دانلود پروپوزال مطالعه ای بر فاکتورهای تعیین کننده یادگیری سازمانی در پرسنل سازمان ناجا

عنوان فارسی

مطالعه ای بر فاکتورهای تعیین کننده یادگیری سازمانی در بین پرسنل سازمان ناجا

عنوان انگلیسی

A study on the determinants of organizational learning among NAJA personnel

رشته مرتبط :

  مدیریت منابع انسانی

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1402
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
88,800 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

یادگیری، ابزاری ضروری در جهانی است که امروزه در آن حضور داریم؛ جهانی شدیدا رقابتی که کمی سهل انگاری می تواند پیامدهای جبران ناپذیری را برای سازمان ها در پی داشته باشد. سازمان ها در صورتی که خواهان پیشرفت و رقابت باشند، باید یادگیری را به عنوان مقوله ای برای کسب مزیت رقابتی ببینند. بقای یک سازمان در جهانی که به شدت در حال تغییر و وتحول است، در گروی پاسخ سریع به تغییرات است. در چنین محیطی، سازمان هایی رشد خواهند کرد که یادگیری کارکنان را در مرکز توجهات خود داشته باشند.

نیاز به آموزش، فقط برای طیف خاصی از کارکنان نیست بلکه باید تمامی اعضای یک سازمان، آن را در برنامه ریزی های خود وارد نمایند. تغییرات مربوط به فناوری، اقتصاد سیاست و … باعث شده تا رهبران سازمانی، راهبردهای منعطفی را تبیین نمایند. پیشرفت های تکنولوژیکی که هر روزه شاهد آن هستیم و همچنین افزایش انتظارات مشتریان و ارباب رجوع ها باعث شده تا سازمان ها به دنبال مسیرهای جدیدی برای بقای خود باشند. یادگیری سازمانی را می توان به عنوان ابزاری تعریف کرد که می توان به واسطه آن، بیشتر موانع داخلی و خارجی را پشا سر گذاشت.

نهایتا باید مجددا به این موضوع تاکید کنیم که جهان به شدت در حال رشد امروزی، سازمان ها و رهبران آنها را واداشته تا اهمیت زیادی را برای بحث یادگیری قائل شوند و آن را به عنوان ابزاری قدرتمند در رشد و شکوفایی خود بدانند. در این راستا، هداف این پروپوزال نیز بررسی فاکتورهای تعیین کننده در زمینه یادگیری سازمانی بوده و پرسنل سازمان ناجا نیز به عنوان یک مطالعه موردی، مورد ارزیابی قرارگرفته اند. این پروپوزال برای دوره کارشناسی ارشد رشته مدیریت آماده شده و ساختارهای پروپوزال نویسی نیز در آن رعایت گردیده است.

شما دانشجوی گرامی با مطالعه این محصول می توانید آشنایی بیشتری با ساختارهای یک پروپوزال استاندارد به دست آوردید. همچنین مطالعه چندین نمونه پروپوزال می تواند ایده های پژوهشی جدیدی را در ذهن شما ایجاد کرده و مسیرهای پژوهشی جدیدی را برای شما باز نماید.

این پروپوزال در محیط نرم افزار ورد (WORD) آماده شده و در ادامه نیز بخشی از آن و همچنین فایل مقاله بیس مربوط به آن قرار داده شده است:

یادگیری سازمانی در ناجا


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال مطالعه ای بر فاکتورهای تعیین کننده یادگیری سازمانی در پرسنل سازمان ناجا”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi