دانلود پاورپوینت مقاله درایو ماشین سنکرون آهنربای دائم بدون حسگر موقعیت

عنوان فارسی

مطالعه ای بر درایوهای ماشین سنکرون آهنربای دائم بدون حسگر موقعیت

درسهای مرتبط

  ماشین های الکتریکی

تعداد اسلاید : 30 فرمت : pptx
قابلیت چاپ و پرینت : دارد کیفیت طراحی : طلایی
سال طراحی : 1402 برای ارائه کلاسی مناسب است؟ بله
قابلیت ویرایش : دارد برای دفاعیه ارشد و دکتری مناسب است؟ بله
دریافت ترجمه مقاله این پاورپوینت : دانلود ترجمه مقاله درایو ماشین سنکرون مغناطیس دائم
پاورپوینت مهندسی برق
قیمت دانلود :
34,800 تومان
توضیحات

این تحقیق، جدیدترین روش های راه اندازی ماشین سنکرون مغناطیس دائم را بررسی کرده است. این روش ها بدون استفاده از سنسور موقعیت عمل می کنند. این روش ها به دو دسته کُلی تقسیم می شوند. روش های مبتنی بر برجستگی و روش های مبتنی بر مدل. هر دو روش، کاربرد تجاری گسترده ای دارند و برای موتور لوازم خانگی، ماشین های تزریق قالب و بالابر کارایی دارند. در چندین اینورتر صنعتی نیز از آن ها استفاده شده است.

این پاورپوینت در 30 اسلاید آماده شده و در ادامه نیز اسلاید شماره 2 آن قرار داده شده است:

کنترل بدون سنسور

با توجه به نیاز مشتری و کاربردهای خاص، در روش های آتی، تمرکز روی این جنبه ها قرار خواهد گرفت:

  • عملکرد دینامیک بالا در کُل محدوده سرعت: در مقایسه با درایوهای موتور با سنسور موقعیت، بهبود عملکرد دینامیک درایوهای بدون سنسور موقعیت، چالش بسیار بزرگی به حساب می آید. در آینده عملکرد دینامیک بیشتر مورد توجه قرار می گیرد. هدف سازگاری بیشتر با سیستم هایی با بازده عملکردی بالا است.
  • درایوهای بدون سنسور فوق العاده پرسرعت برای PMSM: پیاده سازی این سیستم ها در برخی کاربردها ضروری است. نحوه کسب اطلاعات موقعیت و نسبت های حامل کم، چالش جدیدی برای محققان محسوب می شوند.
  • مقاومت بالا در برابر اغتشاش گشتاور: همانند تقاضا برای عملکرد دینامیک بالا، مقاومت در برابر اغتشاش، مساله دیگری است که برای عملکرد کنترلی سیستم های بدون سنسور مورد توجه است. مقاومت بالا در برابر اغتشاش گشتاور بار، حتی از طریق الگوریتم های تطبیقی در سیستم های بدون سنسور زیادی کاربرد دارند.
  • مقاومت بالا در برابر تغییرات پارامتر موتور: مشخص است که پارامترهای PMSM، شدیداً نسبت به تغییرات بار، جابه جا می شوند. برای تعیین دقیق موقعیت روتور در بارهای مختلف، باید مقاومت این سیستم ها در برابر تغییر پارامترهای موتور را افزایش داد.
  • اعمال هوشمند پارامترهای آغازین موتور: طبق توضیحات روند آتی قبل، سوای بهبود تطبیق پذیری سیستم های کنترل بدون سنسور، تعیین دقیق پارامترهای موتور در شروع خودکار، روشی موثر برای کاهش مشکلات کنترل PMSM است. راه اندازی خودکار هوشمند برای پارامترها، عملکرد سیستم راه اندازی بدون سنسور PMSM را بهبود می بخشد.

در ادامه، اسلاید شماره 28 این پاورپوینت، قرار داده شده است:

مشاهده گر حالت لغزشی

با توجه به کاربردهای گسترده مطرح شده برای درایوهای PMSM بدون سنسور موقعیت، تلاش زیادی صورت گرفته تا تکنیک های کنترل بدون سنسور برای سرعت های مختلف معرفی شوند. در این مقاله راجع به جدیدترین تکنیک ها بحث شده است. در سرعت های کم، تکنیک های مبتنی بر برجستگی از جمله روش های تزریقی، و تحریک پایه PWM ، معرفی و با یکدیگر مقایسه می شوند. سپس روش های تخمین سرعت/ موقعیت مبتنی بر مدل را شرح می دهیم. همچنین مقایسه مختصری روی مشاهده گرهای گین بالا، بر اساس اطلاعات EMF ارائه می شود. متوجه شدیم که رابطه ای بین آن ها برقرار می باشد. در حالت کُلی، مشاهده گرهای مبتنی بر EMF برای سرعت های متوسط تا بالا بکار می روند. این در حالیست که مشاهده گرهای مبتنی بر برجستگی برای سرعت های کم کارایی دارند. به همین دلیل، تحقیقات قبلی و ترکیبی در این زمینه ها را معرفی نمودیم. هدف اصلی ترکیب این تکنیک ها، بهبود عملکرد تقریب زن در کُل فضای حالت است.


سفارش ترجمه

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پاورپوینت مقاله درایو ماشین سنکرون آهنربای دائم بدون حسگر موقعیت”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi