دانلود پاورپوینت مقاله کاربرد بلاکچین در کنترل دسترسی، امنیت و حریم خصوصی IoT

عنوان فارسی

نقش بلاکچین در کنترل دسترسی، امنیت و حریم خصوصی اینترنت اشیا (IoT)

درسهای مرتبط

  اینترنت اشیا

تعداد اسلاید : 20 فرمت : pptx
قابلیت چاپ و پرینت : دارد کیفیت طراحی : طلایی
سال طراحی : 1403 برای ارائه کلاسی مناسب است؟ بله
قابلیت ویرایش : دارد برای دفاعیه ارشد و دکتری مناسب است؟ بله
دریافت ترجمه مقاله این پاورپوینت : دانلود ترجمه مقاله بلاکچین برای امنیت و حریم خصوصی IoT
پاورپوینت اینترنت اشیا
قیمت دانلود :
46,800 تومان
توضیحات

بلاکچین به دلیل ویژگی‌هایی نظیر تغییرناپذیری و برگشت ناپذیری، در بین تمام فناوری‌های موجود در زمینه امنیت داده‌ها و حفظ حریم خصوصی، موثرترین فناوری محسوب می شود. همچنین لازم به ذکر است که بلاکچین در برابر اصلاح داده ها مقاومت می کند. همچنین هر زمانیکه با استفاده از تراکنش‌ها، تغییری در دفتر کل ایجاد شود، تمامی گره ها تغییر کرده و تحت تاثیر قرار می گیرند تا رونوشت خاص خود از دفتر را مورد بازبینی قرار داده و به‌روزرسانی کنند. همچنین لازم به ذکر است که پس از تأیید تراکنش از تمامی گره های شبکه، بدون تغییر بلوک های بعدی و قبلی، امکان تغییر تراکنش میسر نمی شود. از اینرو، تراکنش‌های بلاکچین برگشت ناپذیر هستند و داده‌های آنها به طور منظم اضافه می‌شوند. هر بلوک به لینکی تحت عنوان زنجیره a متصل است. همچنین برای بازدید از زنجیره، بلوک بعدی با ترتیب زمانی معکوس، از ترکیب هش بلوک قبلی تشکیل شده است.

این پاورپوینت در 20 اسلاید آماده شده و در ادامه نیز، اسلاید شماره 5 آن قرار داده شده است:

تعریف بلاکچین

لازم به ذکر است که بلاکچین از هر دو ساختار غیرمتمرکز و توزیع شده و همچنین ویژگی های رمزنگاری استفاده می کند که سبب می شود تا از روش خاصی برخوردار باشد. شایان ذکر است که این فناوری زمانی دارای ارجحیت بوده و ارزشمند است که اولویت اول شبکه، امنیت و محرمانه بودن اطلاعات باشد. همچنین کنترل دسترسی در اینترنت اشیاء را می توان از طریق اجرای پیاده سازی دقیق این فناوری، به نحو موثر و کارامدتری انجام داد. این موضوع در این پاورپوینت و مقاله مرجع آن، مورد بررسی قرار گرفته شده است. بر طبق یافته های بدست آمده از مقالات، در خصوص سایر کاربردها نظیر شبکه ادهاک خودرو (VANET)، مراقبت های بهداشتی و زنجیره تامین، استفاده از بلاکچین نتایج برتر فراوانی را محقق می کند.

در ادامه، اسلاید شماره 14 این پاورپوینت، قرار داده شده است:

کنترل دسترسی

یافته های بدست آمده حاکی از آن است که، جهت رفع محدودیت هایی نظیر عملیات دستی، اعتماد، امنیت و حریم خصوصی، اتوماسیون و وابستگی داده ها در سالهای اخیر با افزایش فزاینده ای همراه بوده است. علیرغم وجود فن‌آوری‌های رایج، مسائلی نظیر خرابی یک نقطه و دستکاری داده‌ها هنوز به صورت حل نشده باقی مانده است. فناوری بلاکچین همراه با IoT، رایانش ابری، کلان داده و یادگیری ماشین می تواند راه حل موثری را جهت رفع این مسائل در اختیار قرار دهد.

در این نمونه پاورپوینت و مقاله مرجع آن، روش‌های مختلف مبتنی بر بلاکچین جهت کنترل دسترسی IoT و همچنین بهبود حفظ حریم خصوصی و امنیت شبکه‌های زنجیره تامین VANET، بهداشت و درمان مطرح شده است. همچنین در این پژوهش، روش‌های موجود در زمینه معیارهای مختلف عملکرد نظیر مقیاس‌پذیری، حریم خصوصی، توسعه‌پذیری، دقت، سربار ذخیره‌سازی و سربار محاسبات مورد بررسی قرار می گیرد. لازم به ذکر است که به دلیل تنوع راه حل های ارائه شده از سوی پژوهشگران، امکان مقایسه تمامی روش ها تحت معیارهای مرسوم وجود ندارد. همچنین بر طبق مطالعات صورت گرفته و نتایج بدست آمده، بکار گیری بلاکچین کنسرسیوم به همراه الگوریتم اجماع در زمینه سناریوهای مختلف، از عملکرد موثری برخوردار می باشد.


سفارش ترجمه

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پاورپوینت مقاله کاربرد بلاکچین در کنترل دسترسی، امنیت و حریم خصوصی IoT”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − هشت =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi