دانلود پاورپوینت مقاله زنجیره تامین هوشمند و عملکرد سبز با تحول دیجیتال

عنوان فارسی

مدیریت زنجیره تامین سبز هوشمند و ارائه رویکردی برای بهبود بهره وری سبز به واسطه تحویل دیجیتال

درسهای مرتبط

  مدیریت زنجیره تامین سبز

تعداد اسلاید : 30 فرمت : pptx
قابلیت چاپ و پرینت : دارد کیفیت طراحی : طلایی
سال طراحی : 1402 برای ارائه کلاسی مناسب است؟ بله
قابلیت ویرایش : دارد برای دفاعیه ارشد و دکتری مناسب است؟ بله
دریافت ترجمه مقاله این پاورپوینت : دانلود ترجمه مقاله مدیریت زنجیره تامین سبز هوشمند
پاورپوینت مدیریت
قیمت دانلود :
50,400 تومان
توضیحات

تحول دیجیتال بر به کارگیری فناوری های دیجیتال برای افزایش جریان داده های بین سازمانی و درون سازمانی در زمان واقعی و “هوشمندی” فرآیندها و فناوری های شرکت ها اشاره دارد. یکی از مباحث جنجالی و بحث برانگیز در این زمینه این است که، چطور تحول دیجیتال می تواند از اجرای مدیریت زنجیره تامین سبز (GSCM) پشتیبانی کند. همچنین لازم به ذکر است که، GSCM در زمینه مدیریت زیست محیطی، نظیر موقعیت یابی استراتژیک و شیوه های زیست محیطی و همچنین بهبود اهداف زیست محیطی شرکت ها، یک رویکرد مدیریت زنجیره تامین گسترده محسوب می شود. علاوه بر این، GSCM به دلیل مسائل مربوط به گرمایش جهانی و کمبود منابع که به دلیل وضع برخی قوانین، منافع عمومی یا فرصت‌های رقابتی، فشارهایی را بر شرکت‌ها اعمال کرده است، طی چندین دهه گذشته توجهات بیشتری را به خود معطوف ساخته است. در این خصوص، تحول دیجیتال می‌تواند از نقش مهمی برخوردار باشد، زیرا می‌تواند به درخشیدن شرکت ها در عرصه جهانی و پیش‌بینی رفتار زنجیره تامین در خصوص فعالیت‌های زیست‌محیطی و تأثیرات آن که شرکت برای بهبود عملکرد سبز بایستی به نحو صحیحی به مدیریت آن بپردازد، کمک شایان توجهی کند. به علاوه، تحول دیجیتال همچنین فناوری‌ها (نظیر ربات‌ها در تولید و لجستیک یا واقعیت افزوده و مجازی) را تحریک می کند تا به نحو موثری در شناسایی و کاهش ضایعات و انتشارات و افزایش بهره وری بازیافت و عملیات در زنجیره تامین موثر باشند. شایان ذکر است که موارد فوق الذکر تنها نمونه هایی از مقالات موجود در خصوص نحوه پشتیبانی فناوری های دیجیتالی حاصل از عملیات سبز و GSCM به شمار می آیند.

این پاورپوینت در 30 اسلاید آماده شده و در ادامه نیز اسلاید شماره 2 آن قرار داده شده است:

زنجیره تامین هوشمند

با این وجود، در حالی که مقالات در حال رشدی در رابطه با تحول دیجیتال در زمینه مدیریت عملیات و توسعه مدیریت زنجیره تامین هوشمند (SCM) وجود دارد، اما انجام تحلیل های خاص در زمینه GSCM آن طور که باید صورت نگرفته است و بخصوص در زمان انجام تحقیقات تجربی با محدودیت هایی همراه است. برخی از مطالعات پیشین، فناوری‌های دیجیتال خاصی را در ارتباط با عملکردهای خارجی یا داخلی GSCM عنوان کرده اند. با این وجود، مقالات موجود فاقد نگرش گسترده تر و یکپارچه تر در خصوص تحول دیجیتال و کل سیستم GSCM هستند. یافته های بدست آمده از مقالات موجود حاکی از آن است که فناوری‌های دیجیتال می‌توانند از فعالیت‌های خاص عملیات زنجیره تامین، شکل گیری زنجیره‌های تامین هوشمند به نحو موثری حمایت کنند.

در ادامه، اسلاید شماره 18 این پاورپوینت، قرار داده شده است:

زنجیره تامین و تحول دیجیتال

با این وجود، مطالعات کنونی گزارش شده در خصوص تحلیل مقالات، نحوه پشتیبانی چنین فناوری های دیجیتالی را از ابعاد مختلف زنجیره تامین در هنگام به کارگیری شیوه های سبز، مورد تحلیل قرار نمی دهند. مقالات موجود برای تبیین درک جامعی از GSCM هوشمند مشترک و GSCM هنوز بسیار ساده بوده و در مراحل ابتدایی هستند. لازم به ذکر است که از آنجائیکه شیوه های سبز دارای مشخصه های متفاوتی نسبت به شیوه های SCM معمول هستند، دستیابی به این درک از اهمیت فزاینده ای برخوردار است. از اینرو، تغییر فرصت های دیجیتالی ممکن است همچنان نامشخص و مبهم باشد. همچنین، تحول دیجیتال بیش از مجموعه فناوری هایی است که در مقالات به آن پرداخته شده است. به علاوه اینکه، دستیابی به درک جامع در این زمینه، مستلزم یک دیدگاه استراتژیک از نحوه تغییر زنجیره تامین توسط جریان داده های بلادرنگ و فناوری های دیجیتال می باشد. از اینرو، هردو تحول دیجیتال و GSCM دارای ابعاد مختلفی هستند که برای دستیابی به درک جامع از نحوه توسعه آنچه سیستم GSCM هوشمند اطلاق می شود (که یک سیستم GSCM است که توسط فناوری‌های “هوشمند” یا “دیجیتال” با هدف عملکرد سبز شرکت بهبود می یابد)، بایستی با یکدیگر در ارتباط باشند.


سفارش ترجمه

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پاورپوینت مقاله زنجیره تامین هوشمند و عملکرد سبز با تحول دیجیتال”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 8 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi