دانلود پاورپوینت مقاله اهمیت مدیریت سهامداران در زمینه اعتماد در پروژه

عنوان فارسی

اهمیت مدیریت سهامداران در زمینه اعتماد در یک پروژه: یک بررسی کمیتی

درسهای مرتبط

  مدیریت پروژه

تعداد اسلاید : 20 فرمت : pptx
قابلیت چاپ و پرینت : دارد کیفیت طراحی : طلایی
سال طراحی : 1403 برای ارائه کلاسی مناسب است؟ بله
قابلیت ویرایش : دارد برای دفاعیه ارشد و دکتری مناسب است؟ بله
دریافت ترجمه مقاله این پاورپوینت : دانلود ترجمه مقاله تاثیر مدیریت ذینفعان روی اعتماد پروژه
پاورپوینت مدیریت
قیمت دانلود :
38,400 تومان
توضیحات

ذینفعان، افراد، گروه ها یا نهادهای دارای منفعت مسلم در پروژه هستند و کسانی هستند که بر پیامد آن تاثیر می گذارند و مدیریت ذینفعان به صورت فرآیندی تعریف می شود که در آن تیم پروژه، نیازهای ذینفعان را مدیریت می کند، آنها را مشخص می کند، انتظاراتشان را گردآوری می کند، با آنها قرار داد می بندد، و تضمین می کند که اهداف برآورده می شوند. این موضوع، شامل فرآیندی است که این موارد را ملزم می کند : (1) شناسایی ذینفعان (2) تحلیل انتظارات آنها و تاثیرشان بر پروژه و (3) توسعه و تدوین استراتژی هایی برای مشغول کردن و درگیر کردن موثر ذینفعان در تصمیمات پروژه و اجرای آن. این فرآیند در سراسر چرخه حیات پروژه رخ می دهد، زیرا تاثیر ذینفعان در هر لحظه می تواند از نظر معنا و شدت متفاوت باشد. پایگاه تاثیر ذینفعان، ایستا و ثابت نیست و این امر نیاز به بروز رسانی پایگاه دانش آنها در مراحل مختلف پروژه را توجیه می کند.

محققین، دسته بندی ذینفعان براساس اولویت ادعاهای رقابتی آنها از طریق مدل «برجستگی» سالینس (Salience) را پیشنهاد دادند. ذینفعان را می توان از سه ویژگی و صفت شناخت: (1) قدرت آنها برای تاثیر بر سازمان (2) مشروعیت رابطه آنها با سازمان و (3) فوریت تقاضاهای آنها در سازمان. بنابراین، برجستگی ذینفعان به برداشت از مدیریت مرتبط با حضور یا ترکیبی از این سه صفت، ارتباط دارد. محققین، از مدل سالینس، بخاطر پیچیدگی ساختارش و وابستگی اش به کیفیت اطلاعات مرتبط با ذینفعان، انتقاد کرده اند. اما، برای بهتر شدن دسته بندی، ماتریس قدرت و منافع را پیشنهاد کردند.

این پاورپوینت در 20 اسلاید آماده شده و در ادامه نیز، اسلاید شماره 6 آن قرار داده شده است:

مدیریت ذینفعان

مدل برجستگی یا سالینس و ماتریس قدرت و منافع ذینفعان توسط PMI (انستتیو مدیریت پروژه) توصیه شده اند که این نهاد به صورت مداوم و منظم یک چهارچوب برای متخصصان مدیریت فراهم و بروز رسانی می کند و آنها را در راهنمای «بدنه دانش مدیریت» که برای هر نوع پروژه کاربرد دارد، منتشر می کند و استفاده تجاری گسترده آن توجیه می شود. از سوی دیگر، بدون ارائه یک مدل وفقی، از یک رویکرد پیشآمدی برای مدیریت پروژه دفاع می کند، زیرا، از آنجا که پروژه ها منابع عدم قطعیت، عدم پیش بینی پذیر و تغییر هستند، یک مدل استاندارد، یک نوع منفرد از مدیریت را القا می کند. بنابراین، نگاشت ذینفعان از نظر منافع و قدرت پروژه پیش بینی شده در راهنمای PMBOK® (PMI، 2013)، ضمانت موفقیت را فراهم نمی کند. محققین نقاط ضعف مدل های نگاشت ذینفعان را به خاطر اینکه پیچیدگی شبکه روابط را مورد ملاحظه قرار نمی دهد، مورد انتقاد قرار می دهد. همچنین ملاحظاتی بخاطر عدم تفکر در مورد تغییرات رفتار ذینفعان در سراسر سیکل پروژه، وجود دارد.

در ادامه، اسلاید شماره 14 این پاورپوینت، قرار داده شده است:

مدیریت ریسک

همچنین در مورد مسئله پیچیدگی ای که یک پروژه ممکن است داشته باشد، پژوهشگران، دسته بندی ذینفعان در سه گروه اصلی را پیشنهاد می کنند. گروه ذینفعان اصلی شامل خود سازمان پروژه، صاحبان پروژه (کارفرمایان) و تامین کنندگان اصلی می باشند. گروه ذینفعان دوم، بازیگران یا سازمان هایی هستند که پروژه کم و بیش برای ارائه خدماتشان، امور مالی، مجوزها، همکاری یا سرقفلی، به آنها وابسته هستند. اتحادیه ها و مشتریان را نیز می توان به این لایه از منافع بیافزایم. در گروه ذینفعان سوم، می توان گروه های منافع محلی، NGO ها، رسانه ها، رقیبان و دیگران را مشاهده نمود.


سفارش ترجمه

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پاورپوینت مقاله اهمیت مدیریت سهامداران در زمینه اعتماد در پروژه”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 4 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi