دانلود پاورپوینت مقاله ارتباط تفکر راهبردی و ظرفیت جذب سازمان

عنوان فارسی

ارزیابی تجربی ارتباط تفکر راهبردی مدیریتی و ظرفیت جذب سازمان

درسهای مرتبط

  مدیریت استراتژیک

تعداد اسلاید : 32 فرمت : pptx
قابلیت چاپ و پرینت : دارد کیفیت طراحی : طلایی
سال طراحی : 1402 برای ارائه کلاسی مناسب است؟ بله
قابلیت ویرایش : دارد برای دفاعیه ارشد و دکتری مناسب است؟ بله
دریافت ترجمه مقاله این پاورپوینت : دانلود ترجمه مقاله رابطه تفکر استراتژیک و ظرفیت جذب
پاورپوینت مدیریت
قیمت دانلود :
43,200 تومان
توضیحات

در سال های اخیر، ساختار ظرفیت جذب به عنوان یک مفهوم پذیری قابل قبول از توانایی سازمانی، ظاهر شده است که امکان کسب دانش جدید، جذب آن در مجموعه دانش موجود، تبدیل دانش جذب شده به دانش جدید و کاربرد آن برای پیکربندی مجدد فعالیت های کسب و کار به گونه ای که سازمان با محیط متغیر خود همسو باشد، فراهم می کند. ظرفیت جذب، نقش محوری در ارائه عملکرد سازمانی دارد. علیرغم جریان غنی بورس تحصیلی نظری و تجربی، محققان متذکر شده اند که ساختار ظرفیت جذب هنوز در حد توان بالقوه خود مورد بررسی قرار نگرفته است.

این پاورپوینت در 32 اسلاید آماده شده و در ادامه نیز اسلاید شماره 2 آن قرار داده شده است:

تفکر استراتژیک مدیریتی

اخیراً، دانشمندان به چشم انداز بنیادی توانایی های سازمانی توجه كرده اند و توجه محدودی به قابلیت های مدیریتی به عنوان پیشینیان ریزبنیادی ظرفیت جذب، برجسته کرده اند. به طور کلی، پیشینیان ظرفیت جذب در سه گروه درون سازمانی، بین سازمانی و مدیریتی، طبقه بندی شده اند. با این حال، به پیشینیان سطح مدیریتی، توجه محدودی شده است. در حقیقت، درک ظرفیت جذب به عنوان یک متغیر وابسته، بدون در نظر گرفتن سطح افراد و عملکرد آنها، شاید ذاتاً ناقص باشد. تحقیقات در مورد ظرفیت جذب باید تأثیر افراد بر ظرفیت جذب را توضیح دهد.

علیرغم درخواستهای مكرر دانشمندان برای تحقیق، تحقیقات در مورد تأثیر مدیران بر توسعه ظرفیت جذب سازمان، كم است. عدم تحقیق در مورد نقش مدیر در ایجاد ظرفیت جذب، مسئله ساز است زیرا مدیران، “منبع اصلی دانش و انتقال دانش” هستند. همیشه فرد، عامل اصلی استراتژیک سازمان است. بنابراین، منطقی است تا استدلال کنیم که منبع و منشأ توانایی های تولید دانش، مانند ظرفیت جذب، در قابلیت های مدیریتی نهفته است. با تکیه بر این فرض محققین که نقش افراد را در توسعه ظرفیت جذب، برجسته می کنند، ما تحقیق خود را بر نقش تفکر استراتژیک مدیریتی در توسعه ظرفیت جذب سازمان، متمرکز می کنیم.

در ادامه، اسلاید شماره 27 این پاورپوینت، قرار داده شده است:

ساختار دانش

برای رسیدگی به تغییرات محیطی، مدیران باید از روندهای حیاتی، مطلع شده و منابع لازم را برای حمایت از توسعه توانایی های سازمانی کسب کنند. تفکر استراتژیک مدیران، نقش تعیین کننده ای در این زمینه دارد. تفکر استراتژیک مدیریت به عنوان یک توانایی تعریف می شود که مدیران را قادر می سازد تا یک زمینه داده شده را درک و ارزیابی کرده و از آن معنا پیدا کنند. نشان داده شده است که تفکر استراتژیک مدیریتی، شناخت رابطه بین فرآیندهای سازمانی و محیط را امکان پذیر می کند و بنابراین مدیران را قادر می سازد تا نیاز به توسعه توانایی هایی را درک کنند که به تغییرات محیطی می پردازند. دانشمندان دریافته اند که ظرفیت جذب، نقش مهمی در برخورد با محیط نامشخص دارد. دیگران با اشاره به اینکه مدیران باید در جهت توسعه و هماهنگی ظرفیت جذب سازمان تلاش کنند، از این استدلال ها حمایت می کنند. ما تصور می کنیم که مدیرانی که متفکر استراتژیک هستند، از توسعه ظرفیت جذب در سازمان حمایت می کنند، بنابراین، تفکر استراتژیک مدیریت باید با ظرفیت جذب سازمانی رابطه مثبت داشته باشد. با این وجود، تحقیقات معتبر برای تأیید این رابطه، کم است. از این رو، هدف از این مطالعه، بررسی تجربی تأثیر تفکر استراتژیک مدیریتی بر توسعه ظرفیت جذب می باشد.


سفارش ترجمه

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پاورپوینت مقاله ارتباط تفکر راهبردی و ظرفیت جذب سازمان”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi