دانلود پروپوزال بررسی نقش سبک رهبری خدمتگزار در رفتار شهروندی سازمانی (OCB)

عنوان فارسی

بررسی نقش سبک رهبری خدمتگزار در رفتار شهروندی سازمانی (OCB) (مطالعه موردی: شعب بانک ملی در شهر رشت)

عنوان انگلیسی

The Role of Servant Leadership Style in Organizational Citizenship Behavior (OCB) (Case Study: Melli Bank Branches in Rasht)

رشته مرتبط :

  مدیریت رفتار سازمانی

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1402
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
99,800 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

مطالعات سازمانی فعلی بر اهمیت جنبه های انسانی در سازمان ها تاکید می کنند. تغییر الگوی مدیریت از کسی که افراد را به عنوان ابزار تولید می بیند به سمت کسی که افراد را به عنوان منبع اصلی در تولید خروجی می بیند، بسیار مهم است. تغییر در دیدگاه و توجه در مطالعه رفتار سازمانی نیز بر نیاز به تغییر الگو در مطالعات رهبری، تاثیر می گذارد. علت آن است که رهبری، موضوعی است که در پژوهش رفتار سازمانی، بسیار پرطرفدار است. همراستا با رویکرد رهبری که بر جنبه انسانی تاکید دارد، مفهوم رهبری خدمتگزار، نیازهای فعلی سازمان را دنبال می کند. رهبری خدمتگزار، یکی از سبک های رهبری است که بر جنبه های انسانی (افراد محور) تمرکز می کند و به یک موضوع مورد توجه برای پژوهشگران تبدیل شده است. این سبک رهبری، صریحاً نیازهای فردی را در یک اولویت بالا نسبت به اهداف سازمانی قرار می دهد، بگونه ای که به این باور رسیده می شود که روابط به هم بافته بین رهبران و زیردستان، درازمدت تر هستند.

علاوه بر آن، پژوهشگران، اهمیت آشکار سازی اثربخشی رهبری را توضیح داده اند. یکی از روش های سنجش اثربخشی رهبری سازمانی، تست کردن اثر رهبری بر رفتار کارکنان است. تعدادی از مطالعات گزارش می دهند که رهبری متمرکز بر توانمندسازی زیردستان می تواند زیردستان را تشویق به بازی خارج از جهت رویه های سازمانی کند. بنابراین، این باور بوجود آمده است که رهبری خدمتگزار به عنوان یک سبک رهبری که بر توسعه و نیازهای زیردستان متمرکز است (افراد محور)، زیردستان را ترغیب می کند تا رفتار بالاتری داشته باشند و به آن رفتار شهروندی سازمانی (OCB) گفته می شود.

این پروپوزال نیز با تاکید بر این موضوع به بررسی تاثیر رهبری خدمتگزار روی رفتارهای شهروندی سازمانی پرداخته و در این راستا، یک مطالعه موردی نیز انجام داده است. ساختارهای استاندارد پروپوزال نویسی در این محصول رعایت گردیده، در نتیجه مطالعه آن می تواند ابزار مفیدی در راستای آشنایی بیشتر با این ساختارها توسط دانشجویان بوده و نیز مسیرهای پژوهشی جدیدی را نیز برای تحقیقات آینده در اختیار آنها قرار دهد.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) آماده شده و در ادامه نیز بخشی از آن و همچنین فایل مقاله بیس مربوط به آن قرار داده شده است:

رهبری خدمتگزار و رفتار شهروندی سازمانی


نقد و بررسی‌ها

  1. Abdul Monir

    در صورت امکان دست رسی به پروپوزل اسانتر شود بهتر است وتشکر از شما که برای محصلین خدمات عالی انجام میدهید

  2. Abdul Monir

    عالی است

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 2 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi