دانلود پاورپوینت مقاله مفاهیم پایداری، سبز، انعطاف پذیر، چابک و ناب در زنجیره تامین

عنوان فارسی

مطالعه ای بر روش های ادغام مفاهیم پایداری، سبز، انعطاف پذیر، چابک و ناب در مدیریت زنجیره تامین

درسهای مرتبط

  مدیریت زنجیره تامین

تعداد اسلاید : 31 فرمت : pptx
قابلیت چاپ و پرینت : دارد کیفیت طراحی : طلایی
سال طراحی : 1402 برای ارائه کلاسی مناسب است؟ بله
قابلیت ویرایش : دارد برای دفاعیه ارشد و دکتری مناسب است؟ بله
دریافت ترجمه مقاله این پاورپوینت : دانلود ترجمه مقاله پارادایم پایدار، سبز و انعطاف پذیر در زنجیره تامین
پاورپوینت مدیریت
قیمت دانلود :
45,600 تومان
توضیحات

زنجیره تامین با فشارهای مختلفی از سوی ذینفعان برای توسعه کسب و کار پایدار روبروست. زنجیره تامین باید بُعد معیارهای عملکرد اجتماعی و زیست محیطی را در معیارهای عملکرد مرسوم لحاظ کند. همچنین محققین زیادی به بحث در رابطه با نیاز به پویایی در زنجیره تامین و مراحل مختلف آن برای ماندن در رقابت و تحقق موثر و کارامد انتظارات ذینفعان پرداختند. بنابراین، همه این مسائل، محقق را به سمت بررسی نحوه کمک فلسفه ها یا پارادایم های موجود و نوظهور در اجتناب از بروز چالش های ذکر شده و دستیابی به اهداف آن ها برای ماندن در رقابت در زنجیره تامین سوق می دهد.

این پاورپوینت در 31 اسلاید آماده شده و در ادامه نیز اسلاید شماره 4 آن قرار داده شده است:

مفاهیم پایداری، سبز، انعطاف پذیر، چابک و ناب

بسیاری از مطالعات پژوهشی، اهمیت شیوه ها و نظریه های مختلف در حال تکامل را مورد تاکید قرار داده و پیشنهاد بازسازی فلسفه های مدیریت سنتی مانند ناب و چابک را برای بقاء مطرح کردند و در رابطه با نقش پارادایم های نوظهور مختلف و ادغام پارادایم هایی مانند ناب، چابک، انعطاف پذیر و سبز (LARG)، سبز با پایداری و ناب بودن، سبز بودن با  چابکی و انعطاف پذیری را در این محیط بسیار رقابتی برای زنجیره های تامین بحث کردند. در سال های گذشته، تحقیقات مربوط به ادغام ترکیب های متنوع پارادایم های ناب، چابکی، انعطاف پذیری، سبزی و پایدار در حوزه زنجیره تامین مورد توجه کافی از سوی محققان دانشگاهی و متخصصان قرار نگرفت. با این حال، هیچ مطالعه تحقیقاتی انجام نشد که به بحث در رابطه با احتمال ادغام پارادایم های فوق الذکر بپردازد. همچنین، چگونه تحقیقات مبتنی بر این پارادایم ها در حوزه زنجیره تامین تکامل یافته است؟ بنابراین، برای پر کردن این شکاف تحقیقاتی، این مطالعه یک مطالعه تحقیقاتی منحصر به فرد بوده که به دنبال ادغام پارادایم های LARGS در حوزه زنجیره تامین است. L مخفف ناب، A مخفف چابکی، R مخفف انعطاف پذیری، G مخفف سبز بودن و S مخفف پایداری است.

در ادامه، اسلاید شماره 27 این پاورپوینت، قرار داده شده است:

LARGS در زنجیره تامین

اصطلاح LARGS مخفف ناب، چابک، انعطاف پذیر، سبز و پایداری است. همه این پارادایم ها دارای اهداف مربوط به خود، تمرکز و اهمیت در حوزه زنجیره تامین هستند، با این حال، این پارادایم ها برای هدف مشترکی یعنی رقابت پذیری، کارآمدی و موثر بودن زنجیره تامین به خدمت گرفته می شوند. پارادایم های LA در زنجیره های تامین از دیدگاه مشتری عمل می کند، به عنوان مثال، ناب بودن بر روی خلق ارزش مشتری از طریق فعالیت های بدون ارزش افزوده (NVA) یا حذف ضایعات متمرکز است و زنجیره های تامین چابک در جهت نحوه پاسخ عملیات های زنجیره تامین به وقایع غیرمنتظره عمل می کنند. زنجیره های تامین سبز بر روی به حداقل رساندن تاثیر اکولوژیکی و زنجیره های تامین پایدار متمرکز است. مفهوم پایداری زنجیره تامین ما را به پذیرش ارکان سه گانه از مفاهیم ترغیب می کند که همه این سه بُعد شامل ابعاد اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی است.


سفارش ترجمه

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پاورپوینت مقاله مفاهیم پایداری، سبز، انعطاف پذیر، چابک و ناب در زنجیره تامین”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + سیزده =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi