دانلود پروپوزال یک بررسی روانشناختی در زمینه افرادی که تمایل به خودکشی دارند

عنوان فارسی

یک بررسی روانشناختی در زمینه افرادی که تمایل به خودکشی دارند

عنوان انگلیسی

A psychological survey of those who are willing to commit suicide

رشته مرتبط :

  روانشناسی

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1402
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
99,800 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی) 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

خودکشی عمل عمدی کشتن خویشتن است. اختلالات ذهنی، شامل افسردگی، اختلال دوقطبی، اختلالات شخصیتی اسکیزوفرنی و مصرف مواد- شامل میگساری و استفاده از بنزودیازپین ها- عوامل ریسک می باشند. تعدادی از خودکشی ها، اعمال تکانه ای بخاطر استرس، مثلاً بخاطر مشکلات مالی، مشکل در روابط یا زورگویی می باشند. آنهایی که قبلاً تلاش برای خودکشی داشته اند در ریسک بالاتر برای خودکشی در آینده قرار دارند. تلاش های پیشگیری از خودکشی موثر شامل محدود کردن دسترسی به روش های خودکشی- مانند اسلحه گرم، داروها و سم ها؛ درمان اختلالات ذهنی و سوء مصرف مواد؛ گزارشدهی رسانه ای صحیح از خودکشی و بهبود شرایط اقتصادی است. حتی اگر عناوین داغ بحرانی معمول باشند، شواهد اندکی برای اثربخشی آنها وجود دارد. پر استفاده ترین روش خودکشی در کشورهای مختلف متفاوت است و تا حدی به دسترسی به ابزارهای موثر ارتباط دارد. روش های معمول خودکشی شامل حلق آویز کردن، سموم، و اسلحه گرم می باشند. خودکشی باعث 828000 مرگ در سراسر جهان در 2015 شده اند که افزایش چشم گیری نسبت به 712000 مرگ در سال 1990 داشته است. این باعث شده که خودکشی دهمین علت اصلی مرگ در سراسر جهان باشد. تقریباً 5/0 درصد افراد، بوسیله خودکشی می میرند. در یک سال خاص این رقم تقریباً 12 نفر در 100000 نفر است. سه چهارم خودکشی ها در سراسر جهان در کشورهای کم درآمد و درآمد متوسط رخ می دهند. نرخ خودکشی های کامل، عموماً در مردان بیشتر از زنان هستند و در کشورهای در حال توسعه 5/1 برابر زنان تا 5/3 برابر در کشورهای توسعه یافته، متغیر است. خودکشی عموماً در میان افراد بالای 70 سال بیشتر معمول است؛ اما در کشورهای معینی، افراد بین 15 و 30 سال، در بالاترین ریسک قرار دارند. اروپا بالاترین نرخ خودکشی را برحسب منطقه در سال 2015 داشته است. تخمین زده می شود که 10 تا 20 میلیون تلاش خودکشی غیرموفق در سال وجود داشته باشد. تلاش های خودکشی غیرموفق ممکن است باعث جراحت یا معلولیت درازمدت شوند. در جهان غرب، تلاش ها در جوانان و در زنان، بیشتر معمول هستند. دیدگاه ها در مورد خودکشی تحت تاثیر مضامین وجودی گسترده مانند دین، عزت و معنای زندگی قرار گرفته اند. دین های ابراهیمی بطور سنتی خودکشی را یک گناه در برابر خدا، بخاطر اعتقاد به حرمت و تقدس زندگی، قلمداد می کنند. در دوره سامورایی در ژاپن، یک شکل خودکشی مشهور به سپوکو (هاراکاری) به عنوان روشی برای آمادگی برای شکست یا به عنوان شکی از اعتراض، مورد احترام بود. ساتی، یک شیوه غیرقانونی از «بریتیش راج» (قانون هندی انگلیسی) بود که مجاب می کرد بیوه های هندی هنگام آتش زدن مراسم دفن و کفن همسرش، خودش را یا با میل خود یا تحت فشار از جانب خانواده و جامعه اش، بکشد. خودکشی و تلاش برای انجام خودکشی، درحالی که قبلاً غیرقانونی بودند، اما در اکثر کشورهای غربی دیگر غیرقانونی نیست. در بسیاری از کشورها همچنان یک عمل مجرمانه باقی مانده است. در قرن های بیستم و بیست و یکم، خودکشی در موارد معدودی به عنوان شکی از اعتراض استفاده می شد و کامیکاز و بمبارانهای خودکشی (انتحاری) به عنوان یک تاکتیک نظامی یا تروریستی استفاده می شد.

این پروپوزال نیز به بررسی این موضوع پرداخته و برای پایان نامه ای تحت همین عنوان در مقطع کارشناسی ارشد رشته روانشناسی آماده شده است. ساختارهای پروپوزال نویسی در این محصول رعایت شده اند و شما دانشجوی گرامی با مطالعه آن می توانید آشنایی بیشتری با این مفاهیم پیدا کنید. همچنین مطالعه این محصول می تواند زمینه ساز ایده های پژوهشی جدیدی برای محققین باشد.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) آماده شده و در ادامه نیز بخشی از آن و نیز فایل مقاله بیس قرار گرفته است:

خودکشی


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال یک بررسی روانشناختی در زمینه افرادی که تمایل به خودکشی دارند”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 8 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi