دانلود پروپوزال نقش رسانه در شاخص های رضایت زناشویی

عنوان فارسی

مطالعه ای بر نقش رسانه در شاخص های رضایت زناشویی

عنوان انگلیسی

A Study on the Role of Media in Marital Satisfaction Indices

رشته مرتبط :

  روانشناسی

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1402
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
81,600 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی) 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

یک جامعه سالم به خانواده های سالم و زوج های سالم بستگی دارد. یکی از تعیین کننده های یک خانواده سالم، رضایت زناشویی است. یکی از عوامل مرتبط با رضایت زناشویی، صمیمیت است. برای ارتقاء پیوند هیجانی صمیمی میان اعضای خانواده، تعامل و ارتباطات با یک درک متقابل واقعی، لازم می باشد. عامل دیگر مرتبط با رضایت زناشویی، نقش رسانه ها و بخصوص ماهواره ها می باشد. نه تنها، ماهواره ها می توانند تاثیر مستقیمی بر همه اعضای جامعه بگذارد بلکه همچنین تاثیر مهمی بر نهادهایی مانند خانواده می گذارد. پژوهشگران نتیجه گیری کردند که افراد همه سنین بطور میانگین 3 ساعت در روز را صرف مشاهده شبکه های ماهواره می کنند. این مقدار استفاده می تواند ارتباطات کلامی بین اعضای خانواده را کاهش دهد. علاوه بر آن، باعث افزایش شخص گرایی و کاهش جمع گرایی می شود؛ این مسئله عاملی محسوب می شود که می تواند به انسجام خانواده آسیب بزند. مطالعات متعددی برروی این رسانه (ماهواره) انجام شده است که تعدادی از آنها در این پروپوزال ذکر خواهند شد.

نتایج تعدادی از مطالعات، یک رابطه منفی بین رسانه ها و رضایت زناشویی را نشان داده اند. اما، مقدار استفاده و نوع کانالهای ماهواره ای را نمی توان نادیده گرفت. از نظر رابطه بین استفاده از کانال ماهواره و روابط خانواده، مطالعات نشان داده اند که خانواده هایی که از شبکه های ماهواره ای استفاده نمی کنند در مقایسه با خانواده هایی که از شبکه های ماهواره استفاده کرده اند، روابط خانوادگی به میزان معنادار بهتری دارند. بطور کلی، خانواده هایی که از شبکه های ماهواره ای استفاده نمی کنند، ساختار خانوادگی قوی تری در مقایسه با خانواده های استفاده کننده از ماهواره دارند. در مطالعه ای دیگر، یک رابطه معکوس بین استفاده از شبکه های ماهواره و ساختارهای خانواده وجود دارد. همراستا با این موضوع، لازم به ذکر است که طبق نظر متخصصان مشاوره، شبکه های ماهواره ای نقش مهمی در تحلیل عواملی که باعث تغییرات در نهاد خانواده در سن ارتباطات می شوند، دارند. ماهواره ها، تجربه کردن روابط بین فرهنگی با حداقل مخارج را ممکن ساخته است که این امر افزایش استفاده از رسانه ها را تسهیل کرده است. اما این رسانه ها، در حقیقت تناقض در روابط انسانی را افزایش داده و تعاملات رو در رو و درک را میان افراد کاهش داده است. با توجه به اهمیت خانواده و عوامل موثر بر روابط زناشویی و  استفاده از ماهواره توسط اکثریت خانواده ها به عنوان روشی برای صرف اوقات فراغت خانواده، مطالعات آسیب شناختی باید بر اثرات شبکه های ماهواره بر عوامل موثر بر روابط زناشویی (رضایت زناشویی و صمیمیت)، انجام شود.

با این حال، هیچ مطالعه ای از این نظر در زمینه علوم پزشکی و روانشناسی، صورت نگرفته است. مطالعات اندکی در مورد رابطه بین مشاهده کانال های ماهواره و رضایت زناشویی و صمیمیت زوجین، انجام شده است. بنابراین، این پروپوزال به بررسی رابطه بین استفاده از رسانه های مدرن و صمیمیت و رضایت زوجین پرداخته است.

این پروپوزال برای دوره کارشناسی ارشد رشته روانشناسی آماده شده و ساختارهای پروپوزال نویسی نیز در آن رعایت شده اند. مطالعه این محصول می تواند زمینه ساز ایده های پژوهشی جدیدی برای دانشجویان و محققین بوده و ابزار مناسبی نیز برای یادگیری نگارش یک پروپوزال استاندارد بر طبق دستورالعمل های دانشگاه ها، برای دانشجویان باشد.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) آماده شده و در ادامه نیز بخشی از آن و نیز فایل مقاله بیس قرار داده شده است:

رسانه و رضایت زناشویی


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال نقش رسانه در شاخص های رضایت زناشویی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 5 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi