دانلود پروپوزال نقش عوامل اجتماعی و عاطفی در گرایش جوانان به اعتیاد

عنوان فارسی

مطالعه ای بر نقش عوامل اجتماعی و عاطفی در گرایش جوانان به اعتیاد (مطالعه موردی: جوانان شهر اردبیل)

عنوان انگلیسی

A study on the role of social and emotional factors in the tendency of young people to addiction (Case study: Ardabil city youth)

رشته مرتبط

  روانشناسی

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1403
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
76,900 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال برای مقطع کارشناسی ارشد رشته روانشناسی تهیه شده و در آن به بررسی و مطالعه ای بر نقش عوامل اجتماعی و عاطفی در گرایش جوانان به اعتیاد پرداخته شده است و در این راستا یک مطالعه موردی نیز پیاده سازی گردیده است. ساختارهای استاندارد پروپوزال نویسی مانند بیان مساله، اهداف، فرضیات، روش تحقیق و پیشینه تحقیق در این پروپوزال رعایت گردیده اند پس در نتیجه می توان گفت که مطالعه نمونه پروپوزال های آماده می توان روش بسیار مناسبی در راستای آشنایی با نحوه نگارش بخش های مختلف آن باشد. همچنین لازم به توضیح است که مسیرهای پژوهشی مشخص شده در این تحقیق می تواند زمینه ساز کشف موضوعات پژوهشی جدید برای تحقیقات آینده باشد.

معضل اعتیاد و سوء مصرف مواد مخدر، یکی از اصلی ترین بحران ها در ایران و جهان است و معضل اجتماعی عمده ای محسوب می گردد که تاثیرات عمیقی نیز روی جنبه های اقتصادی و فرهنگی یک کشور نیز دارد. اعتیاد را می توان یک بیماری بیولوژیکی، روانی و اجتماعی قلمداد کرد که گریبان گیر افراد زیادی در ایران و جهان است. بر اساس بررسی پیشینه تحقیقاتی، می توان اعتیاد را به عنوان الگوی ناسازگار مصرف مواد که منجر به پریشانی قابل توجه در فرد می گردد، تعریف نمود.

عوامل اجتماعی و عاطفی می توانند نقش مهمی در گرایش جوانان به اعتیاد به مواد مخدر داشته باشند. این عوامل شامل موارد زیر می‌شود:

  1. فشار همسالان: فشار همسالان و دوستان می تواند بر جوانان تأثیر گذار باشد و آنها را به مصرف مواد مخدر ترغیب کند. اگر یک جوان در محیطی باشد که مصرف مواد مخدر رایج است، احتمال اینکه او نیز به این مواد روی بیاورد بیشتر است.
  2. فشار خانواده: فشار خانواده نیز می تواند بر جوانان تأثیر گذار باشد. اگر یک جوان در خانواده ای با مشکلات و تنش های زیاد بزرگ شود، احتمال اینکه به مصرف مواد مخدر روی بیاورد بیشتر است.
  3. عدم توانایی در مدیریت احساسات: برخی از جوانان نمی توانند به درستی احساسات خود را مدیریت کنند و به دنبال فرار از این احساسات، به مصرف مواد مخدر روی می آورند.
  4. فقر و ناتوانی اقتصادی: جوانانی که در خانواده های فقیر و ناتوان اقتصادی بزرگ شده اند، احتمال دارد که به دلیل عدم دسترسی به فرصت های مناسب، به مصرف مواد مخدر روی بیاورند.
  5. عدم داشتن اهدافی مشخص در زندگی: جوانانی که هدف و آرمان زندگی مشخصی ندارند، احتمال دارد به دلیل عدم پیدا کردن هدف و جهت در زندگی، به مصرف مواد مخدر روی بیاورند.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) تهیه شده و کاملا قابل ویرایش می باشد و در ادامه نیز تصویر مربوط به یکی از صفحات این پروپوزال قرار داده شده است:

گرایش به اعتیاد در جوانان

با توجه به این عوامل، آموزش‌های مناسب و افزایش آگاهی جامعه درباره خطرات و عواقب مصرف مواد مخدر، می تواند به کاهش گرایش جوانان به اعتیاد به مواد مخدر کمک کند. همچنین، ارائه حمایت و راهنمایی به جوانان و نیز افزایش فرصت های شغلی و تحصیلی برای آنها می تواند در پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر مؤثر باشد.


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال نقش عوامل اجتماعی و عاطفی در گرایش جوانان به اعتیاد”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi