دانلود پاورپوینت مقاله واحد سنجش میکرو فازور در سیستم توزیع توان

عنوان فارسی

ارزیابی و تحلیل واحد سنجش میکرو فازور در سیستم توزیع توان

درسهای مرتبط

  دینامیک سیستم های قدرت

تعداد اسلاید : 30 فرمت : pptx
قابلیت چاپ و پرینت : دارد کیفیت طراحی : طلایی
سال طراحی : 1403 برای ارائه کلاسی مناسب است؟ بله
قابلیت ویرایش : دارد برای دفاعیه ارشد و دکتری مناسب است؟ بله
دریافت ترجمه مقاله این پاورپوینت : دانلود ترجمه مقاله واحد اندازه گیری میکرو-فازور در شبکه توزیع
پاورپوینت مهندسی برق
قیمت دانلود :
49,900 تومان
توضیحات

واحد اندازه گیری فازور (PMU) برای نظارت، حفاظت، و کنترل شبکه های برق توسعه یافته است [6]. این دستگاه می تواند اندازه گیری های همگام شده­ای ارائه کند، چراکه PMU یک آنتن سیستم موقعیت یاب جهانی (GPS) دارد. بنابراین فازورهای ولتاژ و جریان و بزرگی آنها را در زمان واقعی با دقت بالا و صحت بالای °1± یا ±1% اندازه گیری می کند. تا کنون، PMU بیشتر در شبکه های انتقال بکار گرفته شده است، چراکه گران است و شبکه های توزیع به لحاظ مقداری، زیاد هستند. در این پاورپوینت نیز به بررسی، ارزیابی و تحلیل واحد سنجش میکرو فازور در سیستم توزیع توان پرداخته شده است.

این پاورپوینت در 30 اسلاید تهیه شده و در ادامه نیز تصویر مربوط به اسلاید شماره 2 آن قرار داده شده است:

نمودار بلوکی PMUµ و کارکرد آن

شبکه های توزیع بخاطر گره های فراوان، فواصل کوتاه، دامنه کوچک و اختلاف زاویه میان گره ها، دینامیک های سریع تر و نبود مستندسازی استاندارد، بسیار پیچیده هستند. بنابراین این پیچیدگی ها نیاز به توسعه سیستم های نظارتی جدید با دقت و صحت بالا که بتواند دستیابی به آگاهی موقعیتی در شبکه های توزیع را پشتیبانی کند و به کاربران توزیع امکان تصمیم گیری های عملیاتی در واکنش به این اختلالات بدهد، را افزایش داده است.

برای بهبود آگاهی موقعیتی و کم کردن این پیچیدگی ها، واحد اندازه گیری میکرو-فازور (µPMU) یا واحد اندازه گیری فازور سطح توزیع (D-PMU) در شبکه های توزیع توسعه یافته است. این واحد می تواند فازورهای ولتاژ و جریان همگام شده (دامنه (یا بزرگی) و زاویه فاز) را در با دقت و توان تفکیک بالاتر در زمان واقعی اندازه گیری کند تا سطح قابلیت مشاهده در یک شبکه توزیع را تسهیل کند. µPMU چهار اندازه گیری اساسی روی سه فاز را گزارش می کند، پس 12=3×4 کانال اندازه گیری داد. این چهار اندازه گیری عبارتند از دامنه ولتاژ، زاویه فاز ولتاژ، دامنه کنونی، و زاویه فاز کنونی به ازای هر فاز با بیشترین نرخ نمونه برداری 120 هرتز؛ اگر آنتن GPS ماهواره های تثبیت شده دارد، µPMU ها هم از آن ساعت GPS برای اطمینان از همگام سازی دقیق زمان استفاده می کنند.

در ادامه، اسلاید شماره 26 این پاورپوینت قرار داده شده است:

قابلیت اطمینان و قابلیت ارتجاع

واحد اندازه گیری میکرو-فازور (µPMU) یا واحد اندازه گیری فازور سطح توزیع (D-PMU) برای شبکه های توزیع برق طراحی می شود و بخاطر اندازه گیری های فازور ولتاژ و جریان با دقت و صحت بالا، کاربردهای مختلفی در شبکه توزیع دارد. انتظار می رود µPMU برای شبکه های توزیع آینده ضروری باشد، چرا که منابع انرژی پراکنده (DERs) زیادی در شبکه ها گنجانده می شوند. این پاورپوینت، فناوری µPMU در شبکه توزیع را توضیح می دهد و پیمایشی از پژوهش های جدید در مورد µPMU در شبکه های توزیع ارائه می کند. به علاوه، مزایای مختلف استفاده از داده های µPMU در شبکه های توزیع را بیان می کند. این مزایا از بهبود قابلیت اطمینان و قابلیت ارتجاعی شبکه، صرف جویی در هزینه ها، و مزایای زیست محیطی و سیاست گذاری از انرژی های تجدیدپذیر به دست می آید.


سفارش ترجمه

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پاورپوینت مقاله واحد سنجش میکرو فازور در سیستم توزیع توان”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + هفت =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi