دانلود پاورپوینت مقاله بهینه سازی شاخه های لنارد جونز با بهینه سازی PSO

عنوان فارسی

بهینه سازی خوشه های لنارد جونز با بهینه سازی ازدحام ذرات با رویکرد شبه فیزیکی

درسهای مرتبط

  مهندسی صنایع

تعداد اسلاید : 30 فرمت : pptx
قابلیت چاپ و پرینت : دارد کیفیت طراحی : طلایی
سال طراحی : 1402 برای ارائه کلاسی مناسب است؟ بله
قابلیت ویرایش : دارد برای دفاعیه ارشد و دکتری مناسب است؟ بله
دریافت ترجمه مقاله این پاورپوینت : دانلود ترجمه مقاله بهینه سازی خوشه های لنارد جونز
پاورپوینت مهندسی صنایع
قیمت دانلود :
27,600 تومان
توضیحات

خوشه­ ها، مجموعه­ های نسبتاً پایداری از چندین هزار اتم هستند که با پیوند فیزیکی و شیمیایی تشکیل می­ شوند و در نتیجه شکل متمایزی از ماده را تشکیل می­ دهند. برخلاف مونومرها، ویژگی­ های فیزیکی و شیمیایی خوشه­ ها غالبا با تعداد اتم یا مولکول موجود در خوشه تغییر می ­کنند. این ویژگی ­ها موجب می شود خوشه ها نقش مهمی در ساخت مواد جدیدی مانند ساختارهای ذخیره انرژی، فوق رسانا، کراکینگ آب فتوکاتالیزوری و ساختارهای فشار بالا داشته باشند.

در حال حاضر روش­ های زیادی برای مطالعه نظریه خوشه وجود دارد که بیشتر آنها از پتانسیل تجربی برای توصیف فعل و انفعالات بین اتم­ها یا مولکول­ ها استفاده می ­کنند. برای مثال، مدل خوشه­ های لنارد جونز مدل بسیاری دقیقی برای گازهای بی ­اثر است و به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته است. چون مقدار حداقل انرژی پتانسیل خوشه همیشه معادل است با ساختار پایدار حالت پابه خوشه، بهینه­ سازی ساختار خوشه به عنوان پیش بینی ساختار حداقل انرژی خوشه نیز عمل می کند. اما تعداد حداقل محلی تابع پتانسیل به صورت تصاعدی با افزایش اندازه خوشه افزایش می یابد و در نتیجه بهینه سازی ساختار خوشه یک مسئله NP-Hard شناخته شده است. برای اینگونه مسائل نمی توان الگوریتم موثری با پیچیدکی زمانی چند جمله ای یافت. بعلاوه، به عنوان یک مسئله بهینه سازی عمومی در مقیاس بزرگ، تابع پتانسیل کاملاً غیرقابل تفکیک است. بنابراین هدف ما در تحقیق حاضر طراحی الگوریتم بهینه سازی موثری برای حل مسئله بهینه سازی خوشه است.

تاکنون روش­های بسیاری برای بهینه سازی ساختار خوشه پیشنهاد شده است. این روش ها را می توان به روشهای پیش­ فرض دار و بدون پیش فرض (یا روش­های با خطا و بدون خطا) تقسیم کرد. بیشتر روش هایی که برای حل بهینه سازی ساختار اتمی بکار می روند دارای انحراف هستند، یعنی پیکربندی اصلی خوشه باید از پیش تعیین شود، مثلاً با جستجوی شبکه ثابت، الگوریتم های بذرپاشی پیکربندی و تکنیک های مشابه. این روش­ها می توانند دشواری بهینه سازی خوشه را کم کنند اما فقط برای خوشه های خاصی قابل استفاده هستند و استفاده از آنها برای مسائل بهینه سازی دارای ویژگی یکسان دشوار است در نتیجه کاربرد آنها تا حد زیادی محدود می شود.

این پاورپوینت در 30 اسلاید آماده شده و در ادامه نیز، اسلاید شماره 25 آن قرار داده شده است:

در این تحقیق الگوریتمی با ادغام QPS و PSO برای حل مسئله بهینه سازی خوشه LJ معرفی شده است؛ QPS برای افزایش عملکرد PSO بکار رفته  است. عمل جذب بین اتمی و عمل دفع بین اتمی برای کمک به ازدحام ذره در یافتن و گریختن از حداقل های محلی طراحی شده است. نتایج تجربی نشان می دهند که الگوریتم پیشنهادی می تواند انرژی پتانسیل کمتری از CCPSO2, CCDE, CSO, VLPSO-FS, EPSO, HCLPSO و  DECC-DG پیدا کند، بویژه در ابعاد بالا.


سفارش ترجمه

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پاورپوینت مقاله بهینه سازی شاخه های لنارد جونز با بهینه سازی PSO”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 8 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi