابلیت ویرایش : دارد برای دفاعیه ارشد و دکتری مناسب است؟ بله
دریافت ترجمه مقاله این پاورپوینت : دانلود ترجمه مقاله حاکمیت هوش تجاری در دانشگاه
پاورپوینت مدیریت
قیمت دانلود :
40,800 تومان
توضیحات

پیاده سازی فناوری اطلاعات (IT) در مدیریت ارشد و عالی، نوعی استراتژی به شمار می آید که در فرایند تحلیل داده ها و اتخاذ تصمیمات، حائز اهمیت بوده و توجهات فراوانی را به خود معطوف کرده است. همچنین، شرکت ها برای مدیریت فرآیند همگام با هوش تجاری، استفاده از ابزارهای رایانه‌ای را برای یافتن گزینه هایی برای مدیریت فرآیند در پیش گرفته اند. همچنین، برای اطمینان از یک دولت فناوری اطلاعات متمرکز بر BI، با هدف ایجاد اقدامات هماهنگ مبتنی بر استفاده از داده هایی که به صورت روزانه برای ایجاد استراتژی های شرکت گردآوری می شوند، سناریوی تحقیقاتی جدیدی نیز تدوین شده است.

در این مقاله با استفاده از روش کتابخانه ای و با مطالعه موردی تحت عنوان دانشگاه جامع مطالعات کتابخانه ای و با هدف تشخیص این نوع مدیریت و شناسایی مدل و ارائه آن در سازمان های اطلاعاتی کسب و کار، کاربرد آن در چارچوب مدیریت دانشگاه ها مورد بررسی قرار گرفته است.

این پاورپوینت در 34 اسلاید آماده شده و در ادامه نیز اسلاید شماره 6 آن قرار داده شده است:

هوش تجاری

مفهوم هوش تجاری در سال 1989، هنگامیکه هوارد درسنر آن را به عنوان زیرمجموعه و پوششی برای توصیف مجموعه ای از مفاهیم و روش های اتخاذ تصمیمات برمبنای اطلاعات گردآوری شده تعریف نمود به طور گسترده ای رواج یافت. لازم به ذکر است که هدف اصلی هوش تجاری، ارائه موثر اطلاعات برای دستیابی سازمان ها به اهداف و استراتژی‌های پیشنهادی، مبتنی بر تصمیماتی است که به ارتقاء مزیت رقابتی در بازار منجر می شود. همچنین، استراتژی BI، به تسهیل مدیریت اطلاعات برای گروه‌بندی داده ها از بخش های مختلف، مانند بازاریابی، فروش، منابع انسانی، امور مالی و غیره منجر می شود.

در معماری BI حفظ تعامل صحیح بین اجزای آن، حائز اهمیت است. در این راستا می توان به چهار مولفه زیر اشاره کرد:

  • منبع سیستم: گردآوری داده های حاصل از تراکنش محصولات و یا خدمات
  • اکتساب داده: شامل فرآیند استخراج، تبدیل و بارگذاری داده ها در یک منبع واحد است (ETL که به معنای استخراج، تبدیل، بارگذاری).
  • انبار داده: منبعی است که اطلاعات حاصل از ETL در آن ذخیره می شود. همچنین BI که به نحو موثری تدوین شده باشد، از یک منبع داده معتبر و موثق نیز برخوردار می باشد.
  • ابزارهای گزارش و تجزیه و تحلیل: ابزارهایی که امکان تحلیل اطلاعات از گزارش های استاندارد، گزارش های موقت، پانل های کنترل، فرآیندهای تحلیل پویا (OLAP/ پردازش تحلیلی آنلاین)، تحلیل آماری یا پیش بینی را محقق می کنند.

در ادامه، اسلاید شماره 29 این پاورپوینت قرار داده شده است:

توسعه ابتکارات BI

امروزه در سراسر جهان، مؤسسات آموزش عالی در محیطی بسیار پیچیده و پویا به فعالیت می پردازند. همچنین در سالهای اخیر، فرآیندهای جهانی شدن و توسعه سریع فناوری اطلاعات به رقابت های بسیار قوی منجر شده است. علاوه بر این، دانشگاه‌ها پی برده اند که تحلیل عمیق داده های موجود برای دستیابی بیشتر دانشجویان به دانش با هدف درک بهتر ویژگی های یادگیری و نیازهای آموزشی آنها، امروزه به جزء لاینفکی تبدیل شده است.

معمولا، مدیریت عالی دانشگاه، اطلاعات چندانی از اینکه در هر بخش یا دانشکده چه اتفاقاتی رخ می دهد، ندارد، و حل این مسائل و بهبود عملکرد ممکن است سال ها به طول بیانجامد، اما رقابت می‌تواند با سرعت فزاینده ای روی دهد. با این وجود، هم اکنون امکان دسترسی به ابزارهای BI در فضای ابری به نحو موثری فراهم است که به نوبه خود به کاهش هزینه های سیستم برای پیاده سازی و پشتیبانی نرم افزار منجر می شود. همچنین در تکامل دانشگاه ها، نوآوری از نقش مهمی برخوردار است.


سفارش ترجمه

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پاورپوینت مقاله مدل حاکمیت هوش کسب و کار در دانشگاه”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi