دانلود پروپوزال ارزیابی مولفه های تاثیرگذار بر مدیریت پروژه و عوامل موثر بر پیاده سازی آن

عنوان فارسی :

ارزیابی مولفه های تاثیرگذار بر مدیریت پروژه و عوامل موثر بر پیاده سازی آن (مطالعه ای بر عوامل اجتماعی، مدیریت هزینه ها و ...)

عنوان انگلیسی :

Evaluation of components affecting project management and factors affecting its implementation (a study of social factors, cost management, etc.)

رشته های مرتبط :

  مدیریت پروژه

درسهای مرتبط : روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1399
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
قیمت دانلود :
25,000 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی) 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

شرح موضوع

مدیریت پروژه به عنوان یک رشته مدیریتی، از بسیاری از فعالیت های اقتصادی پشتیبانی می نماید. در صنایعی که به اندازه تولید متنوع هستند، پروژه ها سبب پیش راندن تجارت می شوند. بنابراین، مدیریت پروژه به عنوان فرایند تصمیم گیری و عملیاتی سازی استراتژی ها و تاکتیک های خاص، در موفقیت پروژه مورد تأکید قرار گرفته اند. به عقیده محققین، برای افزایش شانس موفقیت یک پروژه، لازم است که سازمان درک درستی از عوامل مهم موفقیت آمیز داشته باشد، به طور سیستماتیک و کمّی به ارزیابی این عوامل مهم، پیش بینی اثرات احتمالی و سپس انتخاب روش های مناسب برای مقابله با آنها بپردازد. پس از شناسایی، می توان به موفقیت پروژه دست یافت. به طور سنتی، پروژه های مهندسی و ساختمانی بزرگ بر موضوع مدیریت و اجرای پروژه تسلط دارند. به عقیده پژوهشگران، روند پیاده سازی پروژه پیچیده است، معمولاً مستلزم توجه گسترده و جمعی به متغیرهای انسانی، بودجه و فنی می باشد. علاوه بر این، معمولاً پروژه ها دارای مجموعه ای تخصصی از عوامل موفقیت آمیز مهم هستند که در صورت توجه و پرداختن به آنها، احتمال پیاده سازی موفق را افزایش خواهند داد. از سوی دیگر، اگر این عوامل جدی گرفته نشوند، ممکن است منجر به عدم موفقیت پروژه شود. امروزه، تجارت با سطوح بالایی از عدم قطعیت فعالیت می نماید، پیاده سازی پروژه ها پذیرای انواع تاثیر خارجی، رویدادهای غیر منتظره، الزامات درحال افزایش، محدودیت های در حال تغییر و نوسان در جریان منابع می باشد. این امر به وضوح نشان می دهد که اگر پروژه ها به کار گرفته شوند و برای مدیریت مؤثر و کارآمد آنها قدم هایی برداشته نشود، شانس شکست زیاد است.

این روزها سازمان ها به طور فزاینده ای مبتنی بر پروژه می باشند، به این معنی که کارهایی که انجام می دهند به برنامه پروژه هایی تقسیم شده است که برای ارائه استراتژی های سازمان و افزودن ارزش طراحی شده اند. مدیریت خوب این پروژه ها، در صورت موفقیت سازمان، ضروری می باشد. اطمینان از اجرای مناسب پروژه ها به اندازه موفقیت پروژه های فردی از اهمیت بالایی برخوردار است. «هدایت صحیح پروژه فردی، در مورد اجرای صحیح آن اطمینان خواهد داد». هدایت موفقیت آمیز همه پروژه ها، اطمینان خواهد داد که ما در حال انجام صحیح پروژه ها هستیم. «موفقیت یک کلمه جالب است، کلمه ای که بسیار کلی است و ماهیت گسترده ای دارد که وقتی از افراد مختلف در مورد آن سوال می شود، تعریف و دستیابی به توافق دوجانبه در مورد آن دشوار می باشد».

این پروپوزال نیز به بررسی مولفه های تاثیرگذار بر موفقیت در پیاده سازی مدیریت پروژه پرداخته و عواملی همچون مدیریت هزینه ها، فاکتورهای اجتماعی و … را مورد بررسی قرار داده است. این پروپوزال برای دوره کارشناسی ارشد رشته مدیریت آماده شده و ساختارهای استاندارد پروپوزال نویسی نیز در آن رعایت گردیده است. مطالعه و بررسی این ساختارها می تواند ابزار مفیدی برای دانشجویان در راستای آشنایی با این ساختارها باشد. همچنین شما دانشجوی گرامی با مطالعه این پروپوزال می توانید ایده های پژوهشی جدیدی را برای تحقیقات آتی خود استخراج نمایید.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) انجام شده و در ادامه نیز بخشی از آن قرار داده شده است:

شرایط بکارگیری مدیریت پروژه


دیدگاهها

  1. Mohammad Mansour Ahadi

    خیلی زیبا و علمی نوشته شده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 5 =

مقالات ترجمه شده

آموزش برنامه نویسی

مجوز نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی ترجمه و شبیه سازی مقاله

قیمت ترجمه و شبیه سازی مقاله

با توجه به تجربه ی ما در امر شبیه سازی مقالات با نرم افزارهای متلب، پی اس کد، گمز و سایر نرم افزارهای علمی و همچنین تجربه ی چندین ساله در امر ترجمه  مقالات، تصمیم گرفتیم در این دو زمینه کمکی هر چند ناقابل برای دانشجویان به ارمغان آوریم. همه ی مقالات در سایت قرار داده شده که برخی از آنها ترجمه و شبیه سازی آماده دارند که قیمتی بین 20 تا 30 هزار تومان به فروش می رسند. برخی از مقالات نیز که ترجمه و شبیه سازی ندارند، می توانید سفارش دهید تا همکاران ما در اسرع وقت اقدام به تهیه آن کرده و در موعد مقرر تحویل شما دهند.