دانلود پاورپوینت مقاله فضاسازی در محیط تجارت بین المللی

عنوان فارسی

فضاسازی در محیط تجارت بین المللی

درسهای مرتبط

  مدیریت بازرگانی

تعداد اسلاید : 22 فرمت : pptx
قابلیت چاپ و پرینت : دارد کیفیت طراحی : طلایی
سال طراحی : 1403 برای ارائه کلاسی مناسب است؟ بله
قابلیت ویرایش : دارد برای دفاعیه ارشد و دکتری مناسب است؟ بله
دریافت ترجمه مقاله این پاورپوینت : دانلود ترجمه مقاله ایجاد فضا در کسب و کار بین المللی
پاورپوینت مدیریت
قیمت دانلود :
38,400 تومان
توضیحات

همگام­ سازی بین ­المللی چرخه کسب و کار، مدتهاست که در مطالعات دانشگاهی و در سیاست مورد توجه قرار گرفته است. از دیدگاه آکادمیک، شناخت عوامل دخیل در حرکت همزمان کشوری می­ تواند به روشن شدن ارزش تجربی مدل­های نظری مختلف کمک کند. از دیدگاه سیاسی، تعیین میزان مشترکات چرخه کسب و کار از دیدگاه مناطق پولی مشترک، و به طور گسترده تر، برای ارزیابی مزایای سیاست­ های تثبیت مستقل در الویت قرار دارد.

تحقیقات تجربی گسترده ای حرکت همزمان بین المللی رشد را بازتاب چرخه کسب و کار جهانی ناشی از شوک های تاثیر گذار بر کشورهای متعدد عنوان کرده اند.

این پاورپوینت در 22 اسلاید آماده شده و در ادامه نیز اسلاید شماره 2 آن قرار داده شده است:

چرخه کسب و کار جهانی

برخی تحقیقات تجربی، بر وابستگی رشد ناشی از ارتباط اقتصادی بین کشورها یا مناطق تاکید دارند. یک سری از مطالعات، به طور گسترده این دیدگاه را اتخاذ کرده اند و وابستگی واقعی و مالی کشورها را کمتر دانسته اند که ناشی از تجارت دوجانبه کالاها و دارایی هاست. این مکانیسم های اساسی در چندین مقاله بررسی شده است که دیدگاه فضایی را درباره رشد اتخاذ کرده اند. برخی مطالعات، شواهدی از سرریز رشد ناشی از پیوندهای تجارت دوجانبه بین کشورهای OECD را ارائه کردند. آنها به این نتیجه رسیدند که نرخ همگرایی موجود در حد قابل توجهی بالاتر از زمانی است که این پیوندهای فضایی در نظر گرفته می شوند. حرکت همزمان رشد کشورها با فاصله جغرافیایی بین کشورها نیز به خوبی توجیه می شود.

این دو مجموعه تحقیقات تجربی دغدغه ای مشترک دارند، یعنی وابستگی رشد اقتصادی کشورها و مناطق. اما از نظر روش شناسی، دیدگاه های کاملاً متفاوتی را اتخاذ کرده اند. مجموعه اول تحقیقات بر شوک های ناشی از دسترسی جهانی تاکید دارند که همه کشورها یا مناطق مورد نظر را تحت تاثیر قرار می دهد. مجموعه دوم بر پیوندهایی تاکید دارند که بین کشورها و  مناطق خاصی ایجاد وابستگی می کند. این دو دیدگاه تقریباً معادل است با تمایز بین وابستگی مقطعی قوی و ضعیف. وابستگی قوی از شوک های مشترک فراگیر ناشی می شود. اما وابستگی ضعیف بین کشورها یا مناطق خاص منعکس کننده نزدیکی جغرافیایی یا اقتصادی آنهاست. معمولاً وابستگی قوی با مدل های فاکتور، تجزیه و تحلیل می شود. اما وابستگی ضعیف معمولاً با مدل های فضایی تحلیل می شود که بر فاصله جغرافیایی یا اقتصادی تاکید دارند.

در ادامه، اسلاید شماره 17 این پاورپوینت، قرار داده شده است:

پیش بینی عملکرد

تاکنون تحقیقات تجربی درباره وابستگی رشد و چرخه های کسب و کار بین المللی یکی از این دو نوع وابستگی را در نظر گرفته اند، اما هر دو را با هم بررسی نکرده اند. با این حال شناسایی درست وابستگی مقطعی می تواند در برآورد و استنباط مدل های رشد تجربی بسیار مهم باشد. با اینکه ممکن است جزئیات به مدل خاص مورد بررسی بستگی داشته باشد، وقتی وابستگی قوی وجود داشته باشد و اگر شوک های مشترک حذف شده با رگرسورهای مدل همبستگی داشته باشد، نادیده گرفتن آن در برآوردها می تواند منجر به برآوردهای متناقض شود. برعکس، با افزودن فاکتورهای مشترک به برآورد در هنگامیکه فقط وابستگی ضعیف قابل توجه است نیز ممکن است منجر به برآوردهای متناقض شود. بنابراین پیامد نادیده گرفتن وابستگی فضایی در زمانی که وجود دارد، به شکل دقیق آن وابسته است. اگر وابستگی فضایی با عبارتی غلط در مدل ایجاد می شود، صرفنظر از آن فقط موجب از دست دادن کارآیی خواهد شد. اما با صرفنظر از وابستگی فضایی در متغیر وابسته و یا متغیرهای غیروابسته، ممکن است برآوردهای متناقض یا دارای سوگیری در مورد پارامترهای متغیرهای دیگر بدست آید.


سفارش ترجمه

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پاورپوینت مقاله فضاسازی در محیط تجارت بین المللی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 1 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi