دانلود ترجمه مقاله تاثیر قرارگیری در معرض میدان مغناطیسی بر تغییرات کارکردی مغز انسان

عنوان فارسی :

آیا قرار گرفتن در معرض میدان مغناطیسی با فرکانس بسیار پایین، منجر به ایجاد تغییرات کارکردی در مغز انسان می شود؟

عنوان انگلیسی :

Does exposure to extremely low frequency magnetic fields produce functional changes in human brain?

کلمات کلیدی :

  میدان های الکترومغناطیسی؛ مغز انسان؛ TMS؛ قشر مغز

درسهای مرتبط : مهندسی پزشکی
تعداد صفحات مقاله انگلیسی : 9 نشریه : Springer
سال انتشار : 2009 تعداد رفرنس مقاله : 60
فرمت مقاله انگلیسی : PDF نوع مقاله : ISI
پاورپوینت : ندارد

سفارش پاورپوینت این مقاله

وضعیت ترجمه مقاله : انجام شده و با خرید بسته می توانید فایل ترجمه را دانلود کنید
قیمت دانلود مقاله
32,000 تومان
فهرست مطالب

1. مقدمه 2. مواد و روش ها 3. نتایج 4. بحث و بررسی

نمونه متن انگلیسی مقاله

Behavioral and neurophysiological changes have been reported after exposure to extremely low frequency magnetic fields (ELF-MF) both in animals and in humans. The physiological bases of these effects are still poorly understood. In vitro studies analyzed the effect of ELF-MF applied in pulsed mode (PEMFs) on neuronal cultures showing an increase in excitatory neurotransmission. Using transcranial brain stimulation, we studied noninvasively the effect of PEMFs on several measures of cortical excitability in 22 healthy volunteers, in 14 of the subjects we also evaluated the effects of sham field exposure. After 45 min of PEMF exposure, intracortical facilitation produced by paired pulse brain stimulation was significantly enhanced with an increase of about 20%, while other parameters of cortical excitability remained unchanged. Sham field exposure produced no effects. The increase in paired-pulse facilitation, a physiological parameter related to cortical glutamatergic activity, suggests that PEMFs exposure may produce an enhancement in cortical excitatory neurotransmission. This study suggests that PEMFs may produce functional changes in human brain.

ترجمه نمونه متن انگلیسی

چکیده – تغییرات رفتاری و نوروفیزیولوژیک ، پس از قرار گرفتن در معرض میدان های مغناطیسی با فرکانس بسیار کم (ELF-MF)، در حیوانات و انسان ها گزارش شده اند. هنوز درک مطلوبی از مبانی فیزیولوژیک این قبیل آثار حاصل نگردیده است. در مطالعات آزمایشگاهی که اثر ELF-MF در حالت پالس دار (PEMF) بر بسترهای کشت نورونی را می سنجند، افزایش انتقال عصبی تحریکی به ثبت رسیده است. در این مطالعه،محققان با استفاده از شبیه سازی مغزی فرا جمجمه ای ، اثرات میدان مغناطیسی با فرکانس بسیار کم، بر چندین شاخص تحریک پذیری قشر مغزی، در 22 فرد داوطلب سالم را بررسی نموده اند.، این بررسی ها به صورت غیرتهاجمی صورت گرفته اند. همچنین در 14 نفر از آن ها، اثرات ناشی از قرار گرفتن در معرض میدان ساختگی (غیرواقعی)، مورد ارزیابی قرار گرفته است. پس از 45 دقیقه قرار گرفتن در معرض PEMF، روابط تسهیل شده درون قشری، بدست آمده ناشی از شبیه سازی مغزی با پالس تزویجی/ دوگانه ، بهبود چشمگیر در حد 20 % را تجربه می کنند. این در حالیست که سایر پارامترهای تحریک پذیری قشری بدون تغییر باقی می مانند. قرار گرفتن در معرض میدان ساختگی، هیچگونه اثری را بجا نمی گذارد. افزایش تسهیل برقراری روابط تزویج شده با پالس ، به عنوان یکی از پارامترهای فیزیولوژیک مربوط به فعالیت گلوتاماترژیک قشری، حاکی از این است که قرار گرفتن در معرض PEMF، می تواند میزان انتقال عصبی مبتنی بر تحریک قشری را افزایش بدهد. این مطالعه چنین نتیجه گیری می کند که PEMF ها می توانند تغییرات عملکردی را در مغز انسان ایجاد نمایند.

توضیحات و مشاهده مقاله انگلیسی

محتوی بسته دانلودی:

PDF مقاله انگلیسی ورد (WORD) ترجمه مقاله به صورت کاملا مرتب (ترجمه شکل ها و جداول به صورت کاملا مرتب)
قیمت : 32,000 تومان

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “دانلود ترجمه مقاله تاثیر قرارگیری در معرض میدان مغناطیسی بر تغییرات کارکردی مغز انسان”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =

مقالات ترجمه شده

پشتیبانی ترجمه و شبیه سازی مقاله

مجوز نماد اعتماد الکترونیکی

قیمت ترجمه و شبیه سازی مقاله


با توجه به تجربه ی ما در امر شبیه سازی مقالات با نرم افزارهای متلب، پی اس کد، گمز و سایر نرم افزارهای علمی و همچنین تجربه ی چندین ساله در امر ترجمه  مقالات، تصمیم گرفتیم در این دو زمینه کمکی هر چند ناقابل برای دانشجویان به ارمغان آوریم. همه ی مقالات در سایت قرار داده شده که برخی از آنها ترجمه و شبیه سازی آماده دارند که قیمتی بین 20 تا 60 هزار تومان به فروش می رسند. برخی از مقالات نیز که ترجمه و شبیه سازی ندارند، می توانید سفارش دهید تا همکاران ما در اسرع وقت اقدام به تهیه آن کرده و در موعد مقرر تحویل شما دهند.