دانلود پروپوزال تاثیر بازده بازار و ظرفیت قیمت سهام برای ردیابی سودآوری شرکت

عنوان فارسی

بررسی تاثیر بازده بازار و ظرفیت قیمت سهام برای ردیابی سودآوری آینده یک شرکت

عنوان انگلیسی

Market efficiency and the capacity of stock prices to track a firm's future profitability

رشته مرتبط

  حسابداری

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1403
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
86,800 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

این پروپوزال برای مقطع کارشناسی ارشد رشته حسابداری تهیه شده و در آن به تحلیل و بررسی تاثیر بازده بازار و ظرفیت قیمت سهام برای ردیابی سودآوری آینده یک شرکت پرداخته شده است و در این راستا، شرکت های فعال در بورس اوراق بهادار ایران مورد بررسی قرار گرفته شده اند. ساختارهای استاندارد پروپوزال نویسی شامل بیان مساله، ضرورت انجام تحقیق، اهداف، فرضیات، سوالات، پیشینه تحقیق، روش تحقیق و … در این محصول رعایت گردیده اند؛ در نتیجه مطالعه این پروپوزال می تواند روش خوبی برای دانشجویانی باشد که تمایل به آشنایی با این ساختارها دارند. همچنین لازم به توضیح است که با توجه به محدودیت های پژوهش و نیز مسیرهای آتی مشخص شده در آن می توان ایده های پژوهشی جدیدی را نیز برای تحقیقات آینده از آن متصور شد.

ما در این تحقیق به طور خاص، بررسی می کنیم که آیا قیمت های سهام با امتیازات کارایی بازار بیشتر، سودآوری آتی را دقیق تر دنبال می کند یا خیر. سودهای آتی و جریان های نقدی، ورودی های کلیدی مدل های ارزشگذاری هستند، یعنی اگر قیمت ها به درستی نشان دهنده عملکرد اقتصادی آتی شرکت باشد، سپس، با فرض ثابت ماندن سایر عوامل، همسویی قیمت ها با ارزش درونی شرکت، بیشتر قابل قبول است.

دو رویکرد جایگزین بررسی می شوند تا حساسیت قیمت سهام به سودآوری آتی شرکت اندازه گیری شوند. ابتدا به مدل FERC بستگی دارد که در مقالات حسابداری می توان آن را مشاهده نمود. در این سازوکار، بازده سهام نشان دهنده سود جاری پیش بینی نشده و تغییرات در انتظارات همزمان درباره سودهای آتی است. در عمل، برای سود جاری از یک عدد ثابت، سودهای گذشته دارای تاخیر یک ساله، سود جاری و مجموع سودها برای دوره سه ساله پس از سال مالی جاری و بازده سهام آتی سه ساله، رگرسیون گرفته می شود. ضریب واکنش سود های آتی (FERC) با ضریب سودهای آتی ارتباط دارد و مقدار اطلاعات آینده نگر درباره سود آتی موجود در بازده سهام را تعیین می کند. دومین رویکرد مبتنی بر چارچوبی با عنوان BPS است که به بررسی رابطه بین قیمت های نرمال و سود آوری آتی شرکت می پردازد. در سازوکار اولیه، برای میانگین بازده دارایی ها (ROA) برای دوره سه ساله بعد از سال مالی جاری، از قیمت های نرمال جاری رگرسیون گرفته می شود.

کارایی بازار یک متغیر پنهان است، یعنی، نمی تواند به طور مستقیم مشاهده شود، اما می تواند از طریق متغیرهای قابل مشاهده استنتاج شود. مفهوم کارایی بازار شامل ابعاد مختلف است، بدین معنا است که چرا شاخص های زیادی طراحی شده اند. در این تحلیل، به بررسی رابطه بین یک امتیاز کارایی مجموع و ظرفیت قیمت سهام برای پیگیری عملکرد اقتصادی آتی شرکت پرداخته می شود. بجای در نظر گرفتن شاخص های کارایی بازار به طور جداگانه، با ترکیب آنها در یک امتیاز منحصربفرد آغاز می کنیم که نشان دهنده ابعاد مختلف کارایی بازار است. ابعاد مختلف کارایی بازار، با هم در نظر گرفته می شوند، یعنی امتیاز نشان دهنده اثر کلی کارایی بازار بر ظرفیت قیمت سهام برای پیگیری سودآوری آتی شرکت است. این روش، تفسیر نتایج را تسهیل می کند.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) آماده شده و در ادامه نیز بخشی از آن و همچنین فایل مقاله بیس مربوط به آن قرار داده شده است:

کارایی بازار و ظرفیت قیمت سهام


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال تاثیر بازده بازار و ظرفیت قیمت سهام برای ردیابی سودآوری شرکت”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − شش =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi