دانلود پاورپوینت مقاله نظریه های مدیریت بد باعث تخریب مدیریت خوب می شوند

عنوان فارسی

تئوری های مدیریت بد، مخرب رویکردهای مدیریت خوب می باشند

درسهای مرتبط

  مدیریت منابع انسانی

تعداد اسلاید : 25 فرمت : pptx
قابلیت چاپ و پرینت : دارد کیفیت طراحی : طلایی
سال طراحی : 1402 برای ارائه کلاسی مناسب است؟ بله
قابلیت ویرایش : دارد برای دفاعیه ارشد و دکتری مناسب است؟ بله
دریافت ترجمه مقاله این پاورپوینت : دانلود ترجمه مقاله نظریه های مدیریت بد، مخرب مدیریت خوب
پاورپوینت مدیریت
قیمت دانلود :
21,600 تومان
توضیحات

اخیرا چندین محقق، نگرانیهای خود درباره وضعیت فعلی تحقیقات و آموزش مدیریت را مطرح کرده اند. در واقع، بحث آنها بر عدم تاثیر تحقیقات مدیریت بر شیوه مدیریت و عدم اثربخشی آموزش مدیریت برای عملکرد کسب و کار دانشجویان تاکید داشته است. در این پژوهش، مسئله متفاوتی را مطرح می کنیم: از نظر ما، تحقیقات دانشگاهی مربوط به اجرای مدیریت کسب و کار، تاثیر منفی و معنی داری بر شیوه مدیریت داشته است. این تاثیرات در سطح پذیرش نظریه ویژه، کم و در سطح مشارکت مجموعه ایده ها و فرضیات موجود در تحقیقات مدیریت، بالا بوده اند. بویژه پیشنهاد ما این است که مدارس کسب و کار با تبلیغ نظریات غیراخلاقی، دانشجویان خود را از هر نوع مسئولیت اخلاقی آزاد کرده اند.

این پاورپوینت در 25 اسلاید آماده شده و در ادامه نیز، اسلاید شماره 20 آن قرار داده شده است:

نظریه های مدیریت بد

ایدئولوژی خاص بر اکثریت رشته هایی نفوذ کرده است که نظریات مدیریت ریشه در آنها دارند. این ایدئولوژی که توسط میلتون فریدمن، لیبرالیسم نامیده شد، ریشه در مجموعه فرضیات بدبینانه مرتبط با افراد و نهادها دارد- بینش مبهمی که هدف اصلی نظریه اجتماعی را، حل مشکلات منفی محدودکردن هزینه های اجتماعی ناشی از عیوب انسانی می داند. این ایدئولوژی همراه با تظاهر به دانش، تحقیقات مدیریت را در جهت ارائه ادعا- واقعیت مبتنی بر تحلیل جزئی و فرضیات غیرواقعی و سوگیری شده هدایت کرده است. این ایدئولوژی به هیچ پیامد منفی در زمینه شیوه مدیریت منجر نمی شود، ولی برای ویژگی مجزای هرمنوتیک مضاعف که رابط بین نظریه و عمل در مسائل اجتماعی است، پیامد منفی دارد. برخلاف نظریات مربوط به علوم فیزیکی، نظریات مربوط به علوم اجتماعی، خودمحقق می باشند.

تلاش اصلی ما بعنوان اعضای مدارس کسب و کار طی نیم قرن گذشته، تبدیل مطالعات کسب و کار به شاخه ای از علوم اجتماعی است. ما با رد آنچه بعنوان رمانتیسم تحلیل رفتارهای شرکت در زمینه انتخاب، اقدامات و موفقیت افراد تلقی می کنیم، روش علمی کشف الگوها و قوانین را قبول کرده و تمام مفاهیم مربوط به قصد انسانی را با باور قوی به جبرگرایی علّی جهت تبیین تمام جنبه های عملکرد شرکت جایگزین کرده ایم. ما مدعی هستیم که کسب و کار قابل تقلیل به نوعی فیزیک است که در آن، حتی اگر مدیران نقش داشته باشند، ولی توسط قوانین اقتصادی، اجتماعی و روانشناسی تعیین خواهد شد که اقدامات افراد را شکل می دهند. این باورهاکه براساس مجموعه گزارشات موثر مشروعیت کسب کرده و مورد تایید سرمایه گذاری قابل توجه از جمله موسسه فورد می باشند (حدود 250 میلیون دلار در سال 2003)، در مدارس کسب و کار ایالات متحده آمریکا و جهان غالب می باشند.

اتخاذ روشهای علمی برای تحقیق و آموزش ما مفید است ولی هزینه های این کار نیز بالا می باشند. متاسفانه، همانگونه که فلسفه علم مشخص می سازد، این ادعا که روشهای علوم فیزیکی را می توان به مطالعات کسب و کار اعمال کرد، اشتباه است، چون چنین ادعایی، برخی تفاوت های اساسی موجود بین رشته های تحصیلی متفاوت را نادیده می گیرد.


سفارش ترجمه

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پاورپوینت مقاله نظریه های مدیریت بد باعث تخریب مدیریت خوب می شوند”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − هشت =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi