دانلود پاورپوینت مقاله نقش ماشین سنکرون مجازی در نوسان شبکه قدرت

عنوان فارسی

بررسی نقش ماشین های سنکرون مجازی در نوسانات فرکانس کم شبکه قدرت

درسهای مرتبط

  دینامیک سیستم های قدرت

تعداد اسلاید : 30 فرمت : pptx
قابلیت چاپ و پرینت : دارد کیفیت طراحی : طلایی
سال طراحی : 1402 برای ارائه کلاسی مناسب است؟ بله
قابلیت ویرایش : دارد برای دفاعیه ارشد و دکتری مناسب است؟ بله
دریافت ترجمه مقاله این پاورپوینت : دانلود ترجمه مقاله تاثیر ماشین سنکرون مجازی بر نوسان سیستم قدرت
پاورپوینت مهندسی برق
قیمت دانلود :
40,800 تومان
توضیحات

این تحقیق، تاثیر ماشین سنکرون مجازی بر پایه منابع انرژی تجدیدپذیر بر نوسانات فرکانس پایین در سیستم قدرت را بررسی می کند. این امر با استفاده از مدل فضای حالت دو دستگاهی برای تحلیل پایداری سیگنال کوچک به دست آمد، در حالی که پایداری گذرا در یک محک IEEE مخصوص نوسانات درون ناحیه بررسی می شود. از تحلیل پایداری سیگنال کوچک مشاهده شد که وقتی ماشین سنکرون مجازی جایگزین ژنراتور سنکرون می شود، یک نوسان فرکانس پایین اضافی به سیستم افزوده می شود. این نوسان فرکانس پایین به طور کافی میرا می شود و تاثیر بدی بر پایداری سیستم ندارد. PLL و حاکم مجازی از ماشین سنکرون مجازی نقش اصلی در برهمکنش نوسان فرکانس پایین با ژنراتور سنکرون بازی می کند. تاثیر خالص جایگزینی ژنراتور سنکرون با ماشین سنکرون مجازی، میرایی بهتر حالت های نوسان فرکانس پایین است. با این حال برای عملکرد مطلوب در هنگام یکپارچه سازی با ژنراتور سنکرون، ماشین سنکرون مجازی را باید با پایدارکننده سیستم قدرت تجمیع کرد. توانمندی VSMPSS برای سناریوهای آزمون متفاوت اعتبارسنجی شد. برای سیستم فقط شامل ماشین سنکرون مجازی، حالت های نوسان فرکانس پایین بخوبی میرا شده و نوسانات درون ناحیه وجود ندارد که استفاده از پایدارکننده سیستم قدرت را غیرضروری می کند. بنابراین برای از بین بردن نوسانات فرکانس پایین بدون نیاز به پایدارکننده سیستم قدرت، باید ژنراتورهای سنکرون را با استفاده از ماشین های سنکرون مجازی از شبکه جدا کرد. مولفان دریافتند که بخاطر تنوع بالای الگوریتم های ماشین سنکرون مجازی در مقالات، این نتیجه گیری ممکن است برای همه توپولوژی ها برقرار نباشد و برای ماشین سنکرون مجازی با طراحی ضعیف، معتبر نباشد. نتایج تحلیل گذرا تطابق نزدیکی با تحلیل سیگنال کوچک داشت که نشان می دهد بستر آزمون دو دستگاهی دینامیک شرکت دادن ژنراتورها را بخوبی تشریح می کند و برای بررسی نوسانات فرکانس پایین در ماشین های سنکرون مجازی با دینامیک متنوع قابل استفاده است.

این پاورپوینت در 30 اسلاید آماده شده و در ادامه نیز اسلاید شماره 2 آن قرار داده شده است:

پایدار کننده سیستم قدرت

نوسانات فرکانس پایین، پدیده ذاتی سیستم های قدرت معمول هستند و در گستره 0.1 تا 2 هرتز، امری معمول هستند. اگرچه نوسانات فرکانس پایین عموماً به نوسانات الکترومغناطیس منتشر شده از ژنراتورهای سنکرون اشاره می کند، مقالات جدید، امکان حالت های جدید در گستره نوسان فرکانس پایین ناشی از برهمکنش میان ژنراتورهای سنکرون و منابع انرژی تجدیدپذیر را مورد بحث قرار داده اند. با در نظر گرفته ماهیت حیاتی نوسانات فرکانس پایین در تاثیرگذاری بر پایداری سیستم قدرت و جایگزینی تدریجی ژنراتورهای سنکرون با انرژی، تهدید ناپایداری نوسان فرکانس پایین همچنان وجود خواهد داشت. همچنین خاطر نشان می شود که یک سیستم قدرت بدون کربن، لزوماً به معنی این نیست که هیچ ژنراتور سنکرونی وجود ندارد. برای نمونه نیروگاه های قدرت هسته ای/آبی که انرژی پاک دانسته می شوند، از ژنراتورهای سنکرون استفاده می کنند. بنابراین در این مقاله، نوسانات در گستره نوسان فرکانس پایین منتشر شده از انرژی و ژنراتورهای سنکرون به عنوان نوسانات فرکانس پایین شناخته می شود. اگرچه نوسانات فرکانس بالا نیز در برهمکنش میان منابع انرژی تجدیدپذیر روی می دهد که تعدیل مکانیزم ها روی حاکم مجازی و تنظیم کننده خودکار ولتاژ مجازی (AVR) ماشین سنکرون مجازی پیشنهادی میرا شدن نوسانات فرکانس بالا را تضمین می کند.

در ادامه، اسلاید شماره 23 این پاورپوینت، قرار داده شده است:

VSMPSS

یک راه حل برای کاهش تاثیر نوسانات فرکانس پایین، محدود کردن بزرگی انتقال قدرت در خطوط حیاتی برای کاهش تنش در سیستم است، اما این موجب بهره گیری پایین زیرساخت خط انتقال می شود. مدولاسیون بار سمت تقاضا در مقالات، برای میرا کردن نوسانات فرکانس پایین پیشنهاد شده است. ایده اصلی کنترل از دور بارهای کاربر نهایی در واکنش به نوسانات فرکانس پایین است. بارها به صورت خوشه گروه بندی می شوند و سیگنال های ناحیه گسترده برای کنترل هر خوشه جهت دستیابی به میرایی مناسب نوسانات فرکانس پایین بکار گرفته می شوند. با این حال این روش ها نیازمند مشارکت بارهای مهم کاربر نهایی برای دستیابی به عملکرد رضایت بخش است که ممکن است به سادگی در لحظه نیاز در دسترس نباشد. به علاوه کنترل کننده باید به طور متناوب پیکربندی دوباره شوند تا تغییرات در بار و پیکربندی شبکه را به دست آورند. یک راه حل موثر برای میرا کردن نوسانات فرکانس پایین، بکارگیری پایدار کننده های سیستم قدرت (PSSs) در ژنراتورهای سنکرون است. این رایج ترین و اقتصادی ترین روش برای میرا کردن نوسانات فرکانس پایین در سیستم های قدرت است. پایدارکننده سیستم قدرت سیگنال های پایدار کننده مکمل برای ژنراتور سنکرون تزریق می کند و نوسانات فرکانس پایین را کاهش می دهد و پایداری سیستم را بهتر می کند. سرعت روتور، فرکانس و قدرت معمولاً به عنوان سیگنال های ورودی به پایدارکننده سیستم قدرت بکار گرفته می شوند. با این حال جایگزینی فزاینده ژنراتورهای سنکرون با منابع انرژی تجدیدپذیر موجب نگرانی های جدید و محرک چندین کار پژوهشی شده است.


سفارش ترجمه

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پاورپوینت مقاله نقش ماشین سنکرون مجازی در نوسان شبکه قدرت”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi