دانلود پاورپوینت مقاله گزینش انرژی های تجدیدپذیر با تکنیک تصمیم گیری چند معیاره

عنوان فارسی

گزینش تکنولوژی های انرژی تجدیدپذیر از طریق تکنیک تصمیم گیری چندمعیاره عینی و غیرعینی هیبریدی

درسهای مرتبط

  انرژی های نو

تعداد اسلاید : 27 فرمت : pptx
قابلیت چاپ و پرینت : دارد کیفیت طراحی : طلایی
سال طراحی : 1403 برای ارائه کلاسی مناسب است؟ بله
قابلیت ویرایش : دارد برای دفاعیه ارشد و دکتری مناسب است؟ بله
دریافت ترجمه مقاله این پاورپوینت : دانلود ترجمه مقاله انتخاب انرژی تجدیدپذیر با تصمیم گیری چند ضابطه ای
پاورپوینت مهندسی برق
قیمت دانلود :
53,900 تومان
توضیحات

فنآوریهای مولد انرژی وابسته به سوخت های فسیلی غیرتجدیدپذیر، باعث بوجود آمدن چالش های زیست محیطی قابل توجهی مانند افزایش آلودگی «گازهای گلخانه ای» (GHG)، که منجر به تغییرات آب و هوایی می شوند،  شده اند. در پاسخ به این چالش ها، بهره گیری بهتر از فنآوریهای انرژی تجدید پذیر (برای مثال، بادی و خورشیدی) که کم هزینه، پاک و پایدار هستند، ارزشمند می باشد. در این پاورپوینت به بررسی موضوع گزینش تکنولوژی های انرژی تجدیدپذیر از طریق تکنیک تصمیم گیری چندمعیاره عینی و غیرعینی هیبریدی پرداخته شده است.

این پاورپوینت در 27 اسلاید آماده شده و در ادامه نیز اسلاید شماره 2 آن قرار داده شده است:

انتخاب فناوری های انرژی تجدیدپذیر

انتخاب فنآوریهای انرژی تجدیدپذیر، مسئله ای پیچیده و چندرشته ای است که عمدتاً به عملکرد فنآوریها از لحاظ چندین ضابطه مانند ضوابط زیست محیطی، اجتماعی، فنی و اقتصادی می پردازد. جهت ارزیابی جامع و انتخاب فنآوریهایی که عملکرد مناسب و بالاتری دارند، لازم است تصمیم گیرندگان، مجهز به ابزارهایی باشند که از هر دو تحلیل های کمیتی و کیفی مربوط به چندین ضابطه استفاده می کنند. بنابراین، تصمیم گیرندگان باید از بهترین ابزار موجود برای ارزیابی ضوابط عملکردی فنآوریهای انرژی تجدید پذیر استفاده کنند. بنابراین، انتخاب بهترین فنآوری انرژی تجدید پذیر از میان چندین گزینه مختلف با توجه به ضوابط متناقض و متباین، یک مسئله «تصمیم گیری چندضابطه ای» (MCDM) محسوب می شود.

از دهه 1970، یک سری روش MCDM در بسیاری از رشته ها و زمینه ها و برای دامنه گسترده ای از مطالعات موردی، توسعه یافته اند و بطور گسترده بکار گرفته شده اند. یک مسئله انتخاب MCDM اغلب به صورت یک ماتریس تصمیم گیری مرتب سازی می شود که در آن گزینه های مختلف با توجه به ضوابط متباین و متناقض، ارزیابی می شوند. اکثر روش های MCDM، الگوریتم هایی برای تعیین وزن های ضوابط دارند که نشان دهنده اهمیت نسبی هر کدام از ضوابط نسبت به ضوابط دیگر است. همچنین، الگوریتم هایی برای تعیین وزن های گزینه ها بکار گرفته شده اند که معمولاً به آنها نمره های گزینه ها گفته می شوند که نشان دهنده برتری نسبی هر گزینه نسبت به گزینه های دیگر است. روش های وزن گذاری در MCDM را می توان به دو نوع تقسیم نمود: روش های غیرعینی، که از نظرات و عقاید تصمیم گیرندگان گرفته می شوند (یعنی کیفی) و روش های عینی، که بطور کامل از محاسبات بدست می آیند (یعنی کمیتی).

در ادامه، اسلاید شماره 20 این پاورپوینت قرار داده شده است:

ضوابط پایداری

بسیاری از مطالعات، کاربرد موفق روش های MCDM برای انتخاب فنآوریهای انرژی تجدیدپذیر را نشان داده اند، همانگونه که مرور مقالات بسیاری محققان در این حوزه نیز نشانگر همین موضوع می باشد. با این حال، یک سری مطالعات انجام شده اند که به توسعه و کاربرد روش های MCDM پرداخته اند که در آنها قضاوت های ترجیحی براساس داده های ناهمگون (یعنی کمیتی و کیفی)، داده های ورودی غیرقطعی (یعنی احتمالاتی) و عدم قطعیت ناشی از عقاید و نظرات تصمیم گیرندگان مختلف، انجام می شوند.


سفارش ترجمه

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پاورپوینت مقاله گزینش انرژی های تجدیدپذیر با تکنیک تصمیم گیری چند معیاره”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi