دانلود پروپوزال بررسی رفتار خودزنی در میان نوجوانان: تاثیرات روی خطر خودکشی

عنوان فارسی

بررسی رفتار خودزنی در میان نوجوانان: ساختارها، خطر خودکشی و تاثیر فاکتورهای روانی از جانب همسالان

عنوان انگلیسی

Investigating self-harm behavior among adolescents: structures, suicide risk and psychological factors by peers

رشته مرتبط :

  روانشناسی

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1402
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
75,600 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

این پروپوزال که برای پایان نامه ای با همین عنوان آماده شده است به بررسی رفتارهای خودآسیب رسانی و خود زنی در میان نوجوانان می پردازد و در همین راستا تاثیر همسالان و دوستان روی این موضوع و در مراحل شدیدتر، اقدام نوجوانان برای خودکشی مورد مطالعه قرار می گیرد. در آماده سازی این پروپوزال سعی شده تا از به روزترین و معتبرترین منابع داخلی و خارجی استفاده شود و در نتیجه محقق و دانشجو می تواند با مبنا قرار دادن این پروپوزال، موضوع مشابهی را برای اهداف پژوهشی خود انتخاب کرده و نگارش نماید. در ادامه به بررسی موضوع خودزنی می پردازیم:

خودزنی که با عنوان خودآسیب رسانی نیز شناخته شده است، با هدف آسیب رساندن به اعضای بدن بدون هدف خودکشی انجام می گیرد. رفتارهای شدیدتر مانند بریدن و قطع اعضای بدن بدون هدف خودکشی کامل نیز در این دسته قرار می گیرد. شایع ترین نوع خودزنی، استفاده از یک شیء تیز مانند چاقو یا تیغ برای برش قسمتی از پوست می باشد. رفتارهای دیگر نیز شامل اقداماتی چون سوزاندن، خراش دادن یا ضربه وارد کردن به اعضای بدن می باشد. در تعاریف قدیمی، رفتارهای دیگری نیز گنجانده شده اند مانند دخالت در بهبود بیماری و روند درمان، برش دادن پوست به صورتی که به گوشت و استخوان برسد، کشیدن مو، و مصرف مواد سمی که باعث آسیب به اندام های داخلی گردد. رفتارهایی مانند سوء مصرف مواد یا اختلالات خوردن، در دسته خودآسیب رسانی قرار نمی گیرند زیرا آسیب های ناشی از آنها روی بدن، یک عارضه ناخواسته می باشد. با اینکه هدف از خودآسیب رسانی صرفا، خودکشی نیست، با این حال ارتباط بین خودآسیب رسانی و خودکشی بسیار پیچیده است و این رفتارها می تواند تهدیداتی بالقوه برای حیات یک شخص باشد. ریسک خودکشی افرادی که خودزنی می کنند بیشتر است و این خودزنی ها در 40 تا 60 درصد افرادی که خودکشی کرده اند، قبلا دیده شده است.

در ادامه می توانید بخشی از این پروپوزال که در محیط ورد (WORD) آماده  شده و قابل ویرایش می باشد و نیز فایل مقاله بیس را مشاهده نمایید:

خودزنی


نقد و بررسی‌ها

  1. طیبه

    بسیار عالی

    • bagher

      مرسی از دیدگاه شما

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi