دانلود ترجمه مقاله سیستم اطلاعات حسابداری جدید: یک برنامه کاربردی برای منفعت اجتماعی

عنوان فارسی

سیستم اطلاعات حسابداری جدید: یک برنامه کاربردی برای منفعت اجتماعی اساسی در اسپانیا

عنوان انگلیسی

New accounting information system: An application for a basic social benefit in Spain

کلمات کلیدی :

  اطلاعات مالی؛ شفافیت؛ منفعت اجتماعی؛ بخش عمومی؛ حسابداری

درسهای مرتبط سیستم های اطلاعات حسابداری
تعداد صفحات مقاله انگلیسی : 10 نشریه : ELSEVIER
سال انتشار : 2017 تعداد رفرنس مقاله : 45
فرمت مقاله انگلیسی : PDF نوع مقاله : ISI
پاورپوینت : ندارد وضعیت ترجمه مقاله : انجام نشده است.
فهرست مطالب

1. مقدمه 2. چارچوب نظری 3. چارچوب های مفهومی 4. مدل اطلاعات مالی و حسابداری 5. نتیجه گیری

سفارش ترجمه
ترجمه نمونه متن انگلیسی

چکیده – اطلاعات حسابداری در مورد منافع اجتماعی، مطابق با حوزه مدیریت آن، در بودجه عمومی تامین اجتماعی، گنجانده شده‌ است. اطلاعات مندرج در بودجه ممکن است مرتبط باشد، اما احتمالا برای فراهم کردن امکان مقایسه با صورت های مالی یک نهاد برای دوره‌ های قبلی و با صورت های مالی نهادهای دیگر ناکافی است. بنابراین استاندارد بين المللي حسابداري بخش عمومي شماره 1، ارائه اطلاعات اضافی را پیشنهاد می ‌کند. بر پایه نظریه مدیریت عمومی جدید، این مقاله یک مدل حسابداری جامع برای هزینه های حسابداری به عنوان یک سیستم اطلاعاتی چند سالانه ای پیشنهاد می ‌کند که اطلاعات را در زمینه منافع اجتماعی اساسی بالقوه تکمیل نموده و گسترش می‌ دهد. این سیستم، با هدف دستیابی به حداکثر شفافیت و پاسخگویی در ادارات دولتی با اطمینان از ارایه به موقع اطلاعات کیفیتی، درباره روندهای موجود در مواردی که آن را تامین می ‌کنند به تفصیل گزارش می دهد.

نمونه متن انگلیسی مقاله

Accounting information on social benefits is included, in accordance with the scope of its management, in the general Social Security budget. The information contained in the budget may be relevant, but it is likely to be insufficient to enable comparisons to be made with an entity's financial statements for previous periods and with the financial statements of other entities. Thus, IPSAS 1 proposes the presentation of additional information. On the basis of the New Public Management theory, this paper proposes an aggregate accounting model for accounting expenditure as a multi-annual information system which complements and expands information on a potential basic social benefit. This system reports in detail on the trends in the items that fund it, with the aim of achieving maximum transparency and accountability in public administrations by ensuring timely provision of quality information.

توضیحات و مشاهده مقاله انگلیسی

سیستم اطلاعاتی حسابداری چیست

سیستم اطلاعات حسابداری (AIS) عبارت است از جمع آوری، ذخیره سازی و پردازش اطلاعات حسابداری و مالی که توسط کاربران داخلی برای گزارش اطلاعات به سرمایه گذاران، اعتباردهندگان، و مقامات مالیاتی مورد استفاده قرار می گیرند. سیستم اطلاعات حسابداری عموما یک روش مبتنی بر کامپیوتر برای ردیابی فعالیت های حسابداری در ارتباط با منابع فناوری اطلاعاتی است. این سیستم، شیوه های سنتی حسابداری مانند اصول حسابداری پذیرفته شده عمومی (GAAP) را با منابع تکنولوژی اطلاعات مدرن ترکیب می کند.

سیستم اطلاعاتی حسابداری چیست

سیستم اطلاعاتی حسابداری شامل المان های مختلف و مهمی در چرخه حسابداری می باشد. اگرچه اطلاعات موجود در یک سیستم میان صنایع و کسب و کارهای مختلف، متفاوت استیک سیستم اطلاعاتی حسابداری معمول شامل داده های مرتبط با درآمد، مخارج، اطلاعات مشتری، اطلاعات کارکنان و اطلاعات مالیاتی است. داده های خاص شامل سفارشات فروش و گزارش های تحلیلی، درخواست های خرید، فاکتورها، ثبت چک ها، فهرست اموال، سربرگ ها، برگه های حقوقی و اظهارنامه های مالی می باشد. علاوه بر این، سیستم های اطلاعات حسابداری غالبا پلتفرم های بسیار امنی هستند که اقدامات پیشگیرانه ای را در برابر حملات ویروس ها، هکرها و دیگر منابع خارجی که در سعی در جمع آوری اطلاعات دارند اتخاذ می کنند.

 

ذخیره سازی و فراخوانی داده ها در AIS

یک سیستم اطلاعاتی حسابداری باید یک ساختار پایگاه داده ای برای ذخیره سازی اطلاعات داشته باشد. این پایگاه داده معمولا ساختاری جستاری داشته و امکان ویرایش جداول و اطلاعات را فراهم می کند. این سیستم دارای زمینه های متعددی برای داده های ورودی و نیز ویرایش داده های ذخیره شده قبلی دارد.

سیستم های اطلاعاتی حسابداری

خروجی های مختلفی این سیستم، نشان از انعطاف پذیری قابلیت های آن در ویرایش اطلاعات است. این سیستم معمولا گزارش هایی شامل گزارش های دریافتی از حساب های قدیمی بر اساس اطلاعات مشتری، زمانبندی های قبلی در دارایی های ثابت و توازنی برای گزارش ها و اظهارنامه های مالی را ارائه می دهد. لیست های مشتریان، محاسبات مالیاتی و سطوح موجودی ها را می توان در این سیستم بازتولید کرد. با این حال، مکاتبات، یادداشت ها و ارائه ها در این سیستم گنجانده نمی شوند زیرا این موارد مستقیما با گزارش های مالی یک شرکت در ارتباط نیستند.

 

ارتباط بین دپارتمان ها با استفاده از AIS

این سیستم بین دپارتمان های مختلف یک سازمان به صورت یکپارچه عمل می کند. در این سیستم، دپارتمان فروش می تواند بودجه فروش را وارد کند. این اطلاعات توسط تیم مدیریت موجودی برای خرید مواد لازم مورد استفاده قرار می گیرد. پس از خرید نیز، صورتحساب های جدید توسط این سیستم به بخش پرداختی ها ارسال می گردد. این سیستم همچنین می تواند اطلاعات مربوط به سفارشات جدید را به اشتراک گذارد طوری که دپارتمان های تولید، حمل و نقل، و خدمات مشتریان از این موارد مطلع گردد.

بخش جدایی ناپذیر سیستم های اطلاعاتی مربوط به کنترل های داخلی است. می توان سیاست های و رویه هایی را در این سیستم گنجاند تا تضمین شود که اطلاعات کسب و کار، فروشنده و مشتریان در یک شرکت حفظ می شود. به واسطه جلوگیری از دسترسی فیزیکی، ملزومات ورودی به سیستم، تعیین هویت و جداسازی وظایف، کاربران را می توان تنها محدود به اطلاعات ضروری مورد نیاز برای انجام وظایف مرتبط با خودشان کرد.

سفارش ترجمه تخصصی این مقاله

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود ترجمه مقاله سیستم اطلاعات حسابداری جدید: یک برنامه کاربردی برای منفعت اجتماعی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 9 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi