دانلود پروپوزال نقش آموزش مهارت های زندگی در کاهش طلاق و افزایش رضایت زناشویی

عنوان فارسی

ارزیابی نقش آموزش مهارت های زندگی در کاهش میزان طلاق و افزایش رضایت زناشویی

عنوان انگلیسی

Assessing the Role of Life Skills Training on Reducing Divorce Rate and Increasing Marital Satisfaction

رشته مرتبط :

  روانشناسی

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1402
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
75,600 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی) 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

آموزش مهارت های زندگی، اعضای خانواده را قادر به حل مسائل خانوادگی می سازد. هدف این پروپوزال نیز، ارزیابی اثرات آموزش مهارت های زندگی بر رضایت زناشویی و کاهش نرخ طلاق می باشد.

موضوع «مهارت های زندگی»، قسمت محوری رشد همه جانبه یادگیرندگان می باشد و با رشد اجتماعی، شخصی، فکری، هیجانی و فیزیکی یادگیرندگان و با روش تلفیق آنها، ارتباط دارد. برنامه های مهارت های زندگی، در قسمت های مختلف دنیا توسط WHO راه اندازی، استفاده و هماهنگ سازی شده اند و به سرفصل های اجرایی تبدیل شده اند. این مهارت ها شامل 10 دسته می باشند:

 1. تصمیم گیری
 2. حل مسئله
 3. تفکر خلاق
 4. تفکر بحرانی و انتقادی
 5. ارتباطات موثر
 6. مهارت های بین فردی
 7. خودآگاهی
 8. همدلی
 9. مقابله با هیجان ها
 10. مقابله با استرس

دستورالعمل مهارت های زندگی، علیرغم ظاهر شدن آن در تعدادی زمینه ها، به میزان زیادی در عرصه تئوری باقی مانده (و وارد اجرا نشده اند). این شواهد قانع کننده وجود دارند که رضایت کلی زناشویی کم، همبستگی کم تا متعادلی با محدوده گسترده ای از پیامدهای منفی در کودک، بخصوص برای مسائل رفتاری کودک دارد. تعدادی عوامل در موفقیت یا شکست روابط زناشویی مشارکت دارند. ارتباطات معمولاً به صورت یک عامل اساسی که بر میزان رضایت زناشویی که یک زوج ممکن است در روابط خود داشته باشند، تاثیر گذار می باشد. بنابراین، یکی از توجهات و ملاحظات اصلی بسیاری از برنامه های غنی سازی ازدواج، آموزش مهارت های ارتباطی است. بنابراین، استفاده از استراتژی هایی جهت بهبود کیفیت رابطه و رضایت زناشویی برای بقای ازدواج، لازم می باشد. یادگیری مهارت های زندگی می تواند به زوج ها در رسیدن به این هدف کمک کند. مهارت های زندگی، مجموعه ای از قابلیت ها و توانایی ها می باشد که باعث سازگاری می شود و رفتار را مثبت و مفید می سازد.

این پروپوزال نیز به بحث در این زمینه پرداخته و برای دوره کارشناسی ارشد رشته روانشناسی آماده شده است. ساختارهای کلی پروپوزال نویسی در این محصول رعایت شده و مطالعه آن می تواند ابزار کارآمدی در راستای یادگیری این ساختارها برای دانشجویان گرامی باشد. همچنین مطالعه این محصول می تواند زمینه ساز ایده های پژوهشی جدیدی برای تحقیقات آتی گردد.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) آماده شده و در ادامه نیز بخشی از آن و نیز فایل مقاله بیس قرار داده شده است:

آموزش مهارت های زندگی و کاهش طلاق


نقد و بررسی‌ها

 1. سیامک

  ایده گیری از پروپوزالها

 2. سیامک

  ارائه پایان نامه ای که تابحال روی موضوع آن کار نشده است . و اگر هم مطرح بوده، خلاء در بحث وجود دارد و نیاز به بررسی بیشتر است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − شش =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi