دانلود ترجمه مقاله بررسی مهارت های تفکر استراتژیک در وظایف فرآیند محور

عنوان فارسی

بررسی مهارت های تفکر استراتژیک در وظایف فرآیند محور در کلاس درس ESL

عنوان انگلیسی

Exploring Strategic Thinking Skills in Process Oriented Task in ESL Classroom

کلمات کلیدی :

  مهارت های تفکر استراتژیک؛ جهت گیری فرآیند

درسهای مرتبط مدیریت استراتژیک
تعداد صفحات مقاله انگلیسی : 8 نشریه : ELSEVIER
سال انتشار : 2015 تعداد رفرنس مقاله : 7
فرمت مقاله انگلیسی : PDF نوع مقاله : ISI
پاورپوینت : ندارد

سفارش پاورپوینت این مقاله

وضعیت ترجمه مقاله : انجام شده و با خرید بسته می توانید فایل ترجمه را دانلود کنید
ELSEVIER
قیمت دانلود ترجمه مقاله
27,600 تومان
فهرست مطالب

1. مقدمه 2. بیان مساله 3. سوالات تحقیق 4. هدف مطالعه 5. روش تحقیق 6. یافته ها 7. نتیجه گیری

سفارش ترجمه
ترجمه نمونه متن انگلیسی

چکیده – انگلیسی به عنوان ابزار دستورالعمل ها در اکثر دانشگاه ها و کالج های مالزی مورد استفاده قرار می گیرد. با داشتن زبان دوم، برای اکثر دانش آموزان بهبود زبان به ویژه برای نوشتن گزارش کار فرآیند محور دشوار است. بنابراین این مقاله بر تحقیق در مورد استفاده از تفکر استراتژیک مولفه های مهارت برای کمک به بهبود در یادگیری زبان و همچنین وظیفه فرآیند محور استوار است. طبقه بندی توسعه یافته توسط محقق برای پرداختن به مشکلات زبان در کلاس نوشتار 56 دانش آموز طراحی شد. پرسشنامه آموزش استراتژی های انگیزه (MSLQ) سازگار با زمینه فعلی برای اندازه گیری استراتژی های یادگیری، انگیزه و آگاهی یادگیری در پیش و پس از عمل به دنبال علاقه و انگیزه دانش آموزان در یادگیری زبان استفاده شد. نتیجه گیری نشان داد که طبقه بندی در هر دو یادگیری زبان و کار فرایند محور بهبود یافت.

نمونه متن انگلیسی مقاله

English is used as the medium of instructions in most universities and colleges in Malaysia. Being a second language most students find it difficult to improve on the language specially to write report for process oriented task. Hence this paper draw on a research on using strategic thinking skills component to help improve in language learning and also process based oriented task. A researcher-developed taxonomy was design to address language problems in writing class of 56 students. Motivated Strategies Learning Questionnaire (MSLQ) adapted to current context was used to measure the learning strategies, motivation and learning awareness in the pre and post treatment to seek students’ interest and motivation in language learning. Result showed that the taxonomy did improved on both language learning and process oriented task.

توضیحات و مشاهده مقاله انگلیسی

تفکر استراتژیک چیست

تفکر استراتژیک، فرآیندی است که روش تفکر مردم در مورد چیزی، ارزیابی آن، نگاه به آن و ایجاد آینده برای خود و دیگران را تعریف می کند. این تفکر، ابزاری بسیار موثر و ارزشمند است. می توان این نوع تفکر را در تصمیم گیری های مرتبط با شغل یا زندگی شخصی در نیل به اهداف تعیین شده اعمال کرد. تفکر استراتژیک شامل توسعه یک مجموعه کامل از مهارت های اساسی و مورد نیاز می باشد.

تفکر استراتژیک چیست

تعریف این تفکر در میان پژوهش های دانشگاهی هنوز در حال توسعه است. محققین سعی دارند تا برنامه ریزی استراتژیک را از مفاهیم کلی تر تفکر استراتژیک جدا کنند. پژوهش های اولیه سعی داشتند تا این اصطلاح را در ترکیب با ایده هایی چون تفکر مفهومی، جستجوی اطلاعات، شفاف سازی داده ها و موقعیت های پیچیده، و یادگیری از تجارب، تعریف کنند. سرویس درآمدهای داخلی ایالات متحده، آن را به عنوان یک شایستگی رهبری تعریف کرده که یک استراتژی موثر رسمی بوده و تاثیرات خارجی روی یک سازمان را از دیدگاه های ملی و جهانی در نظر می گیرد. این تعریف، موضوعات سیاسی و برنامه ریزی استراتژیک را با چشم اندازی بلندمدت تشریح کرده که منجر به چشم اندازهای سازمانی قانع کننده ای می شود. این تعریف، اهداف را تعیین کرده، اولویت ها را مشخص کرده و بر روی توانایی ها تاکید می کند.

تعاریف زیادی برای تفکر استراتژیک ظهور یافته اند. آنها از “تفکر در مورد برنامه ریزی” تا دخیل شدن در رویکردی جامع تا حیات سازمانی را شامل می شوند که امکان بررسی و مشاهده مسائل و لمس آنها را برای افراد میسر می سازد. با کمی تفاوت به نظر می رسد که تفکر استراتژیک متفاوت تر و نوآورانه تر از برنامه ریزی استراتژیک می باشد.

محتوی بسته دانلودی:

PDF مقاله انگلیسی ورد (WORD) ترجمه مقاله به صورت کاملا مرتب (ترجمه شکل ها و جداول به صورت کاملا مرتب)
قیمت : 27,600 تومان

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود ترجمه مقاله بررسی مهارت های تفکر استراتژیک در وظایف فرآیند محور”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi