دانلود پروپوزال چارچوب های اعتماد به نفس از چشم انداز روانشناسی اسلامی

عنوان فارسی

مطالعه ای بر چارچوب های اعتماد به نفس از چشم انداز روانشناسی اسلامی

عنوان انگلیسی

A Study of Self-Confidence Frameworks from the Perspective of Islamic Psychology

رشته مرتبط :

  روانشناسی اسلامی

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1402
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
89,900 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی) 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

اعتماد به نفس، که به معنای اتکا و بهره گیری از توانایی ها و استعدادهای فردی برای رسیدن به پیشرفت و سعادت مادی و معنوی می باشد، نه تنها با پیش نیاز برای ایمان به خدا در تناقض نیست، بلکه با آن همخوانی و همسویی دارد. عملاً، هرچه ایمان به خدا بیشتر باشد، شخص اعتماد به نفس قوی تری دارد. این مطالعه با بررسی موضوع اعتماد به نفس از جنبه قران، احادیث و روانشناسی، معنای خویشتن (روح) در اعتماد به نفس و سطوح آنرا، پیش نیازهای توسعه و بهبود اعتماد به نفس، ارتباط خود انگاره و عزت نفس با اعتماد به نفس و رویکردهای توسعه و بهبود خودانگاره مثبت و همچنین تقویت اعتماد به نفس را بررسی می کند.

اگر داشتن اعتماد به نفس به معنای اتکا به توانایی ها و استعدادهای فردی برای رسیدن به سعادت مادی و معنوی باشد، نه تنها با ایمان به خدا در تناقض نیست بلکه با آن همخوانی دارد و پیش نیاز آن می باشد. خویشتن در اعتماد به نفس در واقع به معنای انسان، به صورت ترکیبی از بدن و روح است که کاملاً با شاخص های اعتماد به نفس همخوانی داشته باشند. به عقیده روانشناسان، بهبود عزت نفس و خودانگاره مثبت تاثیر مستقیمی بر اعتماد به نفس می گذارد. از دیدگاه دین، توجه به بزرگی و عزت داده شده توسط خدا به انسان، با تشخیص هدف والا در زندگی و غیره، رویکردهایی برای تقویت و بهبود خودانگاره مثبت و عزت نفس و تقویت اعتماد به نفس می باشند.

اعتماد به نفس، اصطلاحی است که اخیراً در فرهنگ ما وارد شده است. این بدان معنا نیست که هیچکس تاکنون این حالت را درک نکرده است یا اخیراً کشف شده، بلکه اصطلاحات دیگری برای اشاره به این وضعیت بکار گرفته شده اند، مانند عزت نفس، احترام به خود و اتکا به نفس. دیری نگذشته است از زمانی که اعتماد بنفس برای اشاره به این حالت- باور داشتن توانایی های فردی- استفاده شده است. اگر اعتماد به نفس اشاره به وابسته بودن به تنها قدرت و توانایی خود و ملاحظه خود به عنوان تنها علت موفقیت فردی و اجتماعی باشد، برخلاف هوش، اعتقاد به یگانگی خدا و ایمان به خدا می باشد. اما، اگر اعتماد به نفس به معنای اتکا به توانایی ها و استعدادهای فردی برای رسیدن به موفقیت مادی و معنوی، ایستادن برروی دو پای خود و عدم اتکا به دیگران داشتن برای امیدوار ماندن و رسیدن به خوشنودی باشد، نه تنها با پیشنیاز به ایمان به خدا در تناقض نیست، بلکه با آن همخوانی و همسویی دارد.

این پروپوزال نیز به بررسی مفاهیم فوق الذکر پرداخته و برای پایان نامه ای در دوره کارشناسی ارشد رشته روانشناسی آماده شده است. ساختارهای استاندارد پروپوزال نویسی در این محصول رعایت شده و مطالعه آن می تواند ابزار مناسبی برای آشنایی با این ساختارها برای دانشجویان باشد. همچنین مطالعه این پروپوزال می تواند الهام بخش ایده های پژوهشی جدیدی برای محققین علاقه مند به این حوزه مطالعاتی باشد.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) انجام شده و در ادامه نیز بخشی از آن و نیز فایل مقاله بیس قرار داده شده است:

اعتماد به نفس در روانشناسی اسلامی


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال چارچوب های اعتماد به نفس از چشم انداز روانشناسی اسلامی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi