دانلود پاورپوینت مقاله بهینه سازی قوی در زمانبندی چند پروژه ای با قید منابع

عنوان فارسی

بهینه سازی مقاوم در مسئله زمانبندی چند پروژه ای با محدودیت منابع تحت مدت زمان فعالیت غیرقطعی

درسهای مرتبط

  مهندسی صنایع

تعداد اسلاید : 29 فرمت : pptx
قابلیت چاپ و پرینت : دارد کیفیت طراحی : طلایی
سال طراحی : 1403 برای ارائه کلاسی مناسب است؟ بله
قابلیت ویرایش : دارد برای دفاعیه ارشد و دکتری مناسب است؟ بله
دریافت ترجمه مقاله این پاورپوینت : دانلود ترجمه مقاله بهینه سازی قوی در زمانبندی چند پروژه ای
پاورپوینت مهندسی صنایع
قیمت دانلود :
34,800 تومان
توضیحات

هدف از مسئله زمانبندی پروژه با محدودیت منابع (RCPSP)، کمینه سازی زمان کل پروژه با در نظر گرفتن محدودیت تقدم و منابع است. این مسئله یکی از معروف ترین و واضح ترین مسائلی است که محققان طی دهه گذشته تلاش های فراوانی را برای رفع آن انجام داده اند. RCPSP در بسیاری از زمینه ها مانند صنایع تولیدی- سفارشی، ساخت و ساز ، توسعه نرم افزار و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. در شرکت های مدرن که تعداد زیادی از پروژه ها با هدف دستیابی به نوآوری در محصول طرح ریزی شده اند، منبع اصلی بیشتر نیروی انسانی است که متعلق به منابع تجدیدپذیر می باشد. با وجود اهمیت منابع تجدیدپذیر و نقش آن در موفقیت مدیریت پروژه ، منابع تجدیدپذیر در مقالات مورد توجه کافی قرار نگرفته اند. به طور مختصر می توان عنوان کرد که، منابع تجدیدپذیر، گروهی از منابع نظیر نیروی انسانی، ماشین آلات و غیره هستند که محدود بوده و در هر دوره زمانی ظرفیت مشخصی از این منابع وجود دارد. با پایان یک فعالیت، می توان منابع تجدید پذیر مورد نیاز آن را آزاد کرده و در سایر فعالیت ها اعمال نمود. در این تحقیق ، مسئله زمانبندی پروژه تحت شرایط محدودیت منابع تجدید پذیر مورد بررسی قرار می گیرد.

مسئله زمانبندی چند پروژه ای با محدودیت منابع (RCMPSP) به عنوان افزونه ای از RCPSP به عنوان زمانبندی همزمان دو یا چند پروژه می باشد که مستلزم منابع کمیاب یکسانی است. مدیریت چند پروژه ای یکی از روشهای اصلی انجام تجارت در هر دو زمینه تولید و خدمات می باشد. همچنین یک مسئله پیچیده و گسترده ای بوده و یک زمینه تحقیقاتی مهمی را تشکیل می دهد. طبق تحقیقات، حداکثر 90٪ از کل پروژه های جهان در یک محیط مدیریتی چند پروژه ای اجرا می شوند. شایان توجه است که مدیریت چندین پروژه چالشهایی را ارائه می دهد که اساساً با مدیریت تک پروژه متفاوت است. از اینرو، مدیریت مسئله چند پروژه ای صرفاً مجموع تلاشهای انجام شده بر روی مسئله تک پروژه ای نیست. در این پژوهش، مسئله مدیریت چند پروژه ای مورد بررسی قرار می گیرد.

این پاورپوینت در 29 اسلاید آماده شده و در ادامه نیز، اسلاید شماره 22 آن قرار داده شده است:

در طی اجرای پروژه در یک محیط غیرقطعی، پروژه ها مورد عدم قطعیت قابل توجهی قرار می گیرند. به عبارت دیگر، به دلیل منابع غیرقابل دسترس، تأخیر در تحویل مواد، کارمندان غایب، شرایط نامساعد جوی، تصادفات و بسیاری دیگر از عوامل غیرقابل کنترل، ممکن است برخی از فعالیت های پروژه بیش از حد انتظار به طول بیانجامد و این امر تهدیدی برای بقاء عملیاتی برنامه زمانبندی شده می باشد. از اینرو، نتایج حاصل از مدل زمانبندی پروژه با پارامترهای قطعی دیگر معتبر نیستند. به عبارت دیگر، زمانیکه پارامترهای پروژه به مقادیر مورد نظر دست می یابند، کاربرد هر نتیجه ای از مدلهای قطعی زیر سوال می رود. از اینرو، می توان فرض کرد که از آنجائیکه داده ها مقادیری متفاوت از مقادیر اسمی را بدست می آورند، ممکن است محدودیت های متعددی نقض شود و راه حل بهینه ای که با استفاده از داده های اسمی بدست امده است، دیگر بهینه یا حتی عملی نباشد. در این تحقیق، عدم قطعیت مدت زمان فعالیت ها مورد مطالعه و بررسی قرار می گیرد.


سفارش ترجمه

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پاورپوینت مقاله بهینه سازی قوی در زمانبندی چند پروژه ای با قید منابع”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − دو =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi