دانلود پروپوزال به کارگیری رویکردهای مدیریت کیفیت جامع در مدیریت زنجیره تامین پایدار

عنوان فارسی

به کارگیری رویکردهای مدیریت کیفیت جامع (TQM) در زمینه مدیریت زنجیره تامین پایدار

عنوان انگلیسی

Employing total quality practices in sustainable supply chain management

رشته مرتبط

  مدیریت زنجیره تامین؛ مدیریت کیفیت و بهره وری

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1403
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
89,900 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

تاثیر زیست محیطی تمرکز کلیدی در بحث بر روی عملکرد پایدار در زنجیره های تامین است. این تمرکز ذینفعان مختلف را وادار می کند تا شرکت ها را به سمت تولید و فرایندهای تولید سازگار با محیط زیست و کاهش اثرات منفی بر منابع طبیعی سوق دهند. جمعیت سراسر جهان در حال گسترش بوده و منابع رو به کاهش است. بنابراین، نیاز به یک دیدگاه سیستماتیک بر روی استفاده از منابع پایدار همراه با زنجیره تامین به منظور حفظ کیفیت زندگی در سطح بهینه وجود دارد. مدیریت کیفیت جامع (TQM) ابزارهایی ارائه کرده که به صورت سیستماتیک به بررسی فرایندهایی که می تواند استفاده کارامد از منابع را تقویت کند می پردازد. بنابراین، تمرکز بر روی ابزارهای TQM و کاربرد آن ها در زنجیره های تامین می تواند عملکرد پایدار را بهبود بخشد.

اهداف TQM، دستیابی به استفاده کارامد از منابع طبیعی بوده که هدف اصلی پایداری زیست محیطی است. در این صورت کیفیت محصولات افزایش یافته و مزیت رقابتی سازمان ها بهبود خواهد یافت، همزمان هزینه ها، زمان ارسال و پسماند از طریق استفاده کارامد از منابع به حداقل خواهد رسید. TQM مدیریت زنجیره تامین و پایداری (SCM) را با ارائه یک سیستم مدیریت جامع، مدیریت ذینفعان و تمرکز بر روی مشتریان، ارائه بهبود مداوم و مدیریت منابع طبیعی ادغام می کند.

تمرکز بر روی منابع می تواند بیشتر از طریق دیدگاه نظری مانند مدیریت مبتنی بر منابع (RBV) توضیح داده شود. دیدگاه مدیریت مبتنی بر منابع اثربخشی و کارایی عملکرد سازمانی را به شدت وابسته به منابع آن می داند. مطابق با این دیدگاه، منابع ارزشمند، کمیاب، غیرقابل تقلید و غیرقابل جایگزین بوده که منجر به دستیابی زنجیره تامین به مزایای رقابتی خواهد شد. مطابق با دیدگاه RBV، شرکت ها می توانند عملکرد و مزایای رقابتی برتری را از طریق توسعه و کاربرد منابع سازمانی ارائه کنند. دیدگاه RBV عمدتا در تحقیقات انجام شده در حوزه هایی مانند مدیریت استراتژیک و عمومی، تولید، عملیات ها و SCM استفاده می شود. محققین از این نظریه حمایت کرده و نشان دادند که سازمان ها می توانند قابلیت های خود را افزایش داده و متعاقبا پاداش های پولی و غیرپولی بالاتری را از طریق همکاری متقابل به دست آورند. همچنین پژوهشگران حوزه مدیریت زنجیره تامین نشان دادند که انسجام داخلی نقش مهمی در ایجاد انسجام مشتری و تامین کننده ایفاء کرده که سازگار با نظریه است. اهداف اصلی پایداری در امتداد زنجیره های تامین، تحقق نیازهای مشتری، منبع یابی سبز، طراحی سبز، تولید سبز، توزیع سبز و افزایش کیفیت محصولات نهایی است.

این پروپوزال برای دوره کارشناسی ارشد رشته مدیریت تهیه شده و در آن به بررسی استفاده از روش های مدیریت کیفیت جامع در حوزه زنجیره تامین پایدار پرداخته شده است. ساختارهای استاندارد یک پروپوزال مانند بیان مساله، اهداف، فرضیات، پیشینه و روش تحقیق در این پروپوزال رعایت گردیده اند. مطالعه نمونه پروپوزال ها می تواند باعث آشنایی بیشتر دانشجویان با روش پروپوزال نویسی شده و همچنین ایده های پژوهشی جدیدی را پیش پای آنها قرار دهد.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) آماده شده و در ادامه نیز بخشی از آن و همچنین فایل مقاله بیس مربوط به آن قرار داده شده است:

مدیریت کیفیت و مدیریت زنجیره تامین


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال به کارگیری رویکردهای مدیریت کیفیت جامع در مدیریت زنجیره تامین پایدار”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi