دانلود پروپوزال مطالعه ای بر نقش مشخصه های شخصیتی در اعتیاد به اینترنت

عنوان فارسی

مطالعه ای بر نقش مشخصه های شخصیتی در اعتیاد به اینترنت (مطالعه موردی: دانشگاه سمنان)

عنوان انگلیسی

A Study on the Role of Personality Traits in Internet Addiction (Case Study: Semnan University)

رشته مرتبط :

  روانشناسی

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1402
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
81,600 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی) 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

پدیده جدیدی که به طور فزاینده ای در بین نسل جوان در سراسر جهان رواج یافته، موضوع اعتیاد به اینترنت می باشد. فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) نه تنها بخش های اقتصادی، خدماتی، صنعتی و غیره را تحت تاثیر قرار داده، بلکه فعالیت های زمان فراغت نسل جوان را نیز تحت شعاع قرار داده است. پر کردن اوقات فراغت به واسطه اینترنت توسط جوانان در چند سال اخیر تغییرات زیادی داشته و فعالیت های جوانان نسبت به جوانان نسل های گذشته بسیار فرق کرده است. هدف این پروپوزال نیز تعیین علائم اعتیاد به اینترنت در میان جوانان با تاکید بر تمایل به استفاده از اینترنت و نیز بررسی نقش مشخصه های شخصیتی در آن بوده است.

امروزه کامپیوتر ها و دیگر تکنولوژی های اطلاعاتی، نقشی حیاتی در فرآیندهای یادگیری و تدریس ایفا می کنند. کامپیوترها همچنین به بخش جدایی ناپذیری از زندگی دانشجویان در خارج از محیط دانشگاه تبدیل شده و از آن برای انجام پروژه های دانشگاهی نیز استفاده می کنند. مدت هاست که اینترنت به ابزاری تبدیل شده که می توان به واسطه آن، اطلاعات را در قالب متنی و گرافیکی به اشتراک گذاشت. امروزه، قابلیت ارتباطات اینترنتی باعث شده تا شرکت ها، به توسعه ابزارهای فنی خود پرداخته و شبکه هایی را در قالب شبکه های اجتماعی ارائه دهند که موجب بهبود ارتباطات و تعاملات متقابل بین افراد می گردند. همچنین ادغام شدید شبکه های اجتماعی و اینترنت، موجب انقلاب جدیدی در زمینه ارتباطات بین فردی شده است.

در همین راستا، جوانان امروزی، وقت زیادی را در اینترنت می گذرانند، مانند بازی های اینترنتی، تماشای آنلاین فیلم و فعالیت در شبکه های اجتماعی. در کنار این منافع، مضراتی نیز در ارتباط با استفاده از اینترنت بیان شده است. رشد انفجاری اینترنت در دهه های گذشته، رفتارها و ارتباطات بین فردی را تحت تاثیر قرار داده است. همین موضوع موجب ظهور پدیده ای به نام اعتیاد به اینترنت شده که موضوع بحث بسیاری از مقالات و پژوهش های دانشگاهی در این زمینه بوده و توجه پژوهشگران و روانشناسان زیادی را به خود جلب کرده است. این اعتیاد، آسیب های زیادی را روی زندگی افراد به جای گذاشته است.

هدف این پروپوزال نیز همانگونه که ذکر شد، بررسی این تاثیرات و بررسی نقش ویژگی های شخصیتی در آن بوده است . در این راستا، یک مطالعه موردی نیز انجام گرفته شده است. ساختارهای استاندارد پروپوزال نویسی در این محصول رعایت شده و مطالعه آن می تواند ابزار مناسبی در جهت یادگیری این ساختارها باشد. همچنین امید می رود که مطالعه این پروپوزال، زمینه ساز ایده های پژوهشی جدیدی برای تحقیقات آینده در این زمینه گردد.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) انجام شده و در ادامه نیز بخشی از آن و همچنین فایل مقاله بیس قرار داده شده است:

ویژگی های شخصیتی و اعتیاد اینترنتی


نقد و بررسی‌ها

 1. مانی شریفی

  بسیار عالی / خیلی به من کمک کرد در نوشتن پروپوزال خودم

  • مرتضی موسی زاده

   با سلام
   سپاس از حُسن انتخاب شما
   بله بهترین روش آشنایی با ساختارهای پروپوزال نویسی، استفاده از پروپوزال های آماده هست

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − یک =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi