دانلود پاورپوینت مقاله ارزیابی اهمیت منابع انسانی در رسیدن به مزیت رقابتی

عنوان فارسی

تبدیل شده به یک همکار راهبردی: ارزیابی اهمیت منابع انسانی در رسیدن به مزیت رقابتی

درسهای مرتبط

  مدیریت منابع انسانی

تعداد اسلاید : 30 فرمت : pptx
قابلیت چاپ و پرینت : دارد کیفیت طراحی : طلایی
سال طراحی : 1402 برای ارائه کلاسی مناسب است؟ بله
قابلیت ویرایش : دارد برای دفاعیه ارشد و دکتری مناسب است؟ بله
دریافت ترجمه مقاله این پاورپوینت : دانلود ترجمه مقاله نقش منابع انسانی در مزیت رقابتی
پاورپوینت مدیریت
قیمت دانلود :
19,800 تومان
توضیحات

در این پاورپوینت، ما به بررسی اقتصاد پایه نقش منابع انسانی در مزیت رقابتی شرکت می پردازیم. ما به بحث درباره دیدگاه مبتنی بر منابع شرکتها و بررسی چارچوب ارزش، کميابي، تقليد‌پذيري و حمايت سازماني (VRIO) جهت تجزیه و تحلیل منابع مزیت رقابتی می پردازیم. این تجزیه و تحلیل، ابزار لازم جهت تحلیلِ نحوه مدیریت کارکرد را به مجریان کارکرد HR می دهد تا به توسعه افراد شرکت همچون منابع مزیت رقابتی پایدار بپردازند.

این پاورپوینت در 30 اسلاید آماده شده و در ادامه نیز اسلاید شماره 2 آن قرار داده شده است:

دیدگاه مبتنی بر منابع مزیت رقابتی

دانشگاهیان و مدیران همگی بدنبال درک عواملی می باشند که سودآوری شرکتها را برای چندین سال تعیین می کنند. دیدگاه مبتنی بر منابع سازمانها، پایه اقتصادی لازم جهت بررسی نقش HR در مزیت رقابتی شرکت را فراهم می آورد. این دیدگاه بر منابع شرکتی تمرکز دارد که می توانند منابع مزیت رقابتی یک صنعت نیز باشند. سه نوع اصلی منابع می توانند این مزیت رقابتی را فراهم آورند. منبع سرمایه فیزیکی شامل مواردی همچون کارخانه، تجهیزات و امور مالی شرکت می باشد. منابع سرمایه سازمانی شامل مواردی همچون ساختار، برنامه ریزی، کنترل، هماهنگی و سیستم های HR می باشد. در نهایت، منابع سرمایه انسانی شامل مواردی همچون مهارت، قضاوت، و هوش کارکنان شرکت می باشد.

به خاطر شناخت پتانسیل انسان بعنوان دارایی سازمانها جهت تامین مزیت رقابتی بسیاری از مسئولین دانشگاهی از دیدگاه مبتنی بر منابع جهت درک نقش HR در سازمانها استفاده کرده اند.

در ادامه، اسلاید شماره 24 این پاورپوینت قرار داده شده است:

شیوه های ارتباطی HRD

مدیریت منابع انسانی (HRM) به عنوان یکی از جوان ترین حوزه های مدیریت، نقشی بسیار حیاتی در کسب و کارها و سازمانها ایفا می کند. این پاورپوینت به بررسی نقش مدیریت منابع انسانی در کسب مزیت رقابتی می‌پردازد و تأثیر آن بر عملکرد و پیشرفت سازمان ها را مورد بررسی قرار می دهد.

  • اهمیت مدیریت منابع انسانی: مدیریت منابع انسانی در ایجاد و حفظ مزیت رقابتی نقش بسیار مهمی دارد. تشویق کارکنان، توسعه مهارت ها و بهره وری بالا از جمله اهداف اصلی آن است.
  • جذب و حفظ استعدادها: استعدادهای باارزش اموالی گرانبها برای هر سازمان هستند. مدیریت منابع انسانی با جذب و حفظ افراد با توانمندی های مناسب، می‌تواند مزیتی برای سازمان ایجاد کند.
  • توسعه مهارت ها و آموزش ها: با توجه به تغییرات سریع در جهان کسب و کار، توسعه مهارت ها و آموزش های به روز، امری اساسی برای افزایش توانمندی کارکنان و ایجاد مزیت رقابتی است.
  • ارتقاء فرهنگ سازمانی: فرهنگ سازمانی می تواند تأثیر زیادی بر عملکرد و تعاملات داخلی داشته باشد. مدیریت منابع انسانی مسئول ایجاد و حفظ فرهنگ سازمانی مثبت است.
  • انگیزش و پاداش: تشویق و انگیزش کارکنان با ارائه پاداش ها و مزایا می تواند عاملی برای افزایش تعهد و کارآمدی باشد و در نتیجه به کسب مزیت رقابتی کمک کند.
  • ایجاد تیم های کاری مؤثر: ایجاد تیم های کاری که با همکاری و هماهنگی بالا کار می کنند، به سازمان کمک می کند تا به طور مؤثری با چالش ها مواجه شود و مزیتی را ایجاد کند.
  • توازن کار و زندگی: اهمیت توازن بین کار و زندگی برای بهره وری و رضایت کارکنان افزایش یافته است. مدیریت منابع انسانی با ارائه سیاست ها و برنامه های مناسب می تواند این توازن را حفظ کند.
  • پیشگامی در فناوری: استفاده هوشمندانه از فناوری های جدید می تواند در افزایش بهره وری و ارتقاء عملکرد سازمان تأثیرگذار باشد و به مزیت رقابتی منجر شود.
  • پایش و ارزیابی عملکرد: ارزیابی دقیق عملکرد کارکنان باعث افزایش بهره وری و انگیزه آن ها می شود. مدیریت منابع انسانی مسئول ایجاد فرآیندهای ارزیابی مناسب است.
  • تعامل با مشتریان و جامعه: کارکنان به عنوان نمایندگان سازمان در تعامل با مشتریان و جامعه نقش اساسی دارند. مدیریت منابع انسانی می تواند آنها را برای ایفای نقش بهتر آماده کند.

مدیریت منابع انسانی نه تنها در مدیریت کارکنان، بلکه در ایجاد و حفظ مزیت رقابتی می توان بسیار مفید باشد. در این نمونه پاورپوینت، این موضوع به صورت دقیق مورد بررسی قرار گرفته و می توانید با استفاده از آن، یک ارائه خوب با این موضوع داشته باشید.


سفارش ترجمه

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پاورپوینت مقاله ارزیابی اهمیت منابع انسانی در رسیدن به مزیت رقابتی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + نه =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi