دانلود پاورپوینت مقاله کاربرد تکنولوژی بلاک چین در زمینه اینترنت اشیا

عنوان فارسی

کاربرد تکنولوژی بلاک چین در زمینه اینترنت اشیا: مسائل و موضوعات پژوهشی

درسهای مرتبط

  اینترنت اشیا

تعداد اسلاید : 28 فرمت : pptx
قابلیت چاپ و پرینت : دارد کیفیت طراحی : طلایی
سال طراحی : 1402 برای ارائه کلاسی مناسب است؟ بله
قابلیت ویرایش : دارد برای دفاعیه ارشد و دکتری مناسب است؟ بله
دریافت ترجمه مقاله این پاورپوینت : دانلود ترجمه مقاله بلاک چین برای اینترنت اشیا
پاورپوینت اینترنت اشیا
قیمت دانلود :
43,200 تومان
توضیحات

فنآوری بلاکچین را می توان بطور موثر در تقریباً همه حیطه های IoT بکار گرفت. توجه داشته باشید که لزوماً نیاز نیست از بلاکچین در زمینه های خاص استفاده کرد (برای مثال، هنگامی که نهادهای IoT به یک شخص ثالث اطمینان دارند). مسائل مقیاس پذیری که ممکن است بخاطر افزایش تعداد گره های شرکت کننده بوجود بیاید و بنابراین اندازه بلوک، بخصوص برای 5G و اینترنت وسایل نقلیه، که می توانند بر مصرف توان ، انتشار شبکه و ازدحام شبکه تاثیر بگذارند باید هنگام پیشنهاد فنآوری بلاکچین برای چنین سیستم هایی مورد ملاحظه قرار گیرد.

این پاورپوینت در 28 اسلاید آماده شده و در ادامه نیز، اسلاید شماره 7 آن قرار داده شده است:

بلاک چین و اینترنت اشیا

در این پاورپوینت، پیشرفت ها در پروتکل های بلاکچین موجود که برای شبکه های اینترنت اشیاء (IoT) طراحی شده اند را مرور کردیم. یک طرح کلی از حوضه های کاربردی فنآوری های بلاکچین در IoT، برای مثال، «اینترنت وسایل نقلیه»، «اینترنت انرژی»، «اینترنت ابری»، و «رایانش ابری»، ارائه کردیم. از طریق پژوهش و تحلیل گسترده که انجام شد، توانستیم مدل های تهدید مورد ملاحظه بوسیله پروتکل های بلاکچین در شبکه های IoT، را به پنج طبقه اصلی، یعنی حمله های برپایه هویت، حمله های برپایه دستکاری، حمل های تحلیل رمزی، حمله های برپایه اعتبار و حمله های برپایه خدمات تقسیم کنیم. چندین زمینه پژوهشی چالش برانگیز وجود دارد، که برای مثال، چابکی در برابر حمله های ترکیبی، چارچوب امنیتی دینامیک و وفق پذیر، کاوش کم مصرف، مدیریت شبکه های اجتماعی و اعتماد، زیرساخت مخصوص بلاکچین، انتشار تبلیغ ابری خودرویی و پردازش کوئری اسکای لاین، می باشند که اینها را در آینده نزدیک بیشتر می توان مورد بررسی قرار داد.

در ادامه، اسلاید شماره 23 این پاورپوینت، قرار داده شده است:

حریم خصوصی

سهم عمده این پژوهش رو می توان مربوط به موارد زیر دانست:

  • نماهای کلی از حیطه های کاربردی مختلف فنآوریهای بلاکچین در IoT ارائه می دهیم، برای مثال «اینترنت وسایل نقلیه»، «اینترنت انرژی» «اینترنت ابری» و «رایانش لبه ای» و غیره.
  • مدل های تهدید ملاحظه شده توسط پروتکل های بلاکچین در شبکه های IoT را به پنج دسته اصلی می توان تقسیم کرد یعنی حمله های برپایه هویت، حمله های برپایه دستکاری، حمله های تحلیل رمزی، حمله های برپایه اعتبار و حمله های برپایه خدمات.
  • پژوهش های قبلی در مورد محرمانگی و ناشناسی در سیستم های بیت کوین را مرور می کنیم.
  • یک رده بندی و مقایسه نظیر به نظیر به شکل جدولی از پیشرفت ها در مورد فنآوریهای بلاکچین ایمن و حفظ کننده حریم خصوصی با توجه به مدل بلاکچین، اهداف امنیتی خاص، عملکرد و محدودیت ها، پیچیدگی محاسبات و بالاسری ارتباطات را ارائه می دهیم.
  • چالش های پژوهشی حل نشده و جهت های پژوهشی احتمالی آتی در زمینه فنآوریهای بلاکچین برای IoT را به بحث می گذاریم.

سفارش ترجمه

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پاورپوینت مقاله کاربرد تکنولوژی بلاک چین در زمینه اینترنت اشیا”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + سیزده =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi